Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: uciążliwa wysypka na całym ciele.... czy ktoś wie jak mi pomóc? (78)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    18-06-2007 21:02:00

Witam....skoro są tu ludziska znające się na zdrowiu to zapytam.

Od jakiegoś miesiąca mam dziwną swędzącą wyspkę. Zaczęła się od kilku krostek na piersi(potraktowałam hydrocortizonem) .... po kilku dniach juz cała pierś była obsypana...na dzien dzisiejszy jest to już w zasadzie cały tułw i uda.

Wysypka to takie małe krosteczki rozlewające się gdzieniegdzie w plamki...jest tego dużo, nie mają w środku płynu.

Chodze oczywiście do lekarza ...mój lekarz ogólny stwierdził że to alergia więc: piorę jelpie, myje się mydłem bambino, noszę bawełnianą bieliznę, uważam z jedzeniem, zażywam leki antyalergiczne.

Po miesiącu leczenia i postępującej wysypce poszłam w zeszły czwartek do dermatologa....ale on równiez twierdzi że to alergia...zmienił tylko leki....a mnie szlag trafia bo nie wiem co to jest....jeśli alergia to chyba powinna ustąpić po lekach i zmianach jakie wprowadziłam..... . A tu coraz gorzej...po nocy znowu mam nowe miejsca z wysypką.

Napiszę jeszcze że choroby typu świerzb i grzybica dermatolog wykluczył po obejrzeniu wysypki.

Jeśli jet tu specjalista który może mi pomóc mogę wysłać zdjęcia tej wysypki na maila.

Może ktoś mi pomóc?

Ostatnia edycja: 18-06-2007 21:02:00
  • 18-06-2007 21:47:00

a moze poprostu idz do lekarza nie wiem czy ktos ma ochote ogladac zdjecia z twoja wysypka!takich rzeczy nie wolna bagatelizowac bo mozesz miec jals chorobe zakazna

Ostatnia edycja: 18-06-2007 21:47:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    19-06-2007 06:08:00

Proszę czytać ze zrozumieniem.... ja chodzę do lekarza-dermatologa.

Nie jest to żadna choroba zakaźna.... to alergiczne zapalenie skóry...niestety całej skóry (wczoraj po południu poszłam prywatnie do innego lekarza i diagnoza potwierdziła się) .

Proszę o pomoc, ponieważ nigdy w życiu nie miałam alergii ....nie wiem jak sobie z tym radzić. A tu naraz nie dość że pierwszy raz w życiu to jeszcze w tak ostrym przebiegu.

Ostatnia edycja: 19-06-2007 06:08:00
  • 19-06-2007 15:11:00

Cześć daggulka!

Alergia może się pojawić niestety w każdym wieku i bez przyczyny...

Kilka pytań: dużo stosujesz tego hydrokortyzonu...? Jak często? I czy miałaś robione testy na alergeny?

Polecam Tobie serwis www.atopowe-zapalenie.pl -> rzetelne informacje, kopalnia porad na forum i wspaniali ludzie służący wsparciem i pomocą (nawet, jeśli to, co masz niekoniecznie jest atopowym zapaleniem skróy).

Pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 19-06-2007 15:11:00
  • Początkująca
    19-06-2007 17:59:00

Witam kochani, dziękuję za wpisy i rady.

Własnie wróciłam...byłam prywatnie u alergologa...jedyne co pani doktor wykrztusiła z siebie po tym jak się rozebrałam było "JEZUS MARIA"....a następnie ....idziemy do szpitala.

Prawie płacząc prosiłam że wszystko tylko nie do szpitala.... dostałam bardzo silne leki- balsamy lecznicze, tabletki, maści....i co najgorsze zastrzyki (nie wspomnę że cholernie bolesne bo już jestem po pierwszym ) ...dwa razy dziennie .....oprócz tego mam do niej zadzwonić jutro(chyba dla upewnienia czy jeszcze żyję)....a pokazać się mam iść pojutrze.

Mówiła, że o diagnostyce na razie nie ma co mówić i że najważniejsze teraz to ustabilizować to, co się ze mną dzieje. ...jak objawy ustąpią (powiedziała że w takim stanie to mówimy o tygodniach a nie o dniach )-to wtedy złagodzimy leki i zrobimy testy na co ja mam tą alergię.

Wiecie co? Takiego zszokowanego lekarza to dawno nie widziałam.... powiedziałam jej oczywiście że od miesiąca chodzę po lekarzach i bez skutku... a ona na to, że większej ignorancji lekarskiej w życiu nie widziała . Po czym zaznaczyła, że jeśli poczekałabym jeszcze trochę to mogłoby się to skończyć wstrząsem .

Bo, kochani moi...to co ja mam na ciele i nazywam wysypką to jest....nie do opisania.... wygląda to miejscami tak jakbym była poparzona, a tam gdzie tak nie wygląda to jest krosta na kroście ....do tego niesamowity ból i świąd ...i tak na 70% mojego ciala- w zasadzie z wyjątkiem głowy, twarzy i rąk.

Nigdy w życiu nie podejrzewałabym, że można się aż tak na coś uczulić....dlatego niech ta historia będzie przestrogą....nie lekceważnie alergii, pokrzywek, wysypek..... bo im dłużej to jest na ciele i im tego jest więcej tym gorzej to wyleczyć.

Pozdrawiam, smoczyca.

Ostatnia edycja: 19-06-2007 17:59:00
  • 25-06-2007 14:13:00

18-06-2007 o 21:02, daggulka :

Witam....skoro są tu ludziska znające się na zdrowiu to zapytam.

Od jakiegoś miesiąca mam dziwną swędzącą wyspkę. Zaczęła się od kilku krostek na piersi(potraktowałam hydrocortizonem) .... po kilku dniach juz cała pierś była obsypana...na dzien dzisiejszy jest to już w zasadzie cały tułw i uda.

Wysypka to takie małe krosteczki rozlewające się gdzieniegdzie w plamki...jest tego dużo, nie mają w środku płynu.

Chodze oczywiście do lekarza ...mój lekarz ogólny stwierdził że to alergia więc: piorę jelpie, myje się mydłem bambino, noszę bawełnianą bieliznę, uważam z jedzeniem, zażywam leki antyalergiczne.

Po miesiącu leczenia i postępującej wysypce poszłam w zeszły czwartek do dermatologa....ale on równiez twierdzi że to alergia...zmienił tylko leki....a mnie szlag trafia bo nie wiem co to jest....jeśli alergia to chyba powinna ustąpić po lekach i zmianach jakie wprowadziłam..... . A tu coraz gorzej...po nocy znowu mam nowe miejsca z wysypką.

Napiszę jeszcze że choroby typu świerzb i grzybica dermatolog wykluczył po obejrzeniu wysypki.

Jeśli jet tu specjalista który może mi pomóc mogę wysłać zdjęcia tej wysypki na maila.

Może ktoś mi pomóc?

Ostatnia edycja: 25-06-2007 14:13:00
  • 18-11-2007 11:30:00

Jestem ciekawa jak to się skonczyło,poniwaz moja siostra ma ten sam problem i jeszcze żaden lekarz dermatolog jej nie pomógł

Ostatnia edycja: 18-11-2007 11:30:00
  • 18-11-2007 15:02:00

Skończyło się tak, iż jestem cały czas na lekach....biorę alertin na dzień i clemastin na noc, wysypka się uspokoiła, aczkolwiek pojawiają się od czasu do czasu jakieś małe ogniska gdzieniegdzie które smaruję maścią zrobioną w aptece którą przepisał mi dermatolog.....ale to nic w porównaniu z tym co było.

Byłam w szpitalu w sierpniu, zrobili testy z których nic nie wynikło, podleczyli i wypuścili po czym za 2 dni byłam w stanie takim jak przed pójściem do szpitala

Na tą chwilę jest nieźle, ale utrzymuję cały czas środki zaradcze w postaci zażywania leków, używanie kosmetyków z serii AA, piorę w Jelpie... itd

Nie zauważyłam, aby któryś lek pomógł mi na tyle szybko i skutecznie aby mi ulżyć .... w zasadzie to chyba tak, że przez długi okres brania leków organizm stopniowo sobie z tym radził.... znikało po trochu, ale w końcu znikło prawie całkiem....niestety zostały blizny i jak już wspomniałam gdzieniegdzie są krostki .

Współczuję Twojej siostrze ...leczenie tego jest bardzo mozolne, długotrwałe i nie ma skutecznego leku....trzeba eksperymentować i obserwować organizm.

W dodatku leki które brałam żle znosiłam czułam się fatalnie, przytyłam chyba z 10 kilo ...niestety trudno mi te kilogramy teraz zrzucić .

Nie jest to przyjemna choroba.... powiem szczerze że boję się nadejścia wiosny bo jeśli to uczulenie na coś sezonowego to pewnie wróci...niby nie jest to choroba jakoś specjalnie ciężka jak np.nowotwór, ale dała mi tak popalić że miałam niekiedy myśli samobójcze na których powstanie składało się:

swędząco-bolesna wysypka na CAŁYM ciele która eliminowała z mojego życia wiele czynności, np. chodzenie na basen, ubranie czegoś &quotdsłaniającego", ciągły dyskomfort i świąd oraz brak widocznych efektów leczenia... i tak przez kilka miesięcy.

Można powiedzieć, że byłam bliska depresji.

Przekaż siostrze, że musi uzbroić się w cierpliwość, musi obserwować swoją reakcję na leki, na spożywane pokarmy, na kosmetyki....to długa i uciążliwa praca nad sobą.

Życzę powodzenia, pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 18-11-2007 15:02:00
  • 28-05-2008 23:12:00

ja np jestem ciezko uczulona na hydrocortizon. jak narazie tylko na to, wiec roznie to bywa...

Ostatnia edycja: 28-05-2008 23:12:00
  • 05-06-2008 13:49:00

witam ja od tygodnia mam wysypke od pasa w gore sa to czerwone plamki ktore swedza od paru dni boli mnie głowa i kark bylam u lekarza ale on nie wie co to jest stwierdzil tylko ze nie jest to alergia ani uczulenie bralam wapno i zyrtek ale nie pomoglo przepisal mi masc i tableki twierdzac ze moze pomoga jak na razie nie pomagaja prosze pomozcie mi sie dowiedziec co to jest obecnie jestem za granica wiec nie mam mozliwosci zrobienia badan w polsce bede za 15 dni do jakiego lekarza mam sie zwrocic wiola

Ostatnia edycja: 05-06-2008 13:49:00

Zobacz inne dyskusje

• Pomocy trądzik różowaty już pół roku biorę antybiotyk i...
  • Michal94
    Przyznam szczerze że jak to dzisiaj rano zauważyłem zamarłem. Czytałem...
  • Czy zima czy latem jako atopiczka używam ubrań tylko z naturalnych...
  • Kostil89
    Witam...Mam pytanie otóż od jakiegoś czau pojawiły sie na moje...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/szczotka_do_wlosow_istock_000003371900xsmall_cr-W300H200.jpgFot. iStockWypadanie włosów
    Proces nadmiernego wypadania włosów w ciągu doby....
    Twoja sugestia