Serwisy Medforum
Reklama

Nadmierne owłosienie kobiet

Nadmierne owłosienie kobiet
Fot. ojoimages
(4)

Wprowadzenie do porady

Jest to nadmierne owłosienie okolic ciała typowych dla mężczyzn występujące u kobiety.

Porada składa się z:

Objawy i przebieg

O nadmiernym przyroście włosów u kobiety mówimy wówczas, gdy pojawia się ono w miejscach dla niej nietypowych. Zlokalizowany jest w miejscach typowych dla mężczyzn. Najczęściej są to takie okolice ciała jak twarz, ramiona, klatka piersiowa.
 
Niewątpliwie stanowi to dla kobiety ogromny problem estetyczny, mogący wpływać na zachwianie jej psychiki. Nadmierne owłosienie może być wywołane zarówno występowaniem zaburzeń hormonalnych związanych z nadmiernym wytwarzaniem hormonów męskich (androgenów) jak też zbyt dużą wrażliwością mieszków włosowych na działanie tych hormonów.
 
Zdarza się, iż nadmierne owłosienie występuje rodzinnie, a także jest skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków. Czasami nadmierne owłosienie zdarza się u kobiet w ciąży a wywołane jest zaburzeniami hormonalnymi. Do tej dolegliwości większą skłonność mają kobiety z ciemną karnacją.
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Reklama

Komentarze