użytkowników online: 2315

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Drobne krostki na palcach u ręki. Opis ze zdjęcie. Co to może być??? [166]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 22-03-2014, 14:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      Siemanko, mam to samo co wy, pomaga wapno smile na te ustrojstwo, a Wy nie radźcie się googl,a, forum i innych magików internetowcyh tylko po prostu zapiszcie się do alergologa bo tak jak i ja i inni piszący tu jesteście alergikami, polecam zrobienie testów płytkowych płatkowych i wziewnych to nie mój wymysł tylko świadomego dermatologa, który nie katował mnie maściami sterydowymi jak większość twierdząc, że to egzema czy atopowe zapalenie skóry, nie będę pisał co mnie uczula bo jest tego sporo i są to rzeczy z którymi mamy styczność na co dzień i nie ma innego wyjścia. Pozdrawiam
      ps. wiekszość z was pisze w tych miesiacach posty akurat jak coś pyli itp wink tak, że powodzenia w walce z alergią wink )
      • Dodano: 04-07-2009, 13:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam. Mam 17 lat i przedwczoraj pojawiły się na moich palcach (u obu rąk) drobne krostki. Z początku były one bardzo małe i ich ilość nie była niepokojąca. Następnego dnia (czyli wczoraj) krostki zaczęły "zwiększać" się i jakby było ich więcej. Dzisiaj mam ich po prostu dużo i jest to dla mnie niepokojące. Szukałem odpowiedzi na tym forum, ale nie mogłem znaleźć nic co by odpowiadało moim objawom... szukałem także na google'ach, ale i tam nie znalazłem ani zdjęć ani opisu. Boję się, że może to być świerzb choć nie ma charakterystycznego swędzenia w nocy. Krostki mnie swędzą tylko od czasu do czasu i nie jest to mocne swędzenie... są one twarde i mają jakby czarną kropeczkę w środku lecz pod słońcem jej nie widać. Dodam może jeszcze to, że ich większość znajduję się w górnych częściach palców w okolicach paznokci (na pewno nie jest to grzybica). Jeśli chodzi o nadgarstki to mam tylko jedną małą na prawym ręku.... są też na wewnętrznej części dłoni... CO TO MOŻE BYĆ POMÓŻCIE PROSZĘ!

Tu są linki do zdjęć:

1. http://i42.tinypic.com/riww2u.jpg

2. http://i44.tinypic.com/25s7n2x.jpg

3. http://i40.tinypic.com/142fzhg.jpg - to zdjęcie najbardziej ukazuje objawy

4. http://i42.tinypic.com/104nc68.jpg

cry
      • Dodano: 05-07-2009, 18:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      jej ma dokładnie to co ty icon_frown.gif( szukam na necie i nic nie umiem znalescicon_frown.gif
      • Dodano: 05-07-2009, 18:03
      •  
      •  
      •  
      •  
      u mnie ostatnio sie pojawiło ich wiecej icon_frown.gif( tez sie martwie a do dermatologa sie dlugo czeka:/ a prywatnie to kasy teraz niemam:/

u mnie jeszcze nie widac tych czarnych srodeczkow i praktycznie wogóle nie swedzi, ale mam obawy czy to nie ma nic wspolnego z grzybica bo u mojego kota jakis czas temu zdiagnozowal vet grzybice, bez badań tak na oko stweirdzil ze kot ma grzyba:/ mam nadzieje ze mnie nie zarazil ;/

znalazłes juz moze co to jest??
      • Dodano: 06-07-2009, 10:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      To ja autor tematu. Byłem dzisiaj u dermatologa w szpitalu... UWAGA!! jestem ***.... na maxa. Poszedłem się zarejestrować, ok. Wszedłem do gabinetu spytał się co się stało ja mu na to \"na rękach pojawiła się jakaś nieprzyjemna wysypka małe krosteczki jest ich z dnia na dzień co raz więcej.....\" w połowie mojego zdania wypisywał już receptę... NA 60zł. Stary z 70-letni dziadek... nawet dokładnie nie obejrzał nic a tego cholerstwa jest co raz więcej. Na recepcie znajdują się leki przeciwgrzybicze. Mam maść o nazwie mykodermina, nie wiem czy pomoże dam znać.

P.S 4 dzień choroby a ja mam tego dosyć icon_evil.gif
      • Dodano: 06-07-2009, 11:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przykro mi drodzy forumowicze, ale chyba mogę stwierdzić, że mamy grzybice.
      • Dodano: 06-07-2009, 11:03
      •  
      •  
      •  

Świąd skóry to poważna choroba. Dowiedz się wszyszystkiego na ten temat:

Podaję link: http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,518,swierzb,from-user

• Dodano: 06-07-2009, 11:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

Obudziłam się dziś rano i na dłoniach mam identyczne krostki. Skupisko na palcu wskazującym swędzi, a reszta nie. Czy ktoś wie co to jest?
      • Dodano: 06-07-2009, 11:16
      •  
      •  
      •  
      •  

06-07-2009 o 11:04, gość :

Witam,

Obudziłam się dziś rano i na dłoniach mam identyczne krostki. Skupisko na palcu wskazującym swędzi, a reszta nie. Czy ktoś wie co to jest?

(Autor)

Jak już wcześniej pisałem moje obawy chyba się potwierdzą, że jest to grzybica ( w moim przypadku ) poczekaj kilka dni i zobaczysz czy masz tak samo jak ja.
      • Dodano: 06-07-2009, 11:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      To może nas trochę uspokoić.

http://www.medigo.pl/artykul/1499_Grzybica_na_rekach_.html
      • Dodano: 06-07-2009, 11:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      jeśli to grzybica, to czym mam to smarować?
      • Dodano: 06-07-2009, 21:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam to samo mecze się z tym od marca icon_frown.gif powiem ze w zamieszczonym linku jest sugestia ze przeniesiona grzybica ze stóp. Ja stopy mam w stanie idealnym żadnej grzybicy. Niestety na rekach pojawiają się te bańki jest to bardzo denerwujące u mnie wygląda to tak ze po pewnym czasie znikają jest z 2 tygodnie przerwy i nawrót choroby icon_frown.gif u dermatologów bylem już 4 razy icon_frown.gif niestety nic nie przynosi skutku. Widzę że muszę sam na własną rękę zacząć walczyć z tym "grzybem"

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny