użytkowników online: 4517

Pielęgnacja i choroby skóry – zapytaj eksperta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.0)
      Zapytaj eksperta - Pielęgnacja skóry oraz rozwiązywania problemów w przypadku najczęstszych chorób skóry. Akcję wspiera producent maści i kremu leczniczego Alantan i Alantan Plus.
       O grupie Forum  Wiadomości (18) Artykuły (37) Porady (9) Społeczność (406) Szukaj  

Forum - Pielęgnacja i choroby skóry – zapytaj eksperta

Sucha, pękająca skóra i małe rany na dłoniach - co się dzieje? [63]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 15-04-2014, 04:12
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam wszystkich pokrzywdzonych przez 5 lat leczylem sie u dermatologow mialem popekane dlonie jedno pekiecie sie goilo otwieralo sie drugie pekniecia byly b.glebokie rece poowijane bandarzami,z zycia wyeliminowalem kolorowe mydla,mycie dloni i stop letnia woda,a na rany nakladalem prze tydzien KIT PSZCZELI zakupiony w sklepie pszczelarskim a teraz krem ktory najbardziej nawilza skore to Mediderm lu olejek dla dzieci .Jeszcze raz powtarzam sprobujcie kitu pszczelego niewierzylem w to skora jest gladziutka i nie mam pekniec polecam smile
      • Dodano: 12-02-2012, 12:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam wszystkich,
      Od pewnego czasu borykam się z problemem "przesuszonej skóry" na obu dłoniach, a konkretnie na kciukach, palcach wskazujących i palcach środkowych obu dłoni. Dodatkowo bardzo wysuszoną skórę mam na obu łokciach. Konsultowałem się już zarówno z dermatologami publicznymi, jak również prywatnie zapisałem się do Pani Profesor, która zwykłego śmiertelnika już nie przyjmuje wink - liczyłem na jakąś sensowną diagnozę.
      Nie mam styczności z chemikaliami, smarami, pracuję w firmie usługowej, głównie przed komputerem. Przy mocnym przesuszeniu robią mi się małe rany (bardzo bolące) i czasem pojawia się bardzo silne uczucie swędzenia - później znika, aby za tydzień, półtora znów się pojawić.

Poniżej załączam zdjęcia prawej dłoni.
      Zdjęcie lub film zostały usunięte przez użytkownika lub administratora

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki z czym walczę smile
      pozdarwiam
      • Dodano: 14-02-2012, 10:56
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam
      Nie wiem czy to Ci pomoże, ale u mnie działo się podobnie i nic nie pomagało dopiero gdzieś usłyszałam że to brak magnezu i zaczęłam brać po dwie tabletki dziennie magnesum forte i pomogło niemal natychmiast. Stare pęknięcia goją się a nowych brak. Może spróbuj to nic nie boli. Preparat magnezowy może być dowolny.
      Pozdrawiam serdecznie
      Hania
      • Dodano: 15-02-2012, 10:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      Haniu,
      Dziękuję za podpowiedź smile
      Tak jak wspomniałaś, zgadzam się, że na podobne problemy każdy reaguje inaczej, ale na szczęście magnez to nie cyjanek evil spróbować nie zaszkodzi cheesygrin
      Dam znać jakie były rezultaty.
      Napisz, jak długo go brałaś?
      pozdrawiam
      • Dodano: 17-02-2012, 09:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj
      brać magnez można cały czas, ale minimum 2, 3 miesiące najlepiej w okresie jesiennym i wiosennym czyli dwa razy w roku
      pozdrawiam
      • Dodano: 17-02-2012, 15:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ok, dzięki za info smile
      Od 3 dni biorę magnez w postaci musujących tabletek, producent ze Słowacji smile
      Zna może ktoś produkt, który zapewnia 100% dziennego zapotrzebowania, dodatkowo jakieś witaminy - na pewno zależy mi na formie do rozpuszczenia cool
      pozdrawiam
      • Dodano: 21-02-2012, 21:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Miałam ten sam z pękającą skórą - problem . Magnez pomaga. Oczywiście również skutkuje używanie kremów oraz częste wychodzenie na dwór. smilesmile
      • Dodano: 21-02-2012, 22:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Spróbuj użyć najzwyklejszej oliwki dla dzieci. Wieczorem, przed pójściem spać, weź trochę oliwki (no. Bambino) i wmasuj ją w dłonie. Moje łapki są dzięki temu gładkie.

Na suche dłonie pomaga też maść z wit.A - można ją kupić w aptece i nie jest droga (chyba 3zł tubka).Tą maścią najlepiej posmarować ręce przed snem - grubo. smile
      • Dodano: 22-02-2012, 11:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dzięki wszystkim za informacje cheesygrin
      Magnez już biorę, może to subiektywna opinia, bo jestem spragniony jakiegoś światełka w tunelu, ale mam wrażenie, że tam gdzie miałem zrogowaciałą skórę, a przez to inne czucie np. dotyku, teraz jest lepiej cheesygrin

O kremach to mógłbym napisać mały przewodnik wink

Sprawdzę jeszcze sugestię o oliwce - w sumie ma różna zastosowania wink

Dzięki wszystkim, jak coś zauważę podzielę się z Wami wnioskami smile
      • Dodano: 22-02-2012, 19:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      Każdy sposób jest dobry o ile jest skuteczny.
      Pisz, informuj nas o swoich działaniach
      Możesz użyć mydła szarego.Zawiera bezzapachowy zapach, ale skuteczność ma.
      • Dodano: 11-03-2012, 12:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      bardzo dobry preparat Belogent masc na pęknięcia i spac w rękawiczkach bawełnianych, a potem jak pęknięcia znikną stosować kremy hypoalergiczne np. krem specjalny firmy Evolium mozna kupic w aptece
      pozdrawiam
      Hania biggrin

Podobne dyskusje

Ankieta

Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny