użytkowników online: 3141

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Rozdrapałam pieprzyk :(:(:(Co robić???? [4]

• Dodano: 22-04-2007, 13:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

Miałam pieprzyk na ręku i dziś w wannie mocno potarłam gąbką i zauważyłam malutka kropkę krwi na tym pieprzyku, tak jakbym go naruszyła...pieprzyk jest mały, ale boję się, że teraz będzie się babrzeć frown Powiedzicie, czy w takiej sytuacji jest bardzo duże ryzyko, że z z takiego rozdrapanego pieprzyka będzie czerniak? Proszę o pomoc...co mam robić?

Iwona
      • Dodano: 26-04-2007, 04:06
      •  
      •  
      •  

Czy wiesz, że świąd skóry może doprowadzić do powstania wtórnych zmian na skórze:

http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,191,from-user

• Dodano: 29-04-2007, 18:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja juz kilka razu tak nadrapywałam ale nic mi do tej pory sie nie stałoicon_smile.gif inni pewnie polecili by ci zebys poszla do dermatologa ale w sumie ja nie wiem ja specjalnie drapałam bo ich nie ierpie i nic nmi sie nie s\tało zagoiła sie rankaicon_frown.gif
      • Dodano: 30-04-2007, 12:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Specjalnie drapać znamiona? Co za, delikatnie mówiąc, głupota... Widzę, że życie Ci niemiłe.

Co do naruszonego pieprzyka, to zasada jest prosta, znamion nie można drażnić, bo zlośliwieją! Radzę udać się do dermatologa, a on w razie wątpliwości, może skierować na badanie dermatoskopowe, wtedy lekarz może obejrzeć zmianę i sprawdzić, czy się czerniak nie rozwija.
      • Dodano: 07-12-2007, 13:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      no nosie miałam malego pieprzyka myslalam ze to krosta i wycianełam teraz leci krew co moze sie wiazac z tym co zrobiłam ?? icon_cry.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

Czerniak to?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny