Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: półpasiec (222)

• 18-04-2008 15:44:00

Witam! U mnie tez stwierdzono dzisiaj polpasca. paskudztwo tym bardziej ze na posladku od wewnetrznej strony. i nie kazano mi tego miesca moczyc- raczej to bedzie niemozliwe ale dostalam do przemywania Parafine- bezwonna lekko tlustawa i wlasnie przed nalozeniem masci mam tym przemywac. Parafina dostepna jest bez recepty za ok. 2 zl. Juz sie konca doczekac nie moge a to dopiero 5 dzien. A czytam ze minimum 2 tygodnia Na dodatek mam zjazd w weekend i nie wiem czy isc na uczelnie zeby ludzi nie pozarazac;] ehhh.Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 18-04-2008 15:44:00
  • 18-04-2008 18:42:00

Byłam przed chwilą u lekarza, stwierdził półpaśca, dał przeciwwirusowy lek co 4 godziny, żadnej maści. W poniedziałek wyjeżdżam i wg lekarza nie zarażam. Mam nadzieję, że nie będzie ostego przebiegu tej choroby. Co za pech. Pozdrawiam chorych na półpaśca. Proszęorady, jakustrzec się przed komplikacjami. Nie mogęiść na zwolnienie

Ostatnia edycja: 18-04-2008 18:42:00
  • 22-04-2008 13:50:00

Mam 12 lat wlaśnie przechodze półpaśca lekarz zapisał mi Heviran i jakąś maś.

nie mam gorączki i nie jestem zmęczona ale okropnie mnie swędzi!!!!!!!! czy to prawda,że gdy sie podraie w te krosty a potem dotkne oka moge stracić wzrok?

Ostatnia edycja: 22-04-2008 13:50:00
  • 26-04-2008 13:44:00

lepiej właśnie tego nie drapać i często myć łapki. lekarz powiedział mi dokładnie to samo że można stracić wzrok. ale spokojnie, u mnie nie było tak strasznie

Ostatnia edycja: 26-04-2008 13:44:00
  • 30-04-2008 10:40:00

Witam

Właśnie wyszedłem od lekarza i okazało się że mam półpaśca. Boli jak cholera o mało w aptece nie zemdlałem. Lekarz przepisał mi Heviran 800mg i 6 paczek leków przeciwbólowych (tabletki, czopki saszetki). Półpaśca mam po lewej stronie brzucha i plecach. Nie swędzi ale tak boli że jak to wcześniej ktoś napisał można po ścianach chodzić. Wirus zaatakował nerw który jest odp za skurcze podczas rodzenia. Lekaż powiedział że nie mam co liczyć na zmniejszenie bólu przynajmniej przez pierwszy tydzień. Wygląda na to że będę rodził prze ten czas. aaaaaaaaaaaaaaaahhhh

Ostatnia edycja: 30-04-2008 10:40:00
  • 01-05-2008 12:53:00

ja tez przchodze półpaśca i chciałabym sie dowiedzieć jak szybko zejdą mi blizny

Ostatnia edycja: 01-05-2008 12:53:00
  • 02-05-2008 22:42:00

Możesz przemywać wodą z mydłem,ale nie musisz,jestem w trakcie leczenia pólpaśca tz 2 miesiąc juz choruję, czyje sie fatalnie tz zmeczenie daje w kośc, na początku choroby było jeszcze gorzej,najbadziej mi dokuczał system nerwowy,wszystko mnie denerwowało i to podobno normalne przy tej chorobie,nadal boli mnie czasem reka czy ramie bo lokalizacja mojego półpaśca była na szyji

Ostatnia edycja: 02-05-2008 22:42:00
  • 12-05-2008 18:01:00

Witam, mam pewne pytanie..

Otóż kilka dni temu, dokładnie to 4, zauważyłem na plecach pewną liczbę czerwonych krost, następnego dnia było ich kilka więcej i kilka na ręce i palcach obu dłoni. Wcześniej nie odczuwałem żadnych bóli itd.

Poszedłem do doktor, która obejrzała mnie i niepewnie stwierdziła, że może być to półpasiec. Dostałem jakieś tabletki (Amotaks, Groprinosin), maść, neomycynę i witaminę B. Zacząłem łykać to dwa dni temu a dziś nałożyłem maść z rana (przez dwa dni miała być najpierw neomycyna). Efekt jest taki, że w każdym miejscu gdzie ją nałożyłem mam dużą czerwoną plamę, ponoć to dobrze.

W każdym razie.. dziś zauważyłem obok, nad i na brwi po jednej czerwonej plamce. Martwie się, że może to być oczna wersja półpaśca albo, że w ogóle to nie półpasiec (zmiany sa na obu rękach, po obu stronach pleców (choć po jednej - faktycznie dużo silniejsze, po tej samej co na oku)). Problem w tym, że jak do tej pory nic mnie nie bolało i nie boli, czuję się tak jak zwykle (pomijając strach z powodu tego paskudztwa na oku...) tylko swędzi. Łykam dalej antybiotyki, ale chciałbym wiedzieć... czy jest możliwe, żeby oczna wersja półpaśca obyła się bez bólu??

Czy jest możliwe, że lekarz się pomylił i wcale to nie jest półpasiec?

Ostatnia edycja: 12-05-2008 18:01:00
  • 13-05-2008 01:48:00

nie jestem żadną znawczynią ale ja radziłabym sie zapisać tez do innego lekarza. chorowałam na półpaśca aż 3 miesiące bo nie chciały mi sie zagoić wykwity na plecach. troszkę poczytałam i to niemożliwe żeby półpasiec był na rękach, oku, plecach jednocześnie. tak sie dzieje tylko w przypadku baaardzo osłabionego organizmu np po chemioterapii. wiec naprawdę jak najszybciej radze iść do innego lekarza i nie mówić mu od razu ze inny stwierdził półpaśca. taka jest moja opinia pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia bez względu czy to półpasiec czy coś innego

Ostatnia edycja: 13-05-2008 01:48:00
  • 13-05-2008 08:36:00

cześć Gościu z 12-05-2008 o 18:01

Jestem zainteresowana twoją historią, ponieważ mnie też wysypało - zaczęło się w piątek od dużej ilości małych czerwonych krostek na brzuchu i szyi za uszami (gdzie teraz mam już prawie całkiem zlane zmiany), i idzie dalej - prawie cały tułów (przód, tył, boki), ręce z dłońmi (wierzch i wnętrze), nogi (na kończynach nieco rzadziej rozmieszczone krostki), skronie, owłosiona skóra głowy. Jak na razie to twarz mam jeszcze ok, ale to pewnie kwestia paru dni bo wokół twarzy jest tego coraz więcej i gęściej.

Po pierwszym dniu zmiany zaczęły swędzieć, głównie te pod uszami, reszta bardziej okazjonalnie. Teraz swędzenie sie rozprzestrzenia - m.in. na skórę pod włosami, a miejsca od których się zaczęło wręcz pieką.

Dermatolog u którego wczoraj byłam nie stwierdził co mi jest, najpierw strzelił różyczką (wręcz oczywistym tonem), ale odrzucił jak powiedziałam że swędzi i zaczyna piec. I to na tyle jeśli chodzi o diagnozę, więc doczytuję sobie w necie - teraz czytam o półpaścu.

Lekarz przepisał mi Allertec, + Laticort do smarowania, +wapno, rutinoscorbin. Wiem, że w tak krótkim czasie nie ma szans by to zadziałało i bym widziała efekty, ale jak widzę że zmiany się rozprzestrzeniają to coraz mniej jestem skłonna tak czekać. Tym bardziej że jak wyczytałam lepiej wziąć leki antywirusowe (na wypadek gdyby to miał być półpasiec) niż nie wziąć.

Co mnie trochę powstrzymuje przed wizytą u drugiego lekarza to to żeby mnie potem NFZ nie ścigał za wyłudzanie świadczeń medycznych.

pozdr, Ka.

Gościu z 13-05-2008 o 01:48:

odnośnie tych objawów to w necie czytałaś? jakieś dokładniejsze opracowania niż standardowe informacje które pojawiają się na prawie każdej stronie www?

będę wdzięczna za odpowiedź

pozdr, Ka.

Ostatnia edycja: 13-05-2008 08:36:00

Zobacz inne dyskusje

• mydoom
    Witam borykamy się z narzeczoną z dziwną wysypką która występuje...
  • wiolka5710
    Witam mam taki problem. Wczoraj rano sie obudziłam z czerwona plamką...
  • klauudens
  • Od czterech dni zmagam się z czyś takim. Na początku była to zwykła...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mon154026_kobieta_tragedia_smierc_dziecko_mis_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesZapalenie pieluszkowe okolicy krocza...
    Pieluszkowe zapalenie skóry jest najczęściej występującą...
    Twoja sugestia