Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1064) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

świerzb [801]

• Dodano: 17-06-2008, 15:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      gosciu z problemem wyżej masc LYCLEAR można stosowac u małych dzieci i u cioci karmiącej pierśią tylko pamietaj jedna tubka na jednego człowieka razy trzy co drugi dzien na małym dziecku ma śc tylko na noc i nie smarowac buzi rano umyc dziecko doba przerwy i znowu to samo . posciel za karzdym razem zmieniac matka tak samo w jednym czasie bo jak ne to zarazi je znowu masc dostępna jet w angli bez recepty kosztuje 10 funtów idzie do polski trzy dni ja leczyłam sie i moje dwu letnie dziecko nie stosując sie do zasad o których pisałam zaraziłam je trzy razy także postarajcie sie do tego zabrac z głowa jak masz pytania to zadzwon 509484523
      • Dodano: 18-06-2008, 19:34
      •  
      •  
      •  
      •  
      Widzę tutaj całą palete dolegliwośći podpadających pod świerzb - mam ten sam problem. OBJAWY: pęcherzykowate kropki na stopach głównie W OKÓŁ KOSTEK, pojedyńcze na przedramionach, na wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud, na biodrach, w zgięciach kolanowych. Czy ktoś ma to DOKŁADNIE W TYCH SAMYCH MIEJSCACH?? Nie mam tego pod brzuchem, na dłoniach może jedno. Byłem w dwóch miejscach : 1) państwowa lekarka traktując mój przypadek jak towar w produkcji taśmowej błyskawicznie zdiagnozowała świerzb 2) lekarka prywatna po dokładniejszej analizie stwierdziła że to prawdopodobnie alergia. Obie przypisały mi 'Claritine'. Maści na świerzb ani na alergie nie pomogły icon_frown.gif Posmarowałem jodyną żeby zobaczyć "tunele" i g... to dało. Pomocy - czy można mieć świerzb jesli nie wystepuje na brzuchu, dłoniach ani między palcami? Jacek
      • Dodano: 19-06-2008, 03:07
      •  
      •  
      •  

Świąd skóry to poważna choroba. Dowiedz się wszyszystkiego na ten temat:

Podaję link: http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,518,swierzb,from-user

• Dodano: 19-06-2008, 10:40
      •  
      •  
      •  
      •  

czesc wszystkim ja doda; tylko ze sa; cos zalapalem ale z wody na rybach jak bylem stwierdzile, ze to swierzb a dlaczego bo miale, stycznosc z ty; dziadostwem juz kilka razy moja rada jest taka1kuracja trzy dniowa jak juz pisali2higiena swoje ;ydlo recznikiposciel caly czas do konca kuracji niezmieniana ubrania takze,nie ;ycie sie dopiero po kuracji.3izolacja swoje spanie nic nie ruszam nic nie roznosze.pasozyty po3dniach sa zabite.ciuchy do worka i 2tygodnie niech lezacdn
      • Dodano: 19-06-2008, 11:37
      •  
      •  
      •  
      •  

1widzialem juz swierzb tylko na samych nogach 2gorsze od tego tylko na rekacha pisalem juz dzis przed chwila ze zlapalem na rybach.jeszcze raz radze isc do lekarza zeby sie bardziej sprecyzowal bo kumpel tez mial i dopiero mu oznajmil to po ktorejs wizycie z rzedumco ja wiedzialem od pierwszego razu jak mnie poprosil o pomoc.wczoraj sa; sie pierwszy raz nasmarowalem bo mialem lekki wysyp narecewczesniej obserwowalem2dni co sie dziejei stwierdzilem ze profilaktycznie sie nasmaruje i mialem racje juz pierwsze oznaki dzialania olejku dostrzeglem troche dziadostwo wysuszylo.czyli zaczynam dzialac ostro
      • Dodano: 21-06-2008, 20:22
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam.

ja przechodziłam przez to świństwo dokładnie rok temu. do dziś nie mam pojęcia skąd mogłam się zarazić ale to akurat malo istotne. wszystko zaczęło się po depilacji woskiem włosów na przedramionach... myślałam że może się poparzyłam i dlatego tak mnie swędzi, ale potem zaczęły się pojawiać krostki - najwięcej właśnie na rękach, ale i brzuch, ramiona, a nawet nogi były wkrótce usiane. byłam normalnie w czrnej rozpaczy bo za 2 tyg. miałam wyjazd na wycieczkę za granicę do gorącego kraju. najpierw myślałam że to uczulenie i samo przejdzie ale że wyjazd blisko to udałam się do dermatologa, który stwierdził świerzb. byłam w szoku. zapisał mi novoscabin. i tu nastąpił niemalże najgorszy okres w moim życiu. byłam w środku sesji egzaminacyjnej, to było straszne- nie mogłam się skupić na niczym tylko ten świerzb. prawie wpadłam w depresję. smarowałam się, a raczej wcierałam novoscabin i jednocześnie płakałam. tak jak zalecił lekarz - przez cały tydzień. do tego na dworze było gorąco a ja w długich rękawach i spodniach bo jak z czymś takim wyjść do ludzi i jeszcze ten okropny smród novoscabinu. ale ciągle nie było efektu i miałam wrażenie że tych krost jest coraz więcej - wtedy już całkiem się załamałam, że to nic nie pomogło i jest jeszcze gorzej i odpuściłam sobie ten novoscabin. poszłam wtedy jeszcze raz do dermatologa, tym razem prywatnie. i całe szczęście tam trafiłam na osobę, która mnie podnisla na duchu i nie demonizowała tego całego śwerzbu. pani dermatolog obejrzała mnie od stóp do głów i stwierdziła, że świerzba na pewno już nie ma, a to że występuja nowe krostki to zasługa podrażneinia skóry novoscabinem, który za długo używałam. naprawdę mnie pocieszyła, przepisała tylko elocom i jeszcze jedną maść na wszelki wypadek i cetaphil jako balsam do posmarowania - tym wszystkim traktowałam się przez następny tydzien ale w zasadzie już po 3 dniach wszystko zaczęło znikać i byłam naprawdę zdziwiona bo na wycieczkę (po 2 tygodniach horroru) pojechałam już prawie bez żadnych śladów po świerzbie.

oczywiście potem wszystko wyprałam i wyprasowałam i na szczęście świerzb nie wrócił. teraz po roku czasu mogę już spokojnie to powiedzieć icon_biggrin.gif

życzę powodzenia i wytrwałości wszystkim walczącym, bo wiem jakie to straszne się z tym świństwem mordować-ludzi o słabyszej psychice, tak jak ja, może to niemal wykończyć - dziś wspominam ten czas jako jeden wielki koszmar...
      • Dodano: 23-06-2008, 11:56
      •  
      •  
      •  
      •  
      to da sie wyleczyc! chorowalam na to z bratem kilka lat temu gdy bylismy dziecmi. nie pamietam co nam lekarz przepisal ale wiem ze leczenie trwalo kolo 3 dni i tez bylo duzo prania, gotowania, prasowania wietrzenia i pomoglo na cale szczescie. A dostalam to w szpitalu. Takze nie radze uzywac kocy ktore daja gdy zimno .
      • Dodano: 24-06-2008, 23:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      czyli to, ze wyskoczyly mi nowe krostki na wewnetrznej czesci dloni (po ponad tygodniu stosowania novoscabinu) i to, ze mam wrazenie, ze cos po mnie chodzi to jest tylko podraznienie? ;>
      • Dodano: 24-06-2008, 23:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      espere każdy przechodzi to inaczej(przynajmniej z tego co czytam tak wnioskuję) idź do lekarza on cię obejrzy i stwierdzi czy to podrażnienieicon_frown.gifJa z synkiem mam termni w klinice na 1-go lipca, męczymy się juz dwa lata prawie przy czym nikt nie jest pewien czy to świrzb. Mam nadzieję,że po klinice już będzie z górki.Życzcie nam powodzenia, pozdrawiam pa[addsig]

Nela

• Dodano: 25-06-2008, 12:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      ale lekarze w zg sa jacys niepowazni. Albo sie z ciebie smieja, albo podnosza alarm taki, ze jak wychodzisz patrza na CIebie jak na tredowatego...
      • Dodano: 25-06-2008, 14:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      espere nie musisz w swojej miejscowości iść do dermatologa wystarczy że znajdziesz w swoim województwie dermatologa który ma umowę z NFZ w każdym mieście jest dermatolog albo poradnie dermatologiczne-a obowiązkiem lekarzy jest Cię zbadać jeśli poczujesz się zignorowany lub urażony zachowaniem lekarza możesz złożyć na niego skargę także w NFZ lub bezpośrednio up[rzełożonego tego lekarza, walcz o swoje prawa i zdrowiej- powodzenia icon_exclaim.gif [addsig]

Nela

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny