użytkowników online: 2047

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

grzybica paznokci - jak leczyć -da się wyleczyć [422]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 11-03-2014, 10:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja męczę się z tym od 4 miesięcy. Początkowo próbowałam sama to wyleczyć, gdyż mój chłopak jakiś czas temu miał podobny problem i pomógł mu preparat firmy sholl. Bardzo pomaga, ale tylko na grzybicę paznokci u rąk, gdzie płytka jest cieńsza, no i oczywiście tylko kiedy niewielka częśc paznokcia jest zakażona.

Mi niestety nie pomogło gdyż zaczęło mi się od grzybicy paznokci u stóp. Dwa duże palce zostały zarażone, nawet nie wiem dokładnie kiedy gdyż miałam je pomalowane i zobaczyłam to cholerstwo dopiero po zmyciu, Od razu zaczęłam smarować shollem, ale wcale nie skutkowało, jeszcze zaraziłam sobie inne paznokcie. W rezultacie mam chore aż 10 paznokci, w tym 7 u stóp i 3 u rąk. Zła jestem na siebie, ze nie poszłam od razu do dermatologa. Wszystkim wam radzę iść od razu, jak zobaczycie takie zmiany, bo nie każdego grzyba można wyleczyć środkami bez recepty. Zazwyczaj są potrzebne preparaty doustne.

Dermatolog przepisała mi żel Pirolam (na receptę) do smarowania dwa razy dziennie,tabletki trioxal (na receptę) i biotebal na szybszy wzrost paznokci (bez recepty). Niestety możliwe, że duże paznokcie od palców u stóp będę musiała mieć usuwane, gdyż na nich grzybica jest najbardziej zaawansowana. Powiedziała, że jeśli będzie taka potrzeba to zapisze mi jakąś maść która w ciągu tygodnia rozpuści całą płytkę... Co będzie kosztowne...

Mówię wam, nie szukajcie po internecie jakichś "domowych sposobów" bo tak na prawdę nic nie dają. Grzybica paznokci to najtrudniejsza do wyleczenia infekcja grzybicza i takie środki mogą być tylko stosowane pomocniczo. Np. olejek z drzewa herbacianego. Jakiś czas temu go sobie kupiłam i uważam, ze moze przydac sie jedynie do zdrowych paznokci, aby zapobiec dalszemu zakazeniu, gdyz samego siebie bardzo latwo zarazić. Jeśli chodzi o inne osoby to aż tak bardzo nie jest to zaraźliwe, więc członkowie rodziny mogą być spokojni.
      • Dodano: 11-12-2006, 12:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Choć z wielu artykułów dowiecie się, że leczenie jest bardzo trudne, długie albo nie da się tego wyleczyć chcę podzielić się prostym, nieszkodliwym i bardzo tanim sposobem wyleczenia grzybicy paznokcia - na dodatek nie jest to reklama żadnego leku. Wyleczyła się każda z 4 osób które wypróbowały ten sposób. Otóż: przez conajmniej dwa tygodnie przykłada się na paznokieć i skórę wokół rozgnieciony plasterek kitu pszczelego (propolis). Jeśli paznokieć jest zdeformowany i ma zagłębienia tam też należy wciskać propolis. Propolis zachowuje swoją aktywność nawet kilka dni więc nie trzeba zmieniać go codziennie. Najlepiej mieć kit z kilku źródeł, ponieważ nie każdy rodzaj jest aktywny. Bierze się to stąd, iż propolis pełni w ulu różne funkcje. Np. służy zabezpieczaniu nieczystości produkowanych przez pszczoły (i dlatego posiada tak silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze), uszczelnianiu ramek itd. Kit jest twardy, ale pod wpływem temperatury (ugniatania w palcach) stanie się miękki i możliwy do dokładnego obłożenia chorego miejsca. Należy unikać długotrwałego moczenia rąk (czy nóg) - naczynia, pranie. Pomocne mogą być rękawiczki gumowe. Propolis można kupić w sklepach pszczelarskich. Najlepiej ugnieść rozdrobniony propolis w kulkę i przechowywać w słoiczku. Wszystkim życzę zdrowia. Jak się już wyleczycie to polecajcie innym. Poczytajcie o propolisie. Ostatnio coraz bardziej docenianym. Pozdrawiam
      -----------------
      dora
      [addsig]

dora

edytowano: 01-03-2012, 18:37
      • Dodano: 14-12-2006, 11:20
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Hi Dora,

Do stosowania w profilaktyce przy leczeniu grzybicy mogę polecić Tobie mydełko naturalne, www.mydelkonaturalne.com.pl

Piotr
      • Dodano: 14-12-2006, 14:05
      •  
      •  
      •  
      •  
      twój sarkazm nie jest na miejscu. a to wcale nie żart. To bardzo trudna do wyleczenia dolegliwość a tą metodą wyleczyło się kilka osób - każda, która zastosowała. Spróbój bo niewiele masz do stracenia a potem będziesz polecał innym. Na dodatek jest bardzo tani. Jeśli chcesz lecz się antybiotykami, maściami przeciwgrzybicznymi, ale to może potrwać kilka lat.
      • Dodano: 20-12-2006, 21:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      Leczenie grzybicy paznokci lekiem przeciwgrzybiczym (itrakonazolem lub terbinafiną) trwa ok. 4 miesięcy. Natomiast zmiana znika dopiero po odrośnięciu zdrowego paznokcia. Niepowodzenia w leczeniu wynikaja z tego, że zarażamy się ponownie z powodu np. zakażonych butów.
      • Dodano: 29-12-2006, 17:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przypuszczam że mam grzybice paznokci, dopiero wybieram sie do dermatologa, spróbuje twojego "leku", odezwe sie póżniej co osiągnęłam pozdrawiam Dorę
      • Dodano: 30-12-2006, 14:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      Kupiłam już propolis kit pszczeli i rzeczywiście łądnie udała mi się nim obkleić 2 duże zarażone grzybica paznokcie, będe stosowała wg tego co dora napisała czyli przez okres 2 tygodni. Zastanawiam sie że należałoby mieć różne "rodzaje" więc będę musiałam kupić jeszcze w różnych herbapolach w związku z tym co napisałas dodo pozdrawiam
      • Dodano: 30-01-2007, 15:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      W nawiązaniu do informacji o leczeniu grzybicy paznokci propolisem podpisanej Dora:

Uprzejmie prosze Autorkę i Czytelników o referencje, wypowiedzi, dowody itp. dotyczące skuteczności tego preparatu - zbieram taki materiał.

Z góry dziękuje za dotarcie do takich relacji i umieszczenie ich tutaj lub przesłanie na mój adres lkk@neostrada.pl

Pozdrawiam!

[addsig]

Wars

• Dodano: 31-01-2007, 20:29
      •  
      •  
      •  

Czy wiesz, że świąd skóry może doprowadzić do powstania wtórnych zmian na skórze:

http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,191,from-user

• Dodano: 02-02-2007, 01:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Będzie kilka lat jak stosowałem Orungal na grzybice paznokci u nóg,skutek raczej słaby, po roku przepisano mi Lamisil tabletki .Po czterech opakowaniach dało się zauważyć poprawe do tego stopnia,że choroba całkowicie ustąpiła .Minęły dwa lata i znów powrót grzybicy Aktualnie miinął miesiąc jak skończyłem trzeci puls z Orungalem jest mała poprawa,ale przy tym odczuwam silne pieczenie stóp w okolicach palców od nóg .Często zmieniam skarpety i obuwie na nowe. Używam też codziennie Batrafen do pędzlowania paznokci.Pewnie zaufam naturze i postaram się o kit pszczeli,tym bardziej że teść jest pszczelarzem
      • Dodano: 02-02-2007, 18:31
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  

Pomimo ogromnego rozwoju medycyny akademickiej, chorób wciąż przybywa. Leczenie farmakologiczne, inżynieria genetyczna czy też transplantacja komórek macierzystych nie są działaniami przyczynowymi wobec ponad 90% występujących chorób. Dlatego metody te wypiera nowa medycyna, która bez inwazji w organizm usprawnia komunikacje komórkowe oraz ich wymianę z centralnym układem nerwowym.

Codzienne życie, jak również starzenie, nie musi już nieść ze sobą cierpień. Dopóki człowiek żyje, dopóty większość komórek jego organizmu funkcjonuje prawidłowo. Jeśli co pewien czas, odświeżymy pamięć komórek i jej wymianę z centralnym układem nerwowym, (podobnie jak to czynimy w komputerze), wówczas mózg samoczynnie uaktywnia procesy samozdrowienia całego organizmu. Jest to możliwe, również w przypadkach większości chorób uznawanych za nieuleczalne.

Stowarzyszenie Przeciwdziałania Powstawaniu Chorób i Kalectwa „Siła Życia” oraz Międzynarodowy Instytut Zdrowia w Gliwicach, organizują bezpłatne szkolenia połączone z prezentacją nowej bezinwazyjnej metody przywracania organizmowi zdolności do samoregulacji oraz samonaprawy. Pierwsze subiektywnie zauważalne zmiany regulacyjne występują w organizmie już w ciągu kilkudziesięciuminut i są potwierdzane medycznym sprzętem pomiarowym.

Z metodą tą możecie się zapoznać biorąc udział w bezpośredniej transmisji telewizji internetowej „TV Zdrowie” na stronie www.zdrowieSOS.pl we wtorki i czwartki o godz. 1700 lub na bezpośrednim bezpłatnym spotkaniu w gliwickim Instytucie. Na stronie tej znajdziecie „kopalnię wiedzy” o prawdziwych przyczynach chorób i sposobach skutecznego ich leczenia, a filmy o zdrowiu są emitowane całą dobę. Filmów tych będzie coraz więcej i będą grupowane tematycznie.

Metoda ta jest wrogo przyjmowana przez świat medycyny akademickiej, ponieważ każdy po przeszkoleniu może ją stosować w domu wraz z całą rodziną nie posiadając wykształcenia medycznego. Zapoznajcie się z nią sami, zanim uwierzycie w jakiekolwiek oszczerstwa.

Monopolistyczna medycyna akademicka, przy współudziale niektórych nieuczciwych mediów, z całą mocą zwalcza tę metodę, ponieważ uznaje ją za zagrożenie dla własnych interesów oraz ogromnych wpływów z reklam nieskutecznych leków.

Więcej informacji znajdziecie na www.kłamstwamedialne.pl

Informacje telefoniczne 032 2345 777 codziennie w godz. od 800 do 2000.

• Dodano: 14-02-2007, 05:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Temu panu z Gliwic to dziękujemy To jest bardzo podejrzana sprawa Poszukajcie w internecie Gość zbił fortunę na naiwności i desperacji głównie chorych i starszych ludzi drylując im niemiłosiernie kieszenie.Jego metoda nie ma uzasadnienia naukowego

Podobne dyskusje

Ankieta

Czerniak to?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny