Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Wszy ! ;-( (224)

 • 01-10-2014 00:20:12

  Witam,
  U mojej córki w szkole wszy są od lat i NAPRAWDĘ jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się wszy i gnid jest szampon dla psów przeciwpchelny. Wprawdzie córka nigdy nie miała wszy, ale myślę, że to dzięki temu właśnie, że myjemy co dwa tygodnie głowę szamponem dla psów. Zabia i owady i ich jajka (pchły i wszoły to są wszy psie), a do tego działa ochronnie przez dwa tygodnie. Tą metodę poleciła mi kiedyś fryzjerka (20 lat temu) kiedy ja miałam wszy w szkole średniej i to naprawdę działa. Przeczytajce skład takiego szamponu i wszystko będzie jasne. Najlepiej wybrać szampon w piance do skóry delikatnej i gotowe. A poradziłam ten sposób mamie dziewczynki, która miała wszy i probem znikł.
  Powodzenia
  Karolina

 • 21-10-2014 11:18:07
  Gość 2007-12-25 12:52:00
  Wszawica staje się w Polsce bardzo poważnym problemem. Okazuje się, że wiele gatunków wszy jest uodpornionych na środki chemiczne, i przeżywają po ich zastosowaniu, tym bardziej że jednorazowy zabieg nigdy nie jest skuteczny. Związane jest to ze złożonym procesem rozwoju wszy.
  Gnidy są zupełnie niewrażliwe na środki chemiczne ponieważ znajdują się w wodoodpornym kokonie. Po wylęgnięciu protonimfa jest wrażliwa na zatrucie, ale po dwóch dniach ponownie się owija kokonem na dwa dni i znów jest nie do zatrucia, a po ponownym wylęgnięciu /duonimfa/ zaczyna intensywnie żerować przez dwa trzy dni, po czym znów przechodzi w formę nieaktywną na dwa, trzy dni, i dopiero wtedy wylęga się dorosła, zdolna do rozrodu wesz. Składa ona codziennie 8 - 10 gnid, które przykleja do włosów, bądź do skóry. Widać je na skórze jako drobne jaśniejsze plamki, z twardą grudką w środku, praktycznie nie da się ich zdrapać, ale można wydłubać igłą. Po kilku, kilkunastu dniach od zarażenia masz już na sobie kilkanaście wszy i setki gnid. Sytuacja pogarsza się z każdym dniem, bo gnidy wylęgają się także w ubraniach i w pościeli.
  Wszy są pajęczakami i mają silny mechanizm przystosowawczo - obronny, bardzo szybko uodparniają się na środki chemiczne, tym bardziej, że trudno jest je zatruć - mają grubą skórę, oddychają przetchlinkami umiejscowionym na spodniej stronie odwłoka, a pokarm pobierają wyłącznie przecinając sórę i wysysając krew. Są więc bardzo odporne, a w sytuacjach zagrożenia przechodzą w formy nieaktywne, przyklejone mocno do skóry, bądź włosów.
  Walka z nimi to koszmar! Ubrania i pościel trzeba gotować minimum przez 10 minut, a po wysuszeniu prasować. Odzież nie nadającą się do gotowania należy opryskać preparatem i zamknąć szczelnie w foliowym worku przynajmniej na tydzień. Do zwalczania wszy nie nadają się zwykłe insektycydy, lecz musimy zastosować akarycydy - środki skuteczne na pajęczaki. W sklepach ogrodniczych są dostępne preparaty Magus i Nissorun. Magus zaburza proces oddychania aktywnego pajęczaka, uniemożliwiając mu pobieranie tlenu. Nissorun skutecznie zabija nie wylęgnięte gnidy, a także nimfy. Zmieszanie tych dwóch środków i opryskanie odzieży i łóżka, zwalczy pajęczaki, ale zabieg należy i tak powtórzyć po kilku dniach, a odzież po tym uprać.
  Środków tych jednak nie powinniśmy używać na własną skórę, a szczególnie należy zadbać żeby nie wdychać rozpylanego płynu, ponieważ uszkadza on płuca.
  Gorzej jest ze zwalczaniem wszy na nas. Po wycofaniu się producenta z wytwarzania preparatu Jacutin, zawierającego lindan, pozostaje nam wyłącznie permetryna. Jest to środek dosyć bezpieczny dla ludzi - poraża on system nerwowy pajęczaków, ale szampon Nix zawierający permetrynę jest drogi i nieskuteczny, zawiera zaledwie 1% permetryny i zwalcza tylko niektóre żywe osobniki, na formy nieaktywne jest zupełnie nieskuteczny, tym bardziej, że jako szampon Nix jest rozcieńczany wodą. Skuteczne są tylko preparaty zawierające powyżej 2 - 3% permetryny, ale nie można ich nabyć bez recepty. Na szczęście na rynku preparatów ogrodniczych można kupić Insekton pylisty - środek zawierający 0,5% permetryny /cena 5 zł/, Coopex WP proszek zawierający 25 % permetryny /cena 15 zł/ i Śmieciotox - płyn do odkażania pojemników na śmieci zawierający 10 % permetryny /cena 0,5 l. -45 zł/ można je stosować bez obaw bo permetryna jest nietoksyczna dla ludzi, wykazuje tylko działanie cheltacyjne intensywnie zmniejszając nam poziom cholesterolu, i likwidując złogi miażdżycowe co jest skutkiem raczej pożądanym.
  Nie wiadomo dlaczego nasza służba zdrowia zupełnie nie dba o skuteczne leczenie wszawicy, każdy lekarz zapisuje przeważnie środki przeciwuczuleniowe, taj jakby one mogły pomóc... We Włoszech wszawica nazywa się pediculosi Polacca. Może nasze Ministerstwo Zdrowia dba żeby ta nasza "narodowa specjalność" nie zaginęła?
  Jeśli macie jakieś pytanka to śmiało - pedicula@wp.pl Piotrek
 • 28-10-2014 21:43:39

  Ostatecznie trzeba zastosowac powyzsze srodki,ale znalazlam bardzo dobry preparat. Jest to NYDA dziala rewelacyjnie, wczesniej stosowalam SORA FORTE i po zabiegu czesc pasozytow dalej sie poruszalo.

 • 08-11-2014 22:17:32

  Dobrze znam ten problem Moja córka ma 3 latak i od roku walcze z nimi, przez wakacja mieliśmy spokój ale jak kuzynki wróciły do szkoły to od nowa ma, wypróbowałam wszystkich wyrzej wymienionych płynów i sprayów powiem szczerze ze na tę chwile naj skuteczniejszy okazał się PARANIT DO DŁUGICH WŁOSÓW bo trzyma go się przez noc i naprawdę działa póki co od tygonia nie widze ani jaj ani wszy a mała nawet się nie drapie naprawdę preparat godny polecenia

Zobacz inne dyskusje

 • Witam,od pewnego czasu zaobserwowałem u siebie właśnie takie zaczerwienienie po...
 • Potworek13
  Witam.Nieco ponad miesiąc temu poddałem się operacji wydłużenia...
 • Ostatnio zauważyłem na moim napletku Nie wiem co z nimi zrobić!Powiedzieć...
 • sophia
  Witam. Mam już 24 lata, a trądzik od 6tej klasy podstawówki. Na początku...
 • Polecamy

  http://static2.medforum.pl/cache/logos/twarz_pryszcz_panthermedia_a29161607-W300H200.jpgFot. PantherstockNietypowe postacie trądziku różowatego
  Trądzik różowaty często występuje dziedzicznie. Objawy...
  Twoja sugestia