Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

rada na czerwoną twarz [97]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 15-04-2014, 15:54
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam
      mam ten sam problem z czerwona twarza . najgorzej robie sie czerwony przy rówieśnikach szczegulnie jak jest gorąco lub jak przyjde w zimie z dworu do goracego pomieszczenia nie moge w żaden sposób tego opanować, nawet na co dzień mam lekko czerwona twarz. byłem z tym u dermatologa ale popiedział mi ze mam płytko unaczyniona skóre i naczynka pekaja pod wpływem różnych bodzców . zazwyczaj blondyni to maja jedynie co morze wspomóc to rutinoscorbin pomaga odbudowe naczynek. lub jakos tam laserem spróbowac to pozamykać ale to jest barzdzo kosztowne z tego co słyszałem. jezeli ktos ma jakis spsób na to niech napisze w jaki sposób sobie radzi
      pozdrawiam
      • Dodano: 08-02-2008, 11:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam,

jak właściwie wszyscy na tym forum mam/miałam problem z czerwoną twarzą. Żyłam z tym przez wiele lat bo nawet przez myśl mi nie przeszło że to może byc choroba skóry, długo uważałam tak jak wielu ludzi że to po porostu taka natura, a teraz NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!!!!!W końcu gdy miałam na prawde tego dośc postanowiłam poszukac pomocy u specjalisty i znalazłam bardzo dobredo lekarza dermatologa, jestem w trakcie drugiego tygodnia leczenia i musze przyznac ze stan mojej skóry o wiele sie poprawił już nie robie sie czerwona jak tylko ktoś cos do mnie powie czy jak mam załatwic jakąś sprawe np. w urzędzie.

Oczywiście informuje wszystkich którzy pomocy beda szukac u specjalisty że jest to leczenie kosztowne (specjalista też) ale nauczona doświadczeniem moge powiedziec ze nie warto zaczynac leczenia u jakiegoś "taniego" lekarza który sie właśnie wyspecjalizował w dermatologii bo może sie myle ale najprawdopodobniej nie rozpozna on właściwie choroby i będzie czymś tam leczył co nie przyniesie żadnych skutków a w efekcie tylko stracony czas i pieniądze.

Przyczyn czerwienienia sie twarzy jest mnóstwo ja mam np. łojotokowe zapalenie skóry czgo nie przypuszczałabym nigdy w życiu bo mam skóre suchą i nie dowiedziałabym sie nigdy gdybym nie poszła w końcu do lekarza. Dlatego moim zdaniem jeśli ktoś chce walczyc z czeroną twarzą i ją pokonac musi w to zainwestowac troche pieniedzy.

Co do kosmetyków o których była mowa na forum moge tylko dodac że te droższe np. firmy AVENE czy A-DERMA(których sama używam) naprawde sie sprawdzają ale jak sama nazwa wskazuje sa to kosmetyki i służą do pielegnacji skóry ale same jej nie wyleczą.

Życze powodzenia wszystkim którzy zamierzają walczyc z "czerwoną twarzą" biggrin
      • Dodano: 18-02-2008, 20:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cześć

Ja również mam niesamowity problem z czerwoną twarzą.Mam nerwice,a więc każda sytuacja jest dla mnie stresująca,nawet kiedy nie muszę wyjść z domu sam potrafię się nakręcić tak żeby się zestresować i oczywiście twarz czerwienieje automatycznie.Od kilku lat miałem "chwilowe napady czerwienienia".Teraz juz z 3-4 miesiące skóra nie przestaje być czerwona.Buracze sie na zimnym,na ciepłym,po zjedzeniu ostrej zupy.Wszytsko to sprawia iż zamknąłem się w domu i najzywczajniej unikam ludzi :/ Gdybym tylko pozbył sie tego ogromnego buraka,napewno zyskał bym troche wiary i w końcu otworzył sie do ludzi. Nie stać mnie na specjaliste.Zaryzykowałem i kupiłem "Krem rozjaśniający Ziaja Pro do cery naczynkowej" (49zł) -sprzedawca doradził,że to powinno pomóc.Może jeszcze za wcześnie żeby mówić o jakiejś poprawie(stosuje krem nie cały tydzień).Z tego co zauważyłem skóra mniej mnie piecze,ale jak nasmaruje się danym kremem twarz mi świeci,więc raczej nie nadaje się do stosowania na dzień :/ Jestem "zielony" jeśli chodzi o kosmetyki,gdyż nigdy nie miałem problemów ze skórą,latem zawsze przebywałem godzinami na słońcu i skóra nigdy źle na to niereagowała,zawsze opalałem sie na brąz,nigdy nie miałem poparzeń,etc. Mam pytanie do osoby która wypowiedziała sie przede mną.Czy poza kosmetykami stosujesz jakieś leki,które niwelują zaczerwienienia ? Czy zaczerwienienia u Ciebie występują na całej twarzy,czy tylko np.policzki?Napisałaś że czerwienisz sie w sytuacjach stresowych. Udało Ci się znaleźć jakiś sposób na radzenie sobie z tym na codzień?
      • Dodano: 20-03-2008, 11:34
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja mam to samo mam nerwice i tez w roznych sytuacjach sie robie czerwony a najgorsze ze jak bardzo sie zrobie czerwony wypieki

pozostaja na dluzszy czas na kilka godz a wogole to ostatnio caly czas mam czerwone place na twarzy, nie moge przebywac w wiekszym gronie bo jak tylko ktos powie cos do mnie zaraz oblewa moja twarz goraca zaczynam sie pocic i wszystko jest do niczego nie moge nawet zdania sensownego sklecic do kupy.bardzo mnie to wszystko zalamuje nie bylem jeszcze u zadnego specjalisty bo nawet nie wiem gdzie sie z tym udac.W dodatku niedawno dostalem wypowiedzenie z pracy tak sie przejalem ze po powrocie do domu dostalem 39 stopni goraczki i wogole moje objawy sie pogorszyly-obecnie trzesa mi sie rece,dretwieja nogi a o czerwonej twarzy to juz nawet szkoda wspominac.Nie wiem jak sobie z tym poradzic icon_frown.gif
      • Dodano: 23-03-2008, 21:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

tez mam nerwicę i moja buzia też się czerwieni. Po latach doświadczeń mogę Wam poradzić 2 rzeczy: popracować nad swoimi lękami, np idąc do psychologa, nauczyć się relaksacji, czy chociażby wygadać ze swoich myśli, a po drugie pielęgnować buzię. Są specjalne kremy do skóry zaczerwienionej, skłonnej do rumienia i reagującej na emocje. Są to kremy Ivostinu, bądź Vichy, Biodermy( Sensibio bodajże), Avene( Antirougers...calej nazwy nie pamiętam). Ważne jest żeby stosować je systematycznie,najlepiej rano i wieczorem. Najtańszy jest chyba Ivostinu. Ale warto zainwestować te pieniądzę bo po kilku tygodniach (różnie w zależności od danej skóry) widać efekty. I jeśli w grę wchodzą emocje to najprawdę popracujcie nad nimi, to się oplaci, tak na przyszlość icon_smile.gif) Jesli się czegoś boimy, to zaden krem tego nie zniweluje, bo reakcja skóry na strach jest silniejsza.

Pozdrawiam
      • Dodano: 23-03-2008, 21:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

tez mam nerwicę i moja buzia też się czerwieni. Po latach doświadczeń mogę Wam poradzić 2 rzeczy: popracować nad swoimi lękami, np idąc do psychologa, nauczyć się relaksacji, czy chociażby wygadać ze swoich myśli, a po drugie pielęgnować buzię. Są specjalne kremy do skóry zaczerwienionej, skłonnej do rumienia i reagującej na emocje. Są to kremy Ivostinu, bądź Vichy, Biodermy( Sensibio bodajże), Avene( Antirougers...calej nazwy nie pamiętam). Ważne jest żeby stosować je systematycznie,najlepiej rano i wieczorem. Najtańszy jest chyba Ivostinu. Ale warto zainwestować te pieniądzę bo po kilku tygodniach (różnie w zależności od danej skóry) widać efekty. I jeśli w grę wchodzą emocje to najprawdę popracujcie nad nimi, to się oplaci, tak na przyszlość icon_smile.gif) Jesli się czegoś boimy, to zaden krem tego nie zniweluje, bo reakcja skóry na strach jest silniejsza.

Pozdrawiam
      • Dodano: 02-06-2008, 21:45
      •  
      •  
      •  
      •  
      a czy osoba zakładająca ten post..mogłaby napisać..mniej więcej ile to kosztuje...?jak długo trwa takie leczenie?..i gdzie mogę znaleźć naprawdę dobrego specjalistę?z góry dziekuję
      • Dodano: 02-09-2008, 20:15
      •  
      •  
      •  

Czy wiesz, że świąd skóry może doprowadzić do powstania wtórnych zmian na skórze:

http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,191,from-user

• Dodano: 03-12-2008, 17:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      podas mi namiary na swojego dermatologa,bo mnie dobija moja czerwona twaz

• Dodano: 24-01-2009, 16:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      Hey. . .mam dokładnie ten sam problem co wy. Jest to bardzo denerwujące i przeszkadza mi w normalnym życiu. Wstydzę się tego. Nie jestem osobą nieśmiałą, lubię rozmawiać i przebywać z ludźmi, ale to,że czerwienię się przeszkadza mi. Np. umówię się z kolegą, ale nawet nie mogę stanąć na wprost jego, ponieważ wiem,że zaraz będę cała czerwona. mam poprostu dość tego.icon_frown.gifTo samo jest w szkole, rzadko kiedy rozmawiam z jakimś kolegą bo się siebie wstydzę,gdyby nie to cholerne czerwienienie się moje życie byłoby całkiem inne, przez to nie mogę robić wielu rzeczy.icon_frown.gificon_frown.gif...Mam dość tego...to moje gadu,jakby ktoś chciał pogadać <3332902>.Dużo słyszałam na temat kremu RUBORIL i mam zamiar go sobie kupić, mam nadzieję, że mi pomorze. Pozdrawiam ;*** icon_smile.gif
      • Dodano: 31-01-2009, 23:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      dokładnie tak wygląda moja twarz

http://server.activeweb.pl/images/rumieniec.jpg

prosze o pomoc naprawde nie wiem co z tym zrobic icon_frown.gif
      • Dodano: 31-01-2009, 23:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      probowalem wielu sposobow kremy nie pomogly...

dermatolog mowil ze to przejdzie z wiekiem... widze wlasnie jak przechodzi ;(

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny