użytkowników online: 3141

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.5)
   Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
    O grupie Forum  Wiadomości (196) Artykuły (53) Porady (27) Społeczność (1067) Szukaj  
                  

   Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

   AZS, sucha, swędząca skóra u dzieci: wskazówki dla rodziców w pigułce
   smilefrownbiggrinwinkeekcoolconfusedrazzmadarrowexclaimevilcrycheesygrin
   Nie chcesz wpisywać KODU? Nie chcesz być anonimowy?
   Zaloguj się lub stwórz konto w serwisie.
    

   Ostatnie posty w wątku: AZS, sucha, swędząca skóra u dzieci: wskazówki dla rodziców w pigułce

   • Data dodania: 23.04.2013 13:27

   mojej córce pomogła seria exomega a-dermy, kosmetyki drogie, ale wydajne. ale najważniejsze że skuteczne. podawałam też latopic, probiotyk pomocny w leczeniu azs i alergii pokarmowej. ważne tez jest nawilżanie powietrza w sezonie grzewczym.

   • Data dodania: 18.04.2012 01:45

   DAJ JUZ SOBIE SPOKÓJ Z TA REKLAMĄ TEGO SPECYFIKU BO TO DAREMNE JEST

   • Data dodania: 25.03.2012 21:17

   Pozwolę sobie polecić balsam restoraderm na pewno pomoże jeżeli dziecko ma suchą skórę.

   • Data dodania: 01.02.2012 23:25

   a ja polecam (kopiuje tekst)

   Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest schorzeniem, które rozpoznajemy coraz częściej. Obecnie jest rozpoznawane u 10 - 12% populacji. Najczęściej dotyczy dzieci. W 60% przypadków pojawia się przed ukończeniem 1 roku życia, a w 90% przypadków przed ukończeniem 5 roku życia. Aczkolwiek opisywano przypadki, gdzie pierwsze objawy choroby pojawiły się po 50 roku życia.

   Atopowe zapalenie skóry jest to przewlekłe i nawrotowe schorzenie dotyczące naskórka i skóry właściwej, charakteryzujące się wybitnie nasilonym świądem, typową lokalizacją i charakterystycznym obrazem zmian skórnych oraz współistnieniem innych chorób atopowych u pacjenta lub w jego rodzinie.

   Pomimo postępu jaki dokonał się w dziedzinie alergologii etiologia i patomechanizm atopowego zapalenie skóry nie są do końca wyjaśnione. Dużą rolę w powstawaniu AZS pełnią czynniki genetyczne, takie jak: zaburzenia odczynowości humoralnej i komórkowej, zaburzenia w metaboliźmie nienasyconych kwasów tłuszczowych czy zaburzenia neurowegetatywne i nieprawidłowości czynnościowe skóry, które w nieznany jeszcze sposób predysponują do wystąpienia tego schorzenia. Podstawowymi czynnikami, które decydują o rozwoju objawów klinicznych są genetycznie uwarunkowane zaburzenia mechanizmów regulujących, prowadzących do nadprodukcji przeciwciał IgE (ATOPIA). U 80% pacjentów z AZS stwierdza się podwyższone poziomy alergenowo swoistych IgE w surowicy. Mimo licznych badań i coraz doskonalszych metod badawczych dotychczas nie zidentyfikowano genu atopii. Dodatkową ważną rolę w patogenezie AZS odgrywają czynniki środowiskowe a mianowicie:
   Klimat;
   Zanieczyszczenie środowiska;
   brak odpowiedniej odzieży (tu: np dermasilk);
   Alergeny pokarmowe;
   Alergeny powietrzno pochodne;
   Czynniki psychiczne i sytuacje stresowe;

   Warunki klimatyczne - poprzez wilgotność powietrza, temperaturę i nasłonecznienie oddziaływują bezpośrednio na skórę człowieka.

   Zanieczyszczenie środowiska - związki chemiczne powstałe ze spalin, tworzyw sztucznych, pestycydów, herbicydów uszkadzają naturalne mechanizmy odpornościowe ustroju i ułatwiają przenikanie alergenów do organizmu człowieka.

   Alergeny pokarmowe - alergia pokarmowa odgrywa dużą role w patomechanizmie AZS szczególnie u dzieci. Mechanizm działania pokarmów opiera się na natychmiastowej reakcji alergicznej oraz na późnej fazie odpowiedzi IgE zależnej. Najczęściej stwierdza się alergię na mleko krowie i jego produkty, jaja kurze, ryby, soję, pszenicę, orzeszki ziemne. U większości dzieci chorych na AZS z czasem dochodzi do powstania tolerancji w zakresie alergenów pokarmowych natomiast może rozwinąć się alergia powietrznopochodna.

   Alergeny powietrznopochodne - do głównych alergenów powietrznopochodnych należą roztocze kurzu domowego, alergeny pyłków roślin (najważniejsze są pyłki roślin wiatropylnych przenoszone przez wiatr na duże odległości), alergeny pochodzenia zwierzęcego (substancje o właściwościach alergenów obecnie są w sierści, naskórku, wydzielinach i wydalinach zwierząt).

   W obrazie klinicznym AZS zwykle występują różnorodne wykwity skórne. Do zmian ostrych należą silnie swędzące, rumieniowe grudki i pęcherzyki na rumieniowym podłożu. Mogą współistnieć przeczosy i nadżerki, sączenie surowicznej wydzieliny.

   W zmianach podostrych występuje rumień, przeczosy i złuszczenie.

   Natomiast przewlekle zmieniona skóra jest zgrubiała z charakterystycznie wzmożonym rysunkiem powierzchni oraz występowaniem zwłókniałych grudek.

   • Data dodania: 31.01.2012 10:32

   Proponuję zastosować restoraderm, na pewno zadziała. Powodzenia

   Podobne dyskusje

   Ankieta

     

   Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

   Konkurs na forum
   Konkurs tematyczny