Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Pielęgnacja i choroby skóry

(3)

Wpisy z grupy zawierają wypowiedzi eksperta, który udzielał porad.

Pielęgnacja skóry oraz rozwiązywania problemów w przypadku najczęstszych chorób skóry. Akcję wspierł producent maści i kremu leczniczego Alantan i Alantan Plus.

Temat: Zmiany skórne na szyi i biodrach (7)

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28-01-2012 23:22:21

Witam serdecznie
    Od kilku miesięcy na mojej szyi pojawiają się czerwone swędzące plamy. Zauważyłem pewną zależność: zmiany występują (tzn. zaczynają dawać objawy) zawsze 2 dni po goleniu. Początkowo myślałem, że to uczulenie na piankę lub na aloes znajdujący się na pasku w maszynce. Z pianki zrezygnowałem na rzecz szarego mydła, pasek aloesowy usuwam przed goleniem - problem pozostał. Brałem pod uwagę również uczulenie na nikiel ponieważ podobne zmiany pojawiły się również na biodrach (na wysokości paska od spodni). I tu pytanie: czy zmiany uczuleniowe mogą dawać objawy w postaci takich ognisk (czy raczej regularnej wysypki w miejscu działania alergenu)?
    Wysypka na szyi mija po kilku dniach i nie pojawia się aż do momentu kolejnego golenia.
    Wysypka nie pojawia się zawsze w dokładnie tym samym miejscu.
    Dermatolog, u którego byłem nie potrafił zdiagnozować wysypki. Zanim pójdę do następnego chciałbym zasięgnąć opinii osób mających wiedzę dermatologiczną. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc/sugestie. Pozdrawiam.

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    31-01-2012 17:13:39

Nikt nie ma pomysłu, co to może być?

• 31-01-2012 17:26:18

Zasadnicze pytanie:
    czy te zmiany na biodrach zniknęły, po tym jak skończyłeś ocierać skórę niklem ?

Co zalecił dermatolog u którego byłeś ?

Ani to zapalenie mieszków włosowych, ani grzybica, ciekawe jest to, że zmiany wsytępują tylko na dolnej części szyi, tak więc coś musi powodować te zmiany przez ocieranie...

• Początkujący
    01-05-2012 09:57:12

"czy te zmiany na biodrach zniknęły, po tym jak skończyłeś ocierać skórę niklem ?"
    - trudno jednoznacznie to zweryfikować, ponieważ nie mogę "odstawić" maszynki do golenia.

Przez kilka ostatnich tygodni po goleniu używałem żelu aloesowego, który bardzo skutecznie wygaszał pierwsze objawy wysypki. Niestety kilka dni temu wszystko wróciło z podwójną mocą; czerwone pęcherze mam nie tylko na samej szyi ale również na głowie i pojedyncze ogniska na dłoniach. Zastanawia mnie czy możliwe jest, że reakcja występuje w miejscu, w którym nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z alergenem?

• 21-06-2012 22:02:19

jakis czas minal od twojego postu.. czy dermotologowi udalo sie w koncu zdiagnozowac te zmiany?
    mam podobny problem, tyle ze zmiany nie znikaja w ogole. Jeden dermatolog stwierdzil, ze to AZS, drugi ze to luszczyca. A mi sie wydaje, ze nic z tych rzeczy.

23-06-2012 22:27:54

Co do plam, mam takie same po kontakcie z metalami. Obecnie rzadko mam taki wysyp, bo umiem sobie radzić z alergią pokarmowa i kontaktową. Jednakże przed leczeniem miałam sporo ognisk zapalnych. Plamy na szyi mogą być spowodowane ostrzami od maszynki. Najlepiej zrobić testy alergiczne pod metale.

• 25-06-2012 07:30:06

Dermatolog podejrzewa, że może to być pokrzywka uciskowa. O ile na biodrach faktycznie tak może być, o tyle na twarzy nie wydaje mi się, żeby ucisk maszynką mógł powodować takie zmiany?
    Póki co biorę Telfast180.
    Alergię na metale raczej wykluczam ze względu na dość szybkie wygaszanie zmian (poza tym zmiany nie występują na przykład na przedramieniu, w miejscu, gdzie zegarek styka się ze skórą).

Zobacz inne dyskusje

• choc higiena jest wazna, to nie wystarczy, trzeba stosowac tez probiotyki ginekologiczne, moj...
  • Cześć ostatnio zastanawiam się nad jedna kwestia, czy należy stosować...
  • Witam . Jestem Natalia w lutym skończę 18 lat. Od 3 roku życia choruję na...
  • Ja się acne dermem smarowałam na przebarwienia, efekt jak dla mnie super, miałam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/lekarz_badanie_lupa_znamie_przebarwienie_nowotwor_skory_panthermedia_a16756410_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockWykwity skórne
    Wykwity skórne mogą być objawem różnych...
    Twoja sugestia