Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: wysypka swędzenia nogi dekold szyja alergia (22)

• 07.05.2007 12:10:00

od ponad 2 tygodni mam wysypkę. najpierw pojawiłą się na łydkach, następnie także na udach. małe jasne swędzące krostki, wyglądały jak po poparzeniu pokrzywą.nastepnie przesżło to na ręce, brzuch potem na dekold i szyję. teraz na szyi pojawiły się krosty z ropą. nie wiem co mam robić to bardzo swędzi i robi się craz gorzej.

piłam wapno ( rozpuszczalne ), lekarz przepisał mi Claritine, poza tym stosowałam Elocom a teraz Physiogel. Chciałabym aby wyspka z szyi i dekoltu jak najszybciej ustąpiła gdyż wygląda to okropnie oraz swędzi. prosze o porady!!

wie ktos może czym spowodoowana jest taka wysypka?? dodam ż ejestem alergiczką ( pyłki ) ale zawsze miałam katar anie wysypkę. czy może to być spowodowane jedzeniem np. chipsów, czkolady ?? proszę o odp

Ostatnia edycja: 07.05.2007 12:10:00
  • 07.05.2007 15:01:00

zaczerpnęłam troche informacji i dowiedziałam się o trądziku posterdowym.

używałam maści elocom, oprócz nóg i rąk smarowąłam nią równieź dekolt i szyję. nie trwało to długo, jednak to co mam na szyi pasuje do charakteryzacji tradziku posterydowego co mam zrobić ??

Ostatnia edycja: 07.05.2007 15:01:00
  • 23.05.2007 16:27:00

czekolada, czipsy, pyłki, upał i pot. mam to samo.

Ostatnia edycja: 23.05.2007 16:27:00
  • 23.05.2007 23:43:00

Poczytaj o pokrzywce ostrej. trwa ona ok 6 tygodni. wydaje sie mi ze to moze byc to. u mnie leczenie nie przynosi prawie zadnej poprawy. leki przeciwhistaminowe usuwaja szybko i latwo świad ale z krostkami jest gorzej . w akcie desperacji polknalem 30 tabletek claritine ale jeszcze tego samego dnia zsypalo mnie 2 razy nawet mocniej niz zwykle

Ostatnia edycja: 23.05.2007 23:43:00
  • 30.05.2007 21:25:00

Witajcie ja od jakiegos czasu mam swedzenie nog dekoltu szyji nawet rak u mnie ciezko dostac sie do dermatologa a juz nie moge wytrzymac jak sie drapie to powstaja krostki i taka opuchlizna ktora po jakims czasie schodzi ale krostki zostaja i codziennie swedzi mnie wszystko od nowa;(

Ostatnia edycja: 30.05.2007 21:25:00
  • 30.05.2007 21:26:00

Witajcie ja od jakiegos czasu mam swedzenie nog dekoltu szyji nawet rak u mnie ciezko dostac sie do dermatologa a juz nie moge wytrzymac jak sie drapie to powstaja krostki i taka opuchlizna ktora po jakims czasie schodzi ale krostki zostaja i codziennie swedzi mnie wszystko od nowa;(

Ostatnia edycja: 30.05.2007 21:26:00
  • 25.06.2007 23:17:00
    Ostatnia edycja: 25.06.2007 23:17:00
  • 06.05.2008 08:45:00

Witam

Od pewnego czasu mam delikatną wysypkę na łydkach, najbardziej widoczna jest ona po kąpieli i tylko wtedy strasznie swędzi,robi się bardziej widoczna(czerwona). Myślałam,że to wina moze mojego żelu pod prysznic,ale gdy nie używam żadnego z płynów też sie pojawia. Co to może być?? POMOCY

Ostatnia edycja: 06.05.2008 08:45:00
  • 22.01.2009 00:48:00

Hej a ja mam taki prblem ze : gdy sie czym zestresuje np odpowiedzia na srodku sali albo w kłopotliwej sytuacij . robi mi sie goraco i mam czerwone plami ktore mnie ani nie swedza ni nic ale wiem ze to mam bo czuje ze mi goraca.. ale jak sie uspokoje to po kilkunastu minutach mi to znika..CO TO JEST ??

Ostatnia edycja: 22.01.2009 00:48:00
  • 22.06.2009 03:05:00

PROSZĘ niech ktoś napisze czy to jest zaraźliwe> BŁAGAM!!! mam DZIECKO i bardzo sie boje by wysypka, ktora mam tez go nie zaatakowala... są to swedzące bąble, które wygladają dokładnie tak jakby się wyszło z krzaków pokrzywy. początkowo miałam je tylko na rekach a dokładniej u zgięcia, było tego niewiele, jednakże z dnia na dzień obszar się powiększal- nie wiem chyba w wyniku drapania bo świąd jest nie do zniesienia, zwłaszcza wieczorem. PO kilku dniach zauważyłam, ze ta cholerna pokrzywa zaatakowała i rownież tył nóg i co dziwne zacząło sie też na zgieciach, myślałam początkowo, że jakiś komar mnie dopadł, świąd nie ustepowal no i kolene miejsce zaatakowane!!! bąbel na bąblu; najpierw jedna noga potem druga, teraz chyba atakowane są kolejne miejsca! maście kremy, tabletki nic nie pomaga! Boże KOCHANY kiedy to sie skończy??? i z czego to sie wzieło? niech mi ktoś powie CZY TO JEST ZAKAŹNE??? mam DZIECKO i bardzo sie boje by tego cholerstwa nie chwyciło.teraz jjest odizolowan bo wakacje są ale co dalej? NIE PRZEŻYŁABYM CHYBA GDYBY ONO MIAŁO TEŻ TAK CIERPIEĆ !!! niech ktoś napisze, może przeczyta to jakiś lekarz, co zna takie przypadki> błagam.

Ostatnia edycja: 22.06.2009 03:05:00

Zobacz inne dyskusje

• sarcia_sarcia11
    Wątek: Trądzik
    Witam, mam pytanie biore tabletki yaz od sierpnia, juz teraz biore trzecie opakowanie, skora sie...
  • Witam!W ubiegłym tygodniu dowiedziałem się, że w mojej najbliższej...
  • Mijka
    Witam, od około 5 dni mam problem z plamkami pojawiającymi się na moim ciele. Na...
  • siemka ! Mam pytanie. Skonczyłem braz IZOTEK jakieś 3 miesiace temu. I nie wiem czemu...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya10997_kobieta_skora_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesProblemy skórne w ciąży - wywiad z dr...
    Medforum: Ciąża jest okresem, w czasie którego dochodzi do...
    Twoja sugestia