użytkowników online: 3580

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1064) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Bolące pryszcze na głowie [10]

• Dodano: 21-06-2011, 21:32
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dzień dobry.
      Od jakiegoś już czasu (z dwa lata) - często pojawiają się u mnie bardzo bolące małe pryszcze(wrzody/potówki?) na głowie - które przy ew wyciśnięciu - dają ropna wydzielinę.
      Jest to bardzo bolesne - nie będę ukrywał frown
      Jest okres 3-5 dni ze nic się nie pojawia. Po ponoszeniu czapki lub kasku ochronnego na magazynie (nie koniecznie po tych czynnościach), na następny dzień pojawiają się w różnych okolicach głowy pod włosami grudki. Każdego jednego da się wycisnąć po 1 dniu z ogromnym bólem - z wspomniana ropna wydzielina. Pojawia się tez uporczywe swędzenie głowy.

Lat 30. Z trądziku wyrosłem. Włosy raczej do 2 cm długości max, myte minimum co 2 dni rożnymi szamponami (Palmolive, Nivea). Próbowałem Nizoralu - ale brak efektów. Chociaż ew objawy łupieżu pojawiają się również.

Jakieś sugestie? Bo nie ukrywam ze robi się to irytujące.
      • Dodano: 22-06-2011, 12:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      W jakiś sposób uszkadzasz sobie mieszek włosowy a w niego wnika S. aureus, i wywołuje stan zapalny - go się nie pozbędziesz.

szampon, który możesz stosować, po noszeniu tego kasku na głowie to: Polytar Liquid

Gdy już zrobi się pryszcz, to posmaruj go pastą cynkową/maścią Tormentiol/ maścią ichtiolową, gdy będzie strasznie duży i bolący posmaruj Nifuroksazyd maść/ Tribiotic maść.

Obowiązkowo vitaminum B compositum raz dziennie po dwie tabletki przez/po posiłku.

A szampon do codziennego mycia Babydream z Rossmana.

Umyj a najlepiej zdezynfekuj ten kask np płynem Manusan 4 %

Jeśli masz znajomego lekarza, który Ci wypisze tę miksturę za 5 zł to Ci podam:
      Rp.
      Neomycini 1.0
      Resorcini 1.0
      Ac. salic 1.5
      Zinci oxyd. 5.0
      Glyceroli 10.0
      Spir. Vini 70 % ad 100.0
      M.f.susp.

Raz dziennie, wtedy gdy się te krostki na głowie pojawią.
      • Dodano: 27-05-2012, 21:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam jestem nowy i znalazlem w koncu to czego tak dlugo szukalem mam ten sam problem co kolega ale czy to mozna wyleczyc calkowicie ja mam to od ok 5 lat,
      • Dodano: 14-02-2013, 23:39

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

• Dodano: 15-02-2013, 16:32

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

• Dodano: 15-02-2013, 22:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Gość 2011-06-21 21:32:33 Dzień dobry.
      Od jakiegoś już czasu (z dwa lata) - często pojawiają się u mnie bardzo bolące małe pryszcze(wrzody/potówki?) na głowie - które przy ew wyciśnięciu - dają ropna wydzielinę.
      Jest okres 3-5 dni ze nic się nie pojawia. Po ponoszeniu czapki lub kasku ochronnego na magazynie (nie koniecznie po tych czynnościach), na następny dzień pojawiają się w różnych okolicach głowy pod włosami grudki. Każdego jednego da się wycisnąć po 1 dniu z ogromnym bólem - z wspomniana ropna wydzielina. Pojawia się tez uporczywe swędzenie głowy.

Lat 30. Z trądziku wyrosłem. Włosy raczej do 2 cm długości max, myte minimum co 2 dni rożnymi szamponami (Palmolive, Nivea). Próbowałem Nizoralu - ale brak efektów. Chociaż ew objawy łupieżu pojawiają się również.

• Dodano: 11-06-2013, 22:19
      •  
      •  
      •  
      •  

• Dodano: 18-07-2013, 18:26
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja mialam takie swedzace krosty na glowie bardzo mnie piekla glowa mialam je bardzo dlugo . Papryka chuli/pieprz/ rozmoczylam w wodzie nalozylam na krosty dosc duzo owinelam glowe recznikem i tak trzymalam kilka godzin czulam takie przyjemne pieczenie na drugi dzien powtturzylam juz delikatniej umylam glowe i posmarowalam mascia cynkowa Naprawde krosty zniknely w miedzyczasie pilam tez wapno
      • Dodano: 18-07-2013, 18:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja mialam takie swedzace krosty na glowie bardzo mnie piekla glowa mialam je bardzo dlugo . Papryka chuli/pieprz/ rozmoczylam w wodzie nalozylam na krosty dosc duzo owinelam glowe recznikem i tak trzymalam kilka godzin czulam takie przyjemne pieczenie na drugi dzien powtturzylam juz delikatniej umylam glowe i posmarowalam mascia cynkowa Naprawde krosty zniknely w miedzyczasie pilam tez wapno
      • Dodano: 05-09-2013, 22:02
      •  
      •  
      •  

Świąd skóry to poważna choroba. Dowiedz się wszyszystkiego na ten temat:

Podaję link: http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,518,swierzb,from-user

• Dodano: 25-10-2013, 01:36
      •  
      •  
      •  
      •  

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny