użytkowników online: 1900

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Dziwne czerwone plamy na skórze ud/podbrzusza ZDJĘCIE [24]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 30-10-2013, 00:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      hej, co prawda minął już miesiąc od ostatniego postu, ale może ktoś tu jeszcze zaglądnie..

jakis miesiąc temu, na brzuchu troche ponizej pepka po prawej stronie pojawila sie krostka.
      nieduza...dnia pierwszego.
      troche swedzaca...
      po paru dniach swedziala juz bardziej, pwiekszala sie, i w koncu powiekszyla sie kilkukrotnie.
      nastepnie spekala..i teraz wyglada to jak oparzenie.
      nie mam takiego objawu na innej czesci ciala. tylko tp jedno miejsce.
      smarowalam tribioticiem, ale chyba nic nie dało. zasusza sie, peka i od nowa..i tak ciagle..czy ktos wie co to moze byc? ktos mial pdobne objawy? jest to dosc uciazliwe, martwie sie tez ze zostanie blizna...moze nie bardzo bolesne, ale jednak czuje. crycrycrycrycry
      • Dodano: 03-05-2011, 23:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam wszystkich i proszę o poradę cóż mi może dolegać:/
      Zacznę od tego że takowe zmiany na skórze zaczęły mi się pojawiać na początku Kwietnia tak więc będzie to 6 tydzień jak się z tym zmagam. frown
      Plamy są swędzące, złuszcza się skóra na obrzeżach ich kolistych kształtów. Ciągle pojawią się nowe.
      Mam 26 lat i nigdy jeszcze nie miałem czegoś takiego.
      Tryb mojego życia nie uległ zmianie, proszki do prania te same, jedzenie jak dotychczas. Jestem aktywny fizycznie ale nie biorę żadnych odżywek itp.
      Ostatni antybiotyk jaki brałem była to ACYZYNA, brana pod koniec Marca.
      Jestem tym bardzo zaniepokojony, jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc albo przynajmniej zdiagnozować co mi dolega Będę BArdzo Wdzięczny....

Dołączam zdjęcie i oznajmiam że każdy ogląda je na własną odpowiedzialność wink
      http://img543.imageshack.us/f/51049438.jpg/
      • Dodano: 28-06-2011, 23:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moim zdaniem atopowe zapalenie skóry - alergia, uczulenie może być na konserwanty, sztuczne barwniki, na cokolwiek. Dermatolog konieczny niestety, przepisze Ci preparaty do złagodzenia swędzenia. Czym szybciej tym lepiej aby nie skończyło się na sterydowych maściach. Zdrówka życzę. Będzie dobrze biggrin
      • Dodano: 29-06-2011, 06:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja bym w takie miejsca zastosowała maść rumiankową,cynkową czy nagietkową,często osoby z łuszczyca stosują w tych miejscach w/w z dobrym skutkiem a także żel z żywokostu likwidują wszystkie stany zapalne cynkowa lekko wysusza,warto sprawdzić coś mocniejszego bała bym się w tak delikatne miejsca.
      • Dodano: 19-07-2011, 21:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam identyczne plamy frown wiadomo jaka była diagnoza?
      • Dodano: 02-09-2011, 12:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      Gość 2011-05-03 23:25:55 Witam wszystkich i proszę o poradę cóż mi może dolegać:/
      Zacznę od tego że takowe zmiany na skórze zaczęły mi się pojawiać na początku Kwietnia tak więc będzie to 6 tydzień jak się z tym zmagam. frown
      Plamy są swędzące, złuszcza się skóra na obrzeżach ich kolistych kształtów. Ciągle pojawią się nowe.
      Tryb mojego życia nie uległ zmianie, proszki do prania te same, jedzenie jak dotychczas. Jestem aktywny fizycznie ale nie biorę żadnych odżywek itp.
      Jestem tym bardzo zaniepokojony, jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc albo przynajmniej zdiagnozować co mi dolega Będę BArdzo Wdzięczny....

• Dodano: 02-09-2011, 15:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Grzybica, po antybiotykoterapii, te zmiany można określić jako "grzybica obrębna pachwin"
      • Dodano: 03-10-2011, 18:47
      •  
      •  
      •  

Masz problem ze suchą skórą? Zobacz tą poradę, napewno rozwieje wiele wątpliwości:

http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,339,suchosc-skory,from-user

• Dodano: 03-11-2011, 21:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jak dla mnie to półpasiec.
      • Dodano: 03-11-2011, 21:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jak dla mnie to półpasiec.
      • Dodano: 30-11-2011, 18:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja też mam identyczne plamy jak na zdjęciach, mam je ale mało na razmionach, kilka nad obojczykami a resztę na klatce, brzuchu i podbrzuszu, z czego jedną plamę mam wielką ok 5cm x 2cm owalną. Co to może być? Dermatolodzy jeszcze nigdy mi nie pomogli dlateo pytam tutaj, może ktoś sobie z tym poradził..
      • Dodano: 08-05-2012, 18:52
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Gość 2011-05-03 23:25:55 Witam wszystkich i proszę o poradę cóż mi może dolegać:/

Podobne dyskusje

Ankieta

Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny