użytkowników online: 3825

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
      Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

czerwone place na samej twarzy [19]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 30-04-2011, 18:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam podobny problem . Gdy budzę się rano na mojej twarzy nie ma jakby nic, skóra jest jasna. Z czasem skóra na środku mojego czołą robi się bardziej czerwona i ma inną teksturę niż reszta twarzy.Plama zlewa się w jedno pod wpływem gorąca, emocji, it. Czuję wtedy pulsowanie.
      Plama robi mi się ciągle w tym samym miejscu(środek czoła) na reszcie twarzy nie ma nic.
      Czy ktoś wie co to może być ?
      • Dodano: 03-12-2006, 18:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      Od 5 lat walczę z takim problemem.Otóż pojawiają mi się czerwone place na twarzy(okolice nosa,między oczami,na czole lub przy ustach).Nieraz występują place czerwone tylko przy nosie nieraz w kilku miejscach na raz.Stosuję preparat ZINERYT który pomaga ale na krótki czas bo po np.2 tyg. skóra jest wysuszona i potem znowu zaczerwienienia.Dodam że gdy mam zaczerwienienia na twarzy to czuję "takie naprężenie skóry".Stosuję też maść Metronidazol która też pomaga, ale nieraz na krótko.Najgorzej jeśli się niczym nie posmaruję(gdy mam twarz normalną) to po kilku dniach na twarzy zaczynają pojawiać się te place.Niby dermatolog jak byłem na wizycie powiedział mi że to "z nerwów",bądz że tak już będę mieć i jedynie muszę maści-preparatami się ratować.Na ogół to nawet jak jestem bardzo spokojny a te place same się pojawiają.Często też latem mam te place.Dodam że dbam o twarz na codzień,przemywam tonikiem do twarzy firmy Soraya-ogórkowym.Już z bezradności stosowałem nawet kremy Garniera do wrażliwej skóry na dzień i noc bądź preparat firmy Dr Eris.Znajomi coś mi mówili o leczeniu tzw.ciekłym azotem.

Proszę o poradę skąd wg Pani są te place?Jak z tym się uporać?Co robić żeby zapobiec tym zaczerwienieniom?Jaki lek bądź preparat,krem,maść byłby najlepszy?Co zrobić żeby te place niewróciły?(mam 28lat,do 23 lat nie miałem tych placy wogóle),

Czy mogę spać jak lubię twarzą w poduszce?

Proszę o odpowiedź-z góry serdecznie dziękuję!!
      • Dodano: 05-12-2006, 15:05
      •  
      •  
      •  

Świąd skóry to poważna choroba. Dowiedz się wszyszystkiego na ten temat:

Podaję link: http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,518,swierzb,from-user

• Dodano: 07-12-2006, 11:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Podobne objawy miał mój chłopak i lekarka powiedziała, że to atopowe zapalenie skóry . Ma czerwone plamy w tych samych miejscach, co ty. Robią sie bardziei intentyswne,gdy zje coś ostrego, napije sie piwa, zje jakieś cytrusy. Przepisała mu leczniczo maść cutivate (jedną na dzień drugą na noc) a do pielegnacji poradziła, zeby uzywac specjalnych preparatów (jest taka seria Lipikar La Roche Posay i on jej teraz uzywa i skóra juz nie jest tak dramatycznie podrażniona jak po mydle) W tej serii jest i żel do mycia i balsam do smarowania.
      • Dodano: 07-12-2006, 20:45
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dzięki za radę!!!Wypróbuję ten sposób.Też niby dermatolog mi mówił o wpływie jedzenia na cerę ale ja nie zauważam jak dotąd wpływu np.piwa czy czegoś.Może ostrego jedzenia to jest wpływ.Także wypróbuję Wasz sposób dzięki wielkie!!!!!!!!
      • Dodano: 11-12-2006, 11:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też stosuję od niedawna tą serię Lipikar i widze znaczną poprawę. Wcześniej używalem svr, ale chyba te kosmetyki La Roche Posay bardziej mi pasują.
      • Dodano: 14-12-2006, 11:23
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam, do stosowania w profilaktyce prawidłowej pielęgnacji skóry polecam mydełko naturalne, www.mydelkonaturalne.com.pl

Pozdrawiam Piotr
      • Dodano: 30-12-2006, 15:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Rzeczywiście maść CUTIVATE jest bardzo dobra na czerwone place na twarzy!!!Mimo że kupiłem kosmetyki i preparaty serii Lipikar(jeszcze nie używałem)to póki co super skutkuje maść Cutivate!!!

Dzięki za porady!!!Fajne te forum!!
      • Dodano: 31-12-2006, 16:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      wiesz co niemadrze zrobiles ze od razu zastosowale Cutivate bo "sasiadce"pomoglo...wiem ze masz efekt bo to sa sterydy sierotko najmocniejsze leki przeciwzapalne ale skad wiesz czy tto co masz na korze to nie jest tradzik różowaty?????wtedy za chwile bedziesz wygladal gorzej niz przed Cutivate icon_frown.gif idz do dermtologa !!!!!nie sluchej ze cos tam pomoglo innym gdy to sa niebezpieczne leki!!!!!!!
      • Dodano: 31-12-2006, 16:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      poza tym kolego jak ty dbales o skore naczyniowa wyciagami z ogorka to nie dziw sie ze miales wrazene sciagania...sa preparaty do cery naczynkowej wiesz?poza tym gol sie np zelem do twarzy Sensibio a nie gilette!!!!te kosmetyki i kremy sa fajne ...metronidazol tez nie byl glupim pomyclem i mozesz spac z twarza w poduszce icon_biggrin.gif pozdrawiam
      • Dodano: 02-01-2007, 20:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      koniecznie zgłoś się do dermatologa, to prawdopodobnie począki trądziku różowatego. Może będzie konieczne zamykanie laserem naczynek. Natomiast nie wolno stosować silnych glikokortykosterydów, takich jak cutivate na skórę twarzy!
      • Dodano: 02-01-2007, 22:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      a u mnie okazalo sie, ze czerwona plamka to lojotokowe zapalenie skory (wczesniej inny lekarz stwierdzal, ze to ttradzik rozowaty). Skonczylo sie na wizycie u dwoch dermatologow (z podwojnym potwierdzeniem, ze to lojotokowe zapalenie skory) i w koncu badaniem poziomu hormonow i wizyta u ginekologa-endokrynologa. Zaczynam leczenie... Dermatologicznie chyba jakos sie doprowadzam do ladu. Teraz kolej na hormony.

Podobne dyskusje

Ankieta

Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny