Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: malutkie pęcherzyki na palcach (19)

• 12.04.2011 16:58:49

znamienne jest to że tez jestem w UK (lokalna przypadłość), mam kontakt ze smarem ale ja mam tylko te pecherzyki na palcu wskazującym prawej i lewej dloni tylko z boku palca i troszke na wierzchu -nigdy na opuszku. czasem sie rozsieje na 3ci palec lub kciuka ale rzadko.

znalazł ktoś sposób na to cholerstwo?

• 12.04.2011 18:00:40

cos o tym znalazłem tutj
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,63987971,64416385,Re_pecherzyki_na_palcach.html?v=2

• 31.01.2012 13:20:56

Witam!
    Może komuś pomogę. Miałam ten sam problem. Pomogła dopiero maść Belogent przepisana przez dermatologa. Maść jest na receptę i zawiera w swoim składzie betametazon (działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo) i gentamecynę (antybiotyk). Smarowałam 2 razy dziennie. Już po dwóch dniach palce wyglądają o niebo lepiej.

• 14.02.2012 12:27:02

Witam!
    Mam te malutkie potworne pecherzyki- wstyd gdzies wyjsc
    W dodatku denerwuje sie czy to przypadkiem nie jest zarazliwe- mam dwoje malych dzieci zastanawialam sie czy to nie swierzb, ale mnie nic specjalnie nie swedzi a pecherzyki mam tylko na dloniach- najwiecej na palcach sa obrzydliwe dla mnie wizyta u dermatologa za tydzien a ja juz fiola dostaje- co to jest? Jak te gowno wyleczyc? Skad to sie wzielo?

• 03.05.2013 02:43:15

ja miałem takie krosty na palcach jednej reki po bokach palców pojawiały się i znikały a potem pojawiały się znowu jakieś pól roku szukałem odpowiedzi ale nie znalazlem czytałem o różnych diagnozach typu grzybica, alergia, itp a także o sposobach wyjścia z tego typu jakieś masci, mycie naczyń w rękawiczkach (była diagnoza że to alergia na chemikalie) i inne specyfiki. Wszystko czego próbowałem mialo efekt niestety krótkoterminowy - wręcz - miałem wrażenie że ta choroba "uodparnia" się na stosowane specyfiki.
    Skóra zaatakowana tymi krostkami była bardzo wrażliwa, np mocniejsze dotknięcie czymś np podczas wiązania sznurowadeł powodowalo ból w tych miejscach.
    Rozwiązanie przyszło przypadkowo i okazało się prostrze niż wszystkie zalecenia zalecane na internecie - nierzadko przez osoby obdarzone sporą wyobraźnią - jak się domyślałem czytając posty - otóż podczas przygotowywania kanapek skaleczyłem się w palec w zaatakowane miejsce. Po kilku tygodniach skapnołem się że krosty znikneły a skóra nie jest już nadwrażliwa. Dzis minął rok od tego momentu i chyba pozbyłem się tego na dobre - a było to naprawde dokuczliwe, czasem wstyd było wyciągnąc rękę na przywitanie. Tylko proszę nie tnijcie się za mocno bo nie chce mieć nikogo na sumieniu - to było zwykłe skaleczenie w tym miejscu.
    U lekarza z tym nie byłem bo po tym co czytałem na forum to by mi nie pomógł, przepisałby mi pewnie jakieś maści, które przez krótką chwilę dawałyby ulgę - również w kieszeni. Mam nadzieję że mój post komuś pomoże - mi pomogło i to na pewno nie był przypadek bo długo się z tym męczyłem. I jeszcze jedna uwaga - to nie jest złoty środek - to jest doświadczenie którym się dzielę i które mi pomogło. Mam nadzieję że komś jeszcze. Proszę, filtrujcie wiadomości które pojawiają się na forum - jest w nich naprawde mnóstwo glupot, ale są też te wartościowe tylko że jest ich mniej. Powodzenia

• 11.05.2013 09:50:05

śmiem twierdzić na 80% że to jest świerzb
    bardzo pasuje do większości opisywanych przypadków

dlatego jak będziecie z tym u lekarza i jak skończy mówić (sam na to nie wpadnie) to poproście go o test na świerzba - żeby go wyeliminować jako przyczyne problemu
    naprawde warto to zrobić na starcie

• 11.05.2013 14:37:55

http://www.forumdermatologiczne.pl/forum/vt,10,21,73999,130,drobne-krostki-na-palcach-u-reki-opis-ze-zdjecie-co-to-moze-byc

Żaden świerzb a uczulenie
    Warto tez ograniczyć mączne na czas leczenia

• 22 Maj 14:11:01

Witam,
    Mialam podobny problem . Malutkie pecherzyki z woda miedzy palacami u rąk, najwiecej na kciuku i malym palcu . Podejrzewam ze jest to reakcja alergiczna na rekawiczki do sprzatania. Pozbylam się tego po ponad tygodniu . Stosowalam tabletki ALERMED i mas WELEDA dla dzieci na odparzenia, oprocz tego krem nivea i polewalam reke bardzo zimna woda, pilam tez wapno no i duuzo wody

• 01 Czerwiec 22:12:07

To wygląda na poczatki egzemy, trzeba działać bo będzie coraz gorzej. Najlepiej zacząć nosić rękawiczki ze srebrem pod rękawicami z gumy. Srebro działa termoregulacyjnie i antybakteryjnie - ręce się nie pocą a rany szybko się goją.
    Dobre rękawice ze srebrem robi BestSilver - sprzedaje to vibromed w Warszawie.

Zobacz inne dyskusje

• Opiszę co mi się dzieję i bardzo prosze o pomoc. Golę się...
  • blagam,pomozcie!od miesiaca ja i moi dwaj synowie cierpimy z powodu strasznie swedzacej...
  • Zaczyna sią od drobnych krostek wypełnionych cieczą, następnie krostki...
  • jarekciszewski
    WItamMam pewien problem... Problem ten polega na tym, że już od 2 lat schodzi mi...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/chc09044_kobieta_maseczka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesTrądzik – leczenie w gabinecie
    W leczeniu pomogą nam profesjonalne metody. Należą do nich...
    Twoja sugestia