Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Pokrzywka - Urticaria (61)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    13.02.2010 19:24:54

20% spoleczenstwa ma "nasza" chorobe, przynajmniej tak podaja statystki, wiec jest nas troche na tym swiecie. Wspierajmy sie, informujmy sie o naszych zwyciestwach i zwyciestwach naszych lekarzy, dzielmy sie naszymi obserwacjami i przemysleniami.
    Z pokrzywka nie wygralam ale mam nadzieje wygrac i licze tu na Wasza pomoc i wsparcie. W zamian , chcialabym Wam przedstawic moja droge przez meke, bo kto wie a noz widlelec, kogos to moze naprowadzic na trop wroga.
    Troche o mnie i mojej pokrzywce:
    obecnie mieszkam w Niemczech i tutaj jestem leczona. Leczona to moze za duze slowo. Narazie jeszcze nie wiadomo co jest przyczyna mojej pokrzywki, wiec nie tyle sie mnie leczy, co stara sie usunac objawy, jednoczesnie szukajac przyczyny.
    Zaczelo sie prawie 3 miesiace temu. Wieczorem stwierdzilam pare babli na brzuchu, ktore do rana zniknely aby pojawic sie za dwa dni. Potem tydzien przerwy i znowu atak. Jestem prawie fanem internetu wiec uderzylam jednoczesnie idac do lekarza i szukajac podobnych przypadkow na forach. Lekarz stwierdzil pokrzywke, dal lek antyhistaminowy Cetrizin, po ktorym byla tygodniowa przerwa. Potem nastapil ponowny atak wraz o opuchnieciami. Nastepne opakowanie Cetrizinu pomoglo na dwa dni. Zaczely sie nastepne wysypy z opuchnieciami, dostalam silniejszy lek Rupafin, nie pomogl. Nastepny byl zastrzyk Triamcinolon, ktory powinien dzialac 4 tygonie - powinien ale jakos nie bardzo mu to wychodzi, bo znowu pojawiaja sie bable, ktore traktuje dodatkowa tabletka Rupafinu. Tyle o farmakologi, teraz o podejrzeniach.
    Piewszym podejrzanym byl barak magnezu wywolany drozdzakami typu Candida. Wykluczono. Nastepni podejrzani to lekarstwa w szczegolnosci aspiryna, wykluczono. Obecnie dermatolog wprowadzil w moim zyciu diete skladajaca sie z ziemniakow-ryzu-sucharow-czarana herbata-woda mineralna. Ten Wielki Post prowadzic mam trzy tygodnie a nastepnie beda wprowadzanie poszczegolne produkty. Podejrzenie - nie tolerancja histaminy. Dzisiaj piaty dzien dietki i jakos nie jestem glodna, zobaczymy co powiem za dwa tygdonie .
    Jesli moj watek znajdzie "wyznawcow" obiecuje odpowiadac na kazde pytanie i prowadzenie dalszego "pamietnika z zycia z pokrzywka.
    Pozdrawiam
    Sonia

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    14.02.2010 12:10:46

Dzisaj 6-ty dzien mojego postu. Z okazji Walentynek ide do chinczykow na miske ryzu. Pozdrwiam Wszystkich Zakochanych.

• Początkująca
    21.02.2010 16:53:52

Widze, ze jakos nie mozemy sie odnalesc ale mam nadzieje, ze jak ktos kiedys wklepie w googl'u Pokrzywka lub Urticaria lub Urtikaria to tutaj trafi
    Dzisiaj 12-ty dzien mojego postu - zaczynam czuc zmeczenie i nieprzparty apetyt na jajka.

• Początkująca
    05.03.2010 14:23:08

Prowadzenie diety nic w moim przypadku nie dalo. Po 23 dniach pokrzywka nadal sie pojawia, wiec przerwalam pozywianie sie wylacznie sucharami, ziemniakami i ryzem. Jak stwierdzil inny, niezalezny dermatolog, pomysl z tego typu dieta byl niewypalem. Tak wiec widac, ze lekarze w Niemczech maja rozne zdania.
    W miedzy czasie poszlam do homeopaty. Stwierdzil, ze przyczyna sa bakterie boleriozy. Dostalam leki homeopatyczne i zanim dostane sie do kliniki specjalistycznej bede ratowac sie tymi lekarstwami. Wyglada na to, ze innej drogi nie ma. Lekarze wzbraniaja sie zrobic mi badania na bolerioze, dlaczego? A no dlatego, ze to nie moze byc bezposrednia przyczyna pokrzywki. Bezposrednia nie ale w polaczeniu z innymi infekcjami moze.
    Skierowano mnie za to na badanie na helikobaktera, bo wlasnie ta bakteryjka moze zdaniem lekarzy, byc przyczyna urticarii.

• Początkująca
    13.03.2010 22:55:03

Znalazla sie jeszcze jedna ewentuala przyczyna. Jesli sie za duzo i za szybko schudnie, tluszcz pokrywajacy toksyny, ktore sie zbieraja w organizmie zmniejsza sie a co za tym idzie daje wolna droge truciznom. Jesli sie za malo pije i ich nie wyplukuje, zaczynaja zatruwac organzim, reakcja jest widoczna na skorze.
    Taka mozliwosc trzeba tez wziasc pod uwage.

• Początkująca
    19.05.2010 16:39:49

Pokrzywka nadal atakuje ale juz nie tak agresywnie jak w lutym.
    Bylam u laryngologa i powiedzial, ze rowniez ciagle zapalenia gardla moga byc przyczyna pokrzywki. Jesli tak by bylo, proponuje wyciac migdaly. Akurat w moim przypadku nie moze to byc zrodlem pokrzywki, bo na gardlo to juz dlugo nie bylam chora.
    Wybralam sie do irydologa. Obecnie stosuje lekarstwa homeopatyczne. Zobaczymy jak zadzialaja.
    W ostatnim czasie zrobiono mi badania krwi i moczu. Szkukano wirusow, bakterii i markerow raka. Wszystko wykluczono.
    No coz ...pozostaje czekac na wyniki dzialania lekarstw homeopatycznych...

• 07.06.2010 11:40:39

Ja mam pokrzywke trwa już od 6 tygodni, myślałąm, że samo przejdzie na poczatku....ale nie

• Początkująca
    28.06.2010 09:40:44

Witam,
    pokrzywka faktycznie czasami przechodzi sama a czasami niestety nie i moze trwac latami.
    Jakie badanie juz zrobiles?
    Pokrzywka to nie choroba to objaw albo choroby albo braku czegos w ogranizmie lub tez sprawka pasozytow oraz rolegulowania systmu immunologicznego, co zdjagnozowal moj lekarz homeopata.

U mnie znacznie lepiej. Ataki sa slabe a jak sie pojawiaja "ubijam" tabletkami antyhistaminowymi, jedonczesnie leczac sie homeopatycznie. Po tych wielu miesiacach smiem twierdzic, ze wlasnie homeopatia pomaga mi najbardziej.
    Znajoma alegriczka podpowiedziala mi, ze mam sie poddac zabiegowi hydrokolonoskopii - mam zamiar moze okolo wrzesnia.
    Ponadto gdzies slyszalam, ze pomaga swiezy sok wycisniety z pokrzyw ale niesety tych zberanych na przelomia maja i czerwca. Nalezy go pic po pol szklanki na dzien, smakuje obrzydliwie ale oczyszcza organizm.
    Nastepny podejrzany to zatrucie metalami ciezkimi. Nie wiem jak ugrysc ten temat i chyba nie bede gryzla, bo juz mi lepiej ale moze komus na tym forum sie przyda.
    To tyle co narazie przychodzi mi do glowy.
    Zamelduje sie znowu jak cos odkryje.

• 29.07.2010 12:01:33

Jak sie pani teraz czuje? Czy homeopatyczne leki nadal pani bierze?
    U mojej dwu letniej córeczki, stwierdzono mastocytozę. Ma mieć przeprowadzone szereg badań, na razie nie wiemy jakie. Prawdopodobnie chcą wykluczyć mastocytozę naczyniową.
    Czy ta pokrzywka jest bolesna?
    Jak mogę pomóc mojej Zosi? Urodziła się z tą zmianą na brodzie, wszyscy lekarze mówili, że to tłuszczak, albo nie wiadomo co. Kazali smarować piohtaniną, sudokremem, bephantenem i innymi cudami, które powodowały tylko większe zaczerwienienie dookoła tej zmiany. Przy okazji przeziębienia zainteresowała się tą zmiana pani dr alergolog-pulmunolog i skierowala nas do onkologa. i chwała jej za to. On powiedział, że swojemu dziecku by to usunął bo nie da nam 100% pewności że to nie jest coś złego. Histopatologia wskazała na MASTOCYTOZĘ. Czy u pani też jest taka diagnoza?

• Początkująca
    31.08.2010 15:19:21

Czuje sie dobrze ale nie jestem jeszcze calkiem zdrowa. Przez miesiac nie mialam zadnej pokrzywki tzn zadnych objawow ani nie puchlam ani nie mialam babli. Juz mialam otwierac szampana kiedy plamki niesmialo ale jednak znowu sie pojawily i spuchlam troszeczke. Wlasnie w lecie system immunologiczyny jest najsilniejszy a w lutym ( kiedy mialam ciezkie obajwy) jest najslabszy. Wypada wiec mi sie przygotowac na zimowa walke. Narazie jednak dalej biore homeopatie ale juz bez tabletek tych "normalnych". Czyli jednak poprawa jest.
    Pytasz Gosciu, czy to bolli. Mnie nie boli ale raczej piecze jak poparzenie pokrzywa. Troche swedzi, szczegolnie na stopach.
    MASTOCYTOZA - nie to nie "moja" pokrzywka lub przynajmniej tak sie jej w moim przypadku nie nazwa, bo przypominam, ze pisze z Niemiec i tu okresla sie to jako URTICARIA czyli po prostu pokrzywka.
    Proponuje przeniesc Ci sie na watek Doroty wlasnie o MASTOCYTOZIE. Dziewczyna przeszla swoje i ma troche doswiadczenia i o ile pamiec mnie nie myli, tez cierpi na ta chorobe od dziecinstwa.

Zobacz inne dyskusje

• mikuś
    Witam wszystkich forumowiczów.Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z...
  • Wątek: ...
    Sprzedam ORYGINALNY, CZESKI lek odchudzający:ADIPEX RETARD !!Lek bezpośrednio z...
  • Witam prosze o pomoc. Ostatnio bardzo mnie siedzialoW Miejscu intywnym wiec postanowilem...
  • WitajcieMam problem. Od jakegos roku mam TYLKO pod lewym kolanem czerwone plamy, ktore czesto...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/csc27051_rece_kobieta_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNadpotliwość – wstydliwy problem
    Nadmierna potliwość jest bardzo uciążliwa, nieprzyjemna i...
    Twoja sugestia