Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

ZABIEG SYMPATEKTOMII [2]

• Dodano: 30-07-2008, 15:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam kilka pytań do osób które przeszły ten zabieg. czy jest skuteczny i na jak długo? czy jest bezpieczny? jak przebiega? ile trwa? gdzie go wykonuja? ile kosztuje? prosze o odpowiedz osoby zorientowane. za wszelkie informacje bardzo dziekuje
      • Dodano: 30-07-2008, 17:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Hej. Ja miałam zabieg sympatektomii piersiowej w czerwcu i jak najbardziej polecam. Efekty są super, dłonie nie pocą mi sie w ogóle, pachy też, znacznie mniej pocą mi się też stopy. Po zabiegu możliwe jest tzw pocenie kompensacyjne które obejmuje głównie brzuch i plecy, u róznych osób ma rózne nasilenie, u mnie występuje tylko podczas wysiłku fizycznego i gdy jest bardzo gorąco. Zabieg trwał ok 2 godzin, jest refundowany przez NFZ, a miałam go w szpitalu w Kwidzynie.

O wszelkich ewentualnych powikłaniach jak i o przebiegu operacji opowie ci lekarz do którego sie zgłosisz, bo zwylke jakis czas przed zabiegiem trzeba jechać na konsultacje aby lekarz ocenił ci intensywność pocenia. Jeśli zakwalifikujesz sie do operacji wtedy trzeba poczekać kilka miesięcy na opeację. A szpitale w których przeprowadzane są tego typu zabiegi są jeszcze w Lublinie, Poznaniu czy Warszawie (tam nerwy przecinają), natomiast w Kwidzynie klipsują.

Podobne dyskusje

Ankieta

Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny