użytkowników online: 4519

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1065) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Drobne swędzące pęcherzyki z cieczą na dłoniach. [236]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 02-03-2014, 08:54
      •  
      •  
      •  
      •  
      Pytanie na jak długo Bedikort to silny steryd jak szybko po nim ustąpi tak szybko wróci ze zdwojoną siłą frown
      • Dodano: 04-02-2008, 21:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zaczyna sią od drobnych krostek wypełnionych cieczą, następnie krostki pękają i pojawia się bezbarwny wysięk, po czym w tym miejscu skóra staje się bardzo sucha i pęka. Skóra goi się, ale jest bardzo wrażliwa i po jakimś czasie (przeziębienie, stres?) problem pojawia się na nowo.

Pęcherzyki pojawiają się wyłacznie na palcach, pod obrączką częściej i o większym nasileniu.

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o pomoc.
      • Dodano: 06-02-2008, 18:24
      •  
      •  
      •  

Świąd skóry to poważna choroba. Dowiedz się wszyszystkiego na ten temat:

Podaję link: http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,518,swierzb,from-user

• Dodano: 08-02-2008, 15:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!!!

Mam podobne objawy. Doraźnie pomaga masc BEDICORT G ale jest ona na receptę! Niestety nie znam przyczyn tych objawów i jak je leczyć! Jeśli ktoś miał coś takiego i wie jak to wyleczyć to także będę bardzo wdzięczny!
      • Dodano: 09-02-2008, 23:54
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      to jest świerzb .przyczyna -od brudnych rąk . wywołane bakteriami . leczenie jest proste i szybkie . należy odkażić ręce spirytusem aż wszystkie pęcheżyki pękną. Nie wolno nikomu podawać takiej ręki bo jest to łatwo zarażliwt syf. Po odkażeniu należy wysuszyć miejsca chore i leczyć uszkodzony naskórek może pomóc jakaś maść korsykort lub krem do rąk

powodzenia ..
      • Dodano: 09-02-2008, 23:55
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      to jest świerzb .przyczyna -od brudnych rąk . wywołane bakteriami . leczenie jest proste i szybkie . należy odkażić ręce spirytusem aż wszystkie pęcheżyki pękną. Nie wolno nikomu podawać takiej ręki bo jest to łatwo zarażliwt syf. Po odkażeniu należy wysuszyć miejsca chore i leczyć uszkodzony naskórek może pomóc jakaś maść korsykort lub krem do rąk

powodzenia ..
      • Dodano: 09-02-2008, 23:55
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  

powodzenia ..
      • Dodano: 14-02-2008, 16:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dermatolog wykluczył świerzb, a przemywanie spirytusem powoduje, że skóra w tym miejscu wygląda jakby na jej powierzchni tworzyły się łuski i pęknięcia.

Podejrzrewał opryszczkę, ale żadne pzrepisane do tej pory maści nie pomagały.

Poza tym jestem mamą małego dziecka i myję dłonie 100 razy dziennie, czasami zastanawiam się czy to własnie częste mycie nie osłabia bariery lipidowej naskórka.

icon_confused.gif

emkaola

• Dodano: 26-05-2008, 06:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Słuchajcie tego Gościa a daleko zajdziecie! on w życiu na oczy świerzbu nie widziała a wie jak go leczyć! To jest zwykłe uczulenie. Może być spowodowane nadmiernym używaniem detergentów lub przy noszeniu rękawiczek lateksowych. Powodzenia.
      • Dodano: 26-05-2008, 06:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      a poza tym żadnej rany otwartej lub podrażnień nie przemywa się spirytusem ponieważ nie jest to za bardzo odpowiednie. Rany przemywamy wokół miejsca skaleczonego ale nigdy nie bezpośrednio na poniewarz rana taka bedzie sie o wiele dłużej i gożej goiła a w dodatku przsporzy nam to dużo bulu. Pozdrawiam.
      • Dodano: 26-05-2008, 18:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam! Ja ma cos takiego:

http://www.imagic.pl/public/pview/138645/Kopie%20von%20P1010001.JPG

http://www.imagic.pl/public/pview/138646/Kopie%20von%20P1010007.JPG

Na poczatku pojawiaja sie czerwone kropki, nastepnie grudki,

przewaznie bezbarwne, czasem w kolorze zoltym. Po kilku dniach grudki, (czy pecherzyki) pekaja i wycieka bezbarwna ciecz. Nastepnie skora luszczy sie. W dwoch miejscach popekala mi skora, goi sie juz okolo 3 miesiece ale nie widac poprawy.

Chcialbym zaznaczyc, ze skora mnie NIE SWEDZI.

Na poczatku choroby zmiany byly niewielkie, teraz jest naprawde zle.

Ostatnio zauwazylem, ze na stopach (podbiciu) tez pojawiaja mi sie

czerwone kropki. Na razie jest ich malo ale nie wiem, co bedzie za

jakis czas.

Bylem u kilku dermatologow, zaden nie wie co mi dolega. Dostalem m.in. Alertec, Amertil, do smarowania Linola Fett, Lipobase, Lorinden. Zaden z tych lekow mi nie pomogl.

Jesli u Was tez tak to wyglada, to mamy to samo chorobsko.

Probowalem juz wszystkiego, by znalezc przyczyne.

Ostatnio jestem na etapie roztoczy i innych takich. Wydaje mi sie, ze jest poprawa (kupilem odpowiednia posciel, spray, odkurzacz). No ale to sie dopiero okaze za jakis czas.

Pozdrawiam

• Dodano: 29-05-2008, 11:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Nawiazujac do wczesniejszego opisu mojej choroby, chcialbym dodac, ze jestem ojcem malego dziecka. Czy u Pani, ktora opisala ten problem, zmiany na rekach pojawily sie mniej wiecej po narodzinach dzidziusia ?

PS. Aby obejrzec linki, ktore dalem wyzej, nalezy je zaznaczyc i wkleic w okno www.

Pozdrawiam

Jacek

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny