Zaloguj
Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: ŚWIERZB! (219)

 • ŚWIERZB!

  PROSZĘ O POMOC!

  DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE ZNAJOMA, Z KTÓRA PRZEBYWAŁAM NA URODZINACH JEST ZARAŻONA ŚWIERZBEM. NIE PRZYPOMINAM SOBIE ŻEBYM MIAŁA Z NIĄ BLIŻSZY KONTAKT ALE I TAK OBAWIAM SIĘ ZARAŻENIA- BYŁO TAM OK 15 OSÓB, JEDNO POMIESZCZENIE...

  WŁAŚNIE PRZECZYTAŁAM, ŻE ŚWIERZB ROZWIJA SIĘ OD 3-6 TYGODNI, JEDNAK CHCIAŁAM WIEDZIEĆ CZY MOŻNA PRZEJŚĆ JUŻ TERAZ ZAPOBIEGAWCZO JAKĄŚ KURACJĘ LUB W JAKIKOLWIEK SPOSÓB SPRAWDZIĆ CZY JEST SIĘ ZARAŻONYM TYM PASKUDZTWEM!

  PROSZĘ O ODPOWIEDZ!!!

  Ostatnia edycja:
 • ŚWIERZB!

  Świerzbowiec jest bardzo wybredny. Są osoby, które świerzbowiec unika, chodzi chyba o konsystencję skóry, zapach, czy też reakcja odpornościowa danego organizmu. Przez pierwsze dwa - trzy tygodnie czuć tylko swędzenie nasilające się wieczorem na zaatakowanych częściach ciała. Dopiero po 3 - 4 tygodniach ukazują się ranki świerzbowe, gdy poszczególne świerzbowce wychodzą na powierzchnie skóry, przeważnie gdy człowiek śpi, aby "uprawiać miłość". Potem samiczki wracają pod naskórek i składają zapłodnione jaja.

  Zaleca jest wizyta u dermatologa. Wprawdzie lekarze odmawiają diagnozowania tych zjawisk jako świerzb, z prozaicznej przyczyny aby nie powiększać statystyki tej choroby, ale chętnie zapisują lekarstwa na świerzb. Tylko, że obecnie w Polsce NIE MA OFICJALNIE W SPRZEDAŻY leku w pełni skutecznego na najbardziej agresywne rodzaje świerbu. PERMETHRIN i IVERMECTIN można kupić dopiero za granicą Polski.

  Ostatnia edycja:
 • ŚWIERZB!

  witam! jestem w 11 tyg. ciąży. Moja młodsza siostra przyniosła ze szkoły świerzb. Od kilku dni ja również mam objawy tej paskudnej choroby. Czy ktoś wie czy ma ona wpływ na dziecko? i czy można się leczyć w trakcie trwania ciąży?

  Ostatnia edycja:
 • Reklama
 • ŚWIERZB!
  Treść zablokowana przez moderatora
 • ŚWIERZB!
  Treść zablokowana przez moderatora
 • ŚWIERZB!

  Każdej osobie żywotnie zainteresowanej świerzbem polecam książkę: LECZENIE CHORÓB SKÓRY I CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ, pod redakcją Jacka Szepietowskiego, Profesora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Wydawnictwo PZWL 2002r.). Są tam opisane m.in leki stosowane szeroko na świecie do leczenia świerzbu. Ale w Polsce jakaś grupa interesów nie dopuszcza na polski oficjalny rynek najskuteczniejszych leków: IVERMECTIN i PERMITHRIN, opisanych w tej książce już w 2002r. W Polsce przepisują nam NOVOSCABIN i CROYAMITON, na które najnowsze pokolenia świerzbowca już się uodporniły. Dlatego mamy takie kłopoty ze świerzbem.

  PS. mam nadzieję, że tym razem cenzor/cenzorka nie zablokuje mojej wypowiedzi na tym forum dyskusyjnym!

  Ostatnia edycja:
 • ŚWIERZB!

  witam, mam pytanie, mam kontakt z osobą chorą na ŚWIERZB, jeden z osobników jest na to chory, wszyscy domownicy smarują się płynem NOVOSCABIN, czy jeżeli smarujemy się tym płynem to roznosimy tą chorobę. pracuję z dziećmi i nie wiem czy mogę teraz z nimi pracować, czy ich nie zarażę tą chorobą, czy muszę iść na zwolnienie, jak tak to ile mniej więcej czasu, ja osobiście nie mam żadnych krost ani plamek, POMÓŻCIE!!!!

  Ostatnia edycja:
 • ŚWIERZB!

  Wszyscy domownicy smarują się NOVOSCABINEM profilaktycznie, samo smarowanie NIE PRZENOSI ŚWIERBU! Trzeba bardzo uważać aby nie zarazić się świerzbem, unikać kontaktów bezpośredmich z zarażoną osobą, nie dotykać jego ubrania, szczególnie bielizny i pościeli, chaba że w gumowych rękawiczkach. Nie siadać na tych samych miękkich krzesłach czy fotelach. Zalecane z reguły pranie i prasowanie gorącym żelazkiem bielizny i ubrań jest mało skuteczne. Bieliznę trzeba wygotować, a ubrania, koce, kołdry, poduszki odłożyć w chłodne miejsce na 1 miesiąc. Jeśli NOVOSCABIN NIE POMOŻE, można spróbować CROTAMITONU (nie śmierdzi). Ale gdy to nie pomoże trzeba użyć lekarstw oficjalnie niedostępnych w Polsce: IVERMECTIN lub PERMETHRIN np. w postaci kremu LYCLEAR (dostępny w Londynie BEZ RECEPTY). Tubka 30g wystarczy na jedno smarownie dla jednej dorosłej osoby, kosztuje 10 funtów. Zalecane dwa smarowania w odstępie ok. 7 dni.

  Ostatnia edycja:
 • ŚWIERZB!

  moja siostra przyniosła świerzb ze szkoły wszyscy smarujemy się NOVOSCABINEM lecz on jest mało skuteczny bo jeszcze bardziej mnie swędzi i mam więcej krost wypraliśmy wszystko i wyprasowaliśmy ale po 2 tygodniach dalej to mam a najgorsze to jest że boje się ze moje koleżanki mogły się zarazić bo co chwila przy nich siedzę i się przytulamy czy warto iść 2 raz do dermatologa? i co z tym zrobić?

  Ostatnia edycja:
 • ŚWIERZB!
  Treść zablokowana przez moderatora
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje