Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: swędzące krosty na mogach i rękach (64)

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    21.09.2008 01:14:00

Może ktoś umie mi odpowiedzieć na mój i mojej rodziny problem. Wróciliśmy z Chorwacji, (po drodze nocleg w podejrzanym hotelu ETAP w Niemczech). Na trzeci dzień u żony i córki małe swędzące krostki, u mnie tydzień póżniej. Trwa to trzeci tydzień, krostki goją się, a po jakimś czasie znowu swędzą i je rozdrapujemy. Niektóre znikają zostawiając małe plamki blizn inne się nie goją. Rzadko pojawiają się nowe. Głównie występują na nogach od kolan w dół i rękach. Przeleczyliśmy się na świerzb, choć wszyscy lekarze kategorycznie zaprzeczyli, że jest to świerzb. Mieszkają jeszcze z nami niania i mała córeczka i obiawy u nich nie wystąpiły. Lekarze uznają to za alergie, ale raptem u trójki, gdzie jemy głównie w restauracjach, wszyscy zupełnie coś innego? Absurd. Była sugestia, że pchły bo podobnie to wygląda, ale żyjemy niemal sterylnie i gryzłyby w te same miejsca??? Bardzo inteligentne. Nie potrafią zdiagnozować, a to wrednie swędzi, aż do krwi. Kroski wyglądają jak małe wulkany ale nie ropne, jak wyciskam to płynie osocze i krew i dopiero wtedy przestaje swędzieć i zasycha. Nie ma tego wiele ale wyraźnie czymś się zaraźiliśmy. Proszę o jakieś sugestie. Może ktoś się z tym zetkną i jakoś dał sobie radę. Chciałbym wiedzięć co to jest!!! :-o
    [addsig]

Ostatnia edycja: 21.09.2008 01:14:00

AND

• 30.09.2008 19:11:00

mam podobne objawy od kilku lat i żaden z "super" dermatologów nie jest mi w stanie odpowiedzieć - co tak na prawdę mi jest. Używałam juz różnych maści, również tych sterydowych. na jakiś czas ulga, później to samo. Czytam setki artykółów fachowych i tych mniej (fora, itp.) Wg. mnie przebadajcie się na zkażenie przez grzyby - jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ wszycy macie objawy.

Ostatnia edycja: 30.09.2008 19:11:00
  • 11.02.2009 10:13:00

od 4 dni mam strasznie swedzace krosty na rekach i nogach, zaczyna sie od malej krostki a potem zaczyna rosnac, taj jakby jakis plyn zbieral sie w srodku, wszystkie krosty sa na wewnetrzej powierzchni dloni i od spodu na stopach.

jak na razie mam mieszanke lekow przeciwalergicznych oraz na eczme - nic nie pomaga!!!

juz czasem sobie mysle ze to kolejna nierozwiklana historia - raz na rok musi mi sie sie cos przytrafic czego lekarze nie potrafia odgadnac! zaczynam sie zastanawiac czy te krostki nie pojawiaja sie czasem od stresu... bo takie wyjasnienie najbardziej do mnie pasuje, tymbardziej ze tylko ja w calym domu miewam te przypadlosci...

Ostatnia edycja: 11.02.2009 10:13:00
  • 21.06.2009 16:02:00

a moze macie swierzba,wasze objawy pasuja i maja je wszyscy czlonkowie w rodzinie

Ostatnia edycja: 21.06.2009 16:02:00
  • 27.06.2009 19:53:00

ja tez mam te krostki :/ na jednej nodze w jednym miejscu. dwa lata temu pojawilo sie na lewej nodze na lydce - olalam to, bylo straszne, krostki ulozyly sie w kolko, generalnie mialam tam wielki strup, z ktorego pod wplywem drapania (bo swedzialo od czasu do czasu) cos wyciekalo. w koncu zaczelam smarowac "greposeptem" (czy jakos tak to sie nazywalo), pomoglo - wielki strup odpadl, teraz mam w tym miejscu lekko ciemniejsza od skory plamke. niestety od jakichs 3 miesiecy na drugiej nodze pojawily sie znowu te krostki i juz nie pomaga smarowanie "greposeptem" :/ nie mam pojecia co to jest. prowadze sie higienicznie, nie mam zwierzat wiec wszelkie pchly, wszy odpadaja... jak wycisne krostke, leci troche "wody" i krew, czasami w tym miejscu swedzi i generalnie skora jest lekko zaczerwieniona... zaczyna mnie to juz wkurzac, a dermatolodzy nie wiedza co to.

Ostatnia edycja: 27.06.2009 19:53:00
  • 04.07.2009 08:40:00

ratunku! ja od kilku dni mam krostki(wysypka) na samych dloniach, po zewnętrznej stronie! strasznie pieką,swędzą i czasem szczypią.. co to za cholerstwo? okropnie to wygląda,dodam iż to nie u mnie pierwszy raz, mam to kilka razy w roku..chyba to nie świerzb. a dziś mam egzamin w szkole i boję się,że ktoś zauważy..pomóżcie!

Ostatnia edycja: 04.07.2009 08:40:00
  • 06.07.2009 20:47:00

mi znów wyszły jakies krostki na zewnętrznej stronie dłoni i rozsiewają się pod wpływem drapania( swędzą i peką najbardziej jak juz zacznie sie drapać) wyskakują mi od kilku lat jak tylko zacznie się lato i wyjdzie słoneczko... MASAKRA wstyd się gdziekolwiek pokazać

Ostatnia edycja: 06.07.2009 20:47:00
  • 06.07.2009 20:47:00

mi znów wyszły jakies krostki na zewnętrznej stronie dłoni i rozsiewają się pod wpływem drapania( swędzą i peką najbardziej jak juz zacznie sie drapać) wyskakują mi od kilku lat jak tylko zacznie się lato i wyjdzie słoneczko... MASAKRA wstyd się gdziekolwiek pokazać

Ostatnia edycja: 06.07.2009 20:47:00
  • 09.09.2009 17:33:00

to moze byc atopowe zapalenie skory. u mnie podejrzewano grzyba, ale testy wykazaly ze nie mam grzybicy. dostalam do smarowania masc "Fucidin" (jestem w ciazy wiec lekarz nie dawal mi nic co mogloby zaszkodzic w jakis sposob dziecku) i musze przyznac ze widze zmiane na lepsze. krostek juz nie ma, nie swedzi, skora jest jeszcze troche rozowa, ale generalnie jest lepiej.

Ostatnia edycja: 09.09.2009 17:33:00
  • 27.10.2009 00:30:33

Mam to samo...
    Zarazilem sie tym od pewnej dziewczyny. Miala tego od cholery na szyi..dokladnie to po prawej stronie. Pozniej zauwazylem ze pojawily jej sie rowniez na stopach W srodku znajduja sie znikome ilosci jakiegos plynu,ktory powoduje dalsze zakazenie skury tym kurestwem...wiem to bo drapie sie nieustannie...nie potrafie sie powstrzymac a pozniej zaluje bo wyskakuje mi ich jeszcze wiecej. A te rozdrapane zarastaja strupem i pozniej znikaja zostawiajac niewielki-czerwony slad..blizne...wkurza mnie to...Podajcie jakies rozwiazanie tego problemu !!!!!!
    nelamarqo1@o2.pl czekam z niecierpliwoscia...xyz

Zobacz inne dyskusje

• Pomóżcie co to może być, najpierw wygląda jak ukąszenie ok...
  • Niedługo miną 3 miesiące od zakończenia kuracji Izotekiem.Krosty mi...
  • anonymous
    Przeczytaj komentowaną poradę: Alergia pokarmowa - zmiany skórnePapież...
  • Witam,Od kilkunastu już lat choruję na łojotokowe zapalenie skóry....
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0061957_dziecko_dziewczynka_babeczka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesAlergia pokarmowa - w jakim wieku...
    Alergia na pokarmy może być alergią trwałą, lub też może...
    Twoja sugestia