Zaloguj
Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Najtańszy ***-lista aptek! (60)

• Najtańszy izotek-lista aptek!
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
    Gość

nie wiedziałem, że zaczęliście stosować takie same praktyki jak wasza wielkokorporacyjna konurencja (szering plaf - czy jakoś tak). już was zaczynałem lubić, a tu takie wielkie rozczarowanie. wstyd.

podpisano: farmaceuta pracujący w jednej z aptek, której niestety nie ma na tej liście, bo przedstawiciel się do nas nie pofatygował, bo miał za daleko, lub nasza apteka nie pasuje do korporacyjnego biznesplanu

Ostatnia edycja:
    Gość

Nie można mieć wszystkiego. W końcu to aptece powinno zależeć na m.in. dobrych cenach aby być konkurencyjną. Firmom jest obojętnie gdzie pacjent kupi lek.

Ostatnia edycja:
  • Reklama
    Gość

Aptece zależy na niskich cenach, ale jest ona bezradna, jeżeli cena zakupu w hurtowni jest wyższa niż w apekach z tej sporządzonej przez BLAU-FARMę listy. Widocznie BLAUFARMie nie jest do końca obojętne która apteka sprzeda jej lek. Jeżeli ktoś nie roumie tego chwytu marketingowego - proszę pytać - wyjaśnię dokładniej.
    Ostatnia edycja:
    Gość

to się chyba nazywa dumping

Ostatnia edycja:
    Gość

Nie rozumiem o co chodzi, jako pacjent specjalnie w moim mieście udaję się do apteki ze strefy niskich cen, czy to źle ze mogę kupić ten lek taniej, przy okazxji zawsze kupuję co akurat potrzeba z leków czy innych aptecznych rzeczy i apteka ma z tego dodatkową korzyść???? A jeśli Pan aptekarz, chce też mieć w swojej aptece niższą cenę ***, to na logike, pewnie wystarczy skontaktować się w tej sprawie z firmą a nie czekać na przedstawiciela. Proste i oczywiste!!!!

Ostatnia edycja:
    Gość

Nie wiem jak to jest w przypadku BLAU-FARMy, ale już to przerabiałem z innymi firmami. Dzwoniłem do takich gigantów farmaceutycznych jak: elli lilly, servier, gsk, novo nordisk, novartis, nawet do naszej polskiej polpharmy czy adamedu. Odpowiadano mi różnie:

-albo, że nie ma żadnych pakietów, a apteki same obniżają ceny poniżej zakupu, a nadrabiają sobie marżą za pozostałe leki (w których ceny wliczona jest ta obniżka - ma to sens w przypadku insuliny, ale w przypadku *** nie ma o tym mowy, gdyż zazwyczaj pacjenci kupują tylko ***);

-albo, że trzeba zamówić np. 50 opakowań, co też jest dużym obciążeniem dla drobnych aptek (a małym dla sieci sptek, bądź też dla quasi-sieci kontrolowanych przez hurtownie) a dodatkowo jest bzdurą, gdyż jest to lek na receptę i apteka nie może reklamować ceny takich leków, ani namawiać pacjenta aby poprosił lekarza o wypisanie recepty (dodam, że firma farmaceutyczna również nie może wywoływać presji na lekarza za pośrednictwem pacjenta) i nie ma wpływu na sprzedaż danego leku - wpływ ma natomiast lekarz dermatolog wypisujący receptę i kierujący do zaprzyjaźnionej apteki;

-albo trzeba prowadzić jakąś dziwną ewidencję pacjentów przychodzących do apteki i podawać firmie informacje takie jak nazwiska pacjentów kupujących lek, nazwiska lekarzy przepisujących lek, sprzedaż leku danej firmy a także leków konkurencji - tak swego czasu robiła, również bardzo aktywna w necie, firma NOVARTIS producent E***LU;

-albo kupować w wyznaczonych hurtowniach, w jednej z pięciu hurtowni, które utworzyły kartel, mają ok. 90% rynku, a więc monopol.

Także nie jest to takie proste i oczywiste.

Ostatnia edycja:
    Gość

Witam!

Jestem pacjentem ***owym. Wykupuję *** w aptece, gdzie kosztuje 139 zł, czyli tzw. aptece niskich cen, musze do niej dojechać, bliżej domu mam wiele innych aptek, ale zależy mi na tym by było taniej. Podobnie jak któryś przedmówca zwykle przy okazji robię inne apteczne zakupy. Z listą aptek zapoznałem się w na stronie producenta, nikt mnie nie namawiał ani nie reklamował tańszych aptek, Wydaje mi się ze każdy kto bierze ***, szuka wszelkich informacji natemat tego leku, bo kuracja jest trudna, wchodzi więc na stronę. Ja jestem bardzo zadowolony z możliwości tańszego zakupu. Myślę, znowóż podobnie jak przedmówca, ze by wyjaśnić kwestie jak można stać się apteką niższych cen wystarczy telefon albo mail do Blau Farmy: www.blau-farma.com.pl/index.php?m=4 i po sprawie. Kiedyś zresztą kontaktowalem się z firmą w sprawie ***, dostałem miłą i szybka odpoiwedź na swój problem, więc myślę, ze żadna sprawa nie pozostanie bez odpowiedzi. Chyba to prostsze niż snucie podejrzliwych przypuszczeń...

Pozdrawiam

***owiec

Ostatnia edycja:
    Gość

DROGI ***owcu!

Mam nadzieję, że siedzisz, bo to co napiszę może Cię zwalić z nóg. Koszty wyprodukowania takiego leku można liczyć w złotówkach. Ty, mój DROGI ***owcu płacisz za niego 139zł w aptece ze "strefy niskich cen", ja płacę za niego w hurtowni 178zł. Dlaczego nie może być cena we wszystkich aptekach 139zł, nie musiałbyś wtedy zasuwać tak daleko, wystarczyłoby udać się do najbliższej apteki. Skoro całość sprzedaży i tak idzie przez apteki ze "strefy niskich cen" po 139 zł to BLAU-FARMie powinno być obojętne czy sprzeda 20 opakowań jednej aptece czy po jednym opakowaniu 20 aptekom. Napisałem, że powinno być obojętne - ależ nie!!! BLAU-FARMie powinno zależeć na jak największej dostępności ***. Gdzie więc tkwi haczyk? Otóż po pierwsze wysoka cena podnosi prestiż leku - jak *** kosztowałby 7,50zł to niebyłby już tak skuteczny. Po drugie takie zaangażowanie klienta w zakup sprzyja wzrostowi sprzedaży - któż z nas nie śmieje się z emerytek, które robią rundkę po wszystkich hipermarketach w mieście, aby załapać się na każdą promocję, a później licytują się co gdzie taniej kupiły. Po trzecie usprawiedliwia koncern farmaceutyczny z wysokiej ceny i zrzuca odpowiedzialność za wysoką cenę na dystrybutorów (apteki i hurtownie), bo pacjenci widząc tak dużą różnicę w cenach (139zł a 214zł) upatrują jej źródło w marży aptecznej. I wreszcie po czwarte jest to ukłon w stronę lekarza, gdyż na nim spoczywa obowiązek wypisywania recept i często to lekarz wskazuje REPowi zaprzyjaźnioną aptekę, do której będzie kierował pacjentów.

Jesteśmy więc najpierw zastraszani, albo wpędzani w kompleksy, a następnie manipulowani (między innymi za pośrednictwem internetu) przez koncerny koncerny farmaceutyczne w ten sposób aby wymusić na lekarzu wypisanie leku. I nie jest to "snucie podejrzliwych przypuszczeń", gdyż wiem jak to wygląda z drugiej strony (chyba, że coś się przez 2 lata zmieniło w tej branży, albo BLAU-FARMa jest chlubnym wyjątkiem - ale nie sądzę). Nie znam normalnej osoby, która pracowałaby w firmie i nie miała moralniaka. Może nie dotyczy to w takim stopniu koncernów dermatologicznych jak w przypadku koncernów produkujących np. leki przeciwnowotworowe ale i tak nie jest to do końca etyczne.

Aha i jeszcze jedno. Dlaczego mojej apteki nie ma na liście BLAUFARMy, skoro mogłem dać ***owi niższą cenę. Nikt mnie nie pytał, nikt mnie nie sprawdzał. Swego czasu NOVARTIS wypuścił listę aptek, w których cena leku sandimmun neoral wynosiła 2,50zł ( w innych kosztował powyżej 100zł). Zadzwoniłem do przedstawicielstwa tej firmy, bo w mojej patece specjalnie obniżyłem cenę leku tak aby kosztował 3,20zł. A pani w słuchawce na mnie nakrzyczała.

I nie mam nic przeciwko ***owi i tym, którzy go stosują. Lek jest dobry, jeżeli pominąć działania niepożądane. Skuteczność ok.90%. Sprzeciwiam się tylko postępowaniu firmy BLAU-FARM.

Ostatnia edycja:
    Gość

To 178 pln w hurtowni to chyba za Roaccutan? bo na pewno nie za ***, który jest w ofercie hurtowni duuuużo tańszy!

Ostatnia edycja:
Zobacz inne dyskusje