Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Kłopoty z cerą (7)

• 13-03-2009 23:10:00

Witam, proszę o radę!mam problem z pojawiającymi sie wypryskami na twarzy.co jakiś czas pojawiają sie pryszcze na mojej buzi, niestety wyciskam je i pewnie w ten sposob je przenosze czy tez rozsiewam...kiedy juz powoli znikaja ich miejsce zajmują sine ślady, ktore nabieraja mocniejszego koloru kiedy jest zmino. uzywam kremu atopra-sama go wybrałam-bez porozumienia z odpowiednim specjalista.ale to oczywiście problemu nie rozwiązuje, pryszcze pojawiają sie a śladdów przybywa. mam 24 lata,nie wiem czy jest to moze rodzaj trądziku(do tego pękają mi naczynka!) a moze wynika to z jakichś wahań hormonalnych?co stosować zeby pryszcze sie nie pojawiały?czy moge w jakis sposob pozbyc sie wspomnianych sladow?czy powinnam zwrócić sie do lekarza?

Ostatnia edycja: 13-03-2009 23:10:00
  • 20-03-2009 19:26:00

Witaj...mam taki sam problem mimo 27 lat,lekarz pierwszego kontaktu polecił mi bym udała sie do dobrego dermatologa (problem z pryszczami) on przepisze odpowiednią maść...a na popękane naczynka stosowałam venescin forte, na nogach pajączki stały się mniej widoczne. niby zmniejsza przepuszczalność naczynek ... pozdrawiam...

Ostatnia edycja: 20-03-2009 19:26:00
  • 20-03-2009 19:26:00

Witaj...mam taki sam problem mimo 27 lat,lekarz pierwszego kontaktu polecił mi bym udała sie do dobrego dermatologa (problem z pryszczami) on przepisze odpowiednią maść...a na popękane naczynka stosowałam venescin forte, na nogach pajączki stały się mniej widoczne. niby zmniejsza przepuszczalność naczynek ... pozdrawiam...

Ostatnia edycja: 20-03-2009 19:26:00
  • Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22-03-2009 23:37:00

Varioderm Subdermal jest nowej generacji wypełniaczem kwasu hialuronowego. Wszedł do polski kilka miesięcy temu i coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej wykonuje zabiegi w oparciu o ten preparat.

Rózni się tym od innych wypełniaczy,że jest 100 procent usieciowany, homogenizowany i o największym stężeniu w Polsce bo aż 27 mg / ml.

Jest przeznaczony do wypełniania bruzd nosowo-wargowych, w zabiegach lipoatrofii jarzmowej, remodelingu owalu twarzy, powiększaniu policzków. Jest to najbezpieczniejszy preparat kwasu hialuronowego wytworzony w nowej generacji technologi monofazowej MPT, a jego producentem jest niemieckie laboratorium lider w produkcji nowej generacji kwasu hialuronowego na świecie firma Adoderm.

Varioderm Subdermal to preparat niemieckiej jakości, wytworzony z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczenstwa podczas produkcji . a niemieckiej nowej generacji technologia zapewnia najwyższa jakość i długotrwałość utrzymywania się efektów ponad 18 miesięcy.

Varioderm Subdermal został wytworzony w procesie biotechnologii zatem jest to kwas hialuronowy czysty, wiskoelastyczny i jedyny o takich właściwościach na świecie.

Ostatnia edycja: 22-03-2009 23:37:00
  • 25-03-2009 00:27:00

Lekarz na pewno nie jest złym pomysłem. Jeśli nie masz na niego czasu, jest się ciężko umówić, lub nie chcesz iść po prostu, to poszukaj jakiś leków bez recepty w aptece, np mleczko Dardia do pielęgnacji skóry. Na trądzik możesz spróbować Skinoren, też jest bez recepty.

Ostatnia edycja: 25-03-2009 00:27:00
  • 17-04-2010 17:54:07
    Gość 2009-03-20 19:26:00 Witaj...mam taki sam problem mimo 27 lat,lekarz pierwszego kontaktu polecił mi bym udała sie do dobrego dermatologa (problem z pryszczami) on przepisze odpowiednią maść...a na popękane naczynka stosowałam venescin forte, na nogach pajączki stały się mniej widoczne. niby zmniejsza przepuszczalność naczynek ... pozdrawiam...
  • 17-04-2010 17:59:12

Skóra naczynioruchowa charakteryzuje się skłonnością do napadowego czerwienienia pod wpływem czynników miejscowych i ogólnych.
    Dlatego należy chronić skórę przed:
    Działaniem niskich i wysokich temperatur, promieniowaniem UV, nadmiernym i długotrwałym nasłonecznieniem .
    Długich gorących kąpieli, długotrwałego opalania się, korzystania z sauny oraz solarium, depilacji nóg gorącym woskiem, chodzenia w butach na wysokim obcasie, stosowania peelingów ziarnistych i wysuszających preparatów przeciwłojotokowych. Czynników drażniących skórę twarzy np. mycia twarzy twardą, chlorowaną wodą, używania mydeł, toników i alkoholowych roztworów substancji leczniczych. Stosowania kosmetyków silnie wysuszających i rozgrzewających. Z diety wykluczyć pikantne potrawy, alkohol, mocną kawę i herbatę. Należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, stresu. Pod żadnym pozorem nie wolno wyciskać krost i zaskórniaków. Stosowania maseczek typu peel off, ani innych trudno zmywających się.
    Długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów, zwłaszcza na twarz, szyję i dekolt, u osób predysponowanych (cienki naskórek, jasna karnacja, dzieci),
    stosowanie laserów biostymulujacych
    Promieniowanie podczerwone - cieplne, zwane też IR (odpowiedzialne za uczucie gorąca),
    W czasie wysiłku fizycznego nie dopuszczać do przegrzania,
    Uwaga na leki z kortykosteroidami fluorowanymi, oraz wszystkie rozszerzające naczynka.
    Pojawienie się pękających naczynek nie tylko może być spowodowane czynnikami zewnętrznymi ale też wewnętrznymi należą do nich:
    Czynniki wewnętrzne
    - menstruacja
    - choroby układu pokarmowego: zaburzenia trawienia i uszkodzenia wątroby
    - zaparcia
    - nadciśnienie
    - ciąża
    - stres, emocje
    - czynniki genetyczne

Jeśli ma się cerę ze skłonnością do pękania naczynek należy stosować:
    - do mycia twarzy stosować łagodnie działające tłuste mleczka lub śmietanki (dla cery tłustej i mieszanej stosować żele hipoalergiczne)
    - Przed pierwszym zastosowaniem kosmetyku wykonać próbę uczuleniową
    - Stosować kosmetyki pielęgnacyjne specjalnie przeznaczone dla cery wrażliwej najlepiej bez konserwantów, środków zapachowych i barwiących
    -Stosować kosmetyki o sprawdzonej tolerancji, jeśli dobierzemy kosmetyk, który nie uczula ani nie powoduje reakcji zapalnej, należy przy nim pozostać przez jakiś czas
    -Do makijażu używać kosmetyków hipoalergicznych, o jak najbardziej naturalnych barwach ( czym mniejsza zawartość barwników tym mniejsze właściwości drażniące )
    - Stosować sprawdzone kosmetyki przeciwsłoneczne z wysokim filtrem
    - Po kąpieli w morzu, jeziorze lub basenie starannie opłukać skórę i zastosować krem pielęgnacyjny
    - Pielęgnacje rozpocząć już w wieku 15-16 lat
    - ochrona skóry przed zimnem i wilgocią – stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno- zimowym
    - unikać przegrzania skóry w saunie, stosować nawilżenie w pomieszczeniach ogrzewanych i suchych
    -uzupełnić niedobory witamin – głównie C, B2, PP
    -zadbać o dietę bogatą w witaminy i minerały, spożywać dużo wody mineralnej
    Można zażywać Rutinoscorbin, AscoRutiCal, nalewkę z kasztanowca, preparaty z gingko biloba (miłorząb japoński), arniką, korą dębu.
    - W przypadku nerwicy naczyniowej stosować ziołowe środki uspokajające
    - Kwas laktobionowy (np. NeoStrata Bionic Face Cream) – polihydroksykwas charakteryzujący się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, zwalcza wolne rodniki. Hamuje działanie enzymów przestrzeni zewnątrzkomórkowej naskórka tzw. metaloproteinaz, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczenia skóry. Wzmacnia mechanizmy naprawcze (poprzez pobudzenie syntezy kolagenu), stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV;
    - Stosowanie technik relaksacyjnych
    - Warto dwa razy w roku (wiosną i jesienią) poddać się serii zabiegów wzmacniających naczynka
    - W przypadku poddania się zabiegom zamykania naczyń nie należy czekać aż będą bardzo rozszerzone

-codzienne picie naparu ze skrzypu polnego lub łykanie tabletek z wyciągiem z niego, po jakimś czasie, zależy to od osoby w jednym przypadku wystarczy miesiąc w innym pół roku, przynosi bardzo dobre efekty. Naczynka obkurczają się i przestają być tak widoczne.
    -Jeśli ma się cerę z rozszerzonymi naczynkami z diety należy wykluczyć białe pieczywo, słodycze, tłuste i ciężko strawne potrawy, natomiast wskazane jest picie napoju drożdżowego, jedzenie pomarańczy, picie soku z czarnej porzeczki i jedzenie otrąb pszennych.
    -do diety należ wprowadzić jogurt z kiwi plus łyżka zarodków pszennych ponieważ zawiera on dużo wapnia który odpowiedzialny za prawidłową pobudliwość nerwową i mięśniową oraz za kondycję naczyń krwionośnych, wspomaga też witaminę C w budowaniu włókien kolagenowych tkanki łącznej.
    -Sok oraz olej z ogórecznika lekarskiego zmniejsza zaczerwienienie skóry i zapobiega powstawaniu nowych "pajączków".
    - do diety należy wprowadzić także : kalarepę, ogórki, ryby, korzeń lukrecji, kurkumę, jaja, oleje roślinne, czarne jagody

Jeśli ma się cerę ze skłonnością do pękania naczynek należy stosować:
    - do mycia twarzy stosować łagodnie działające tłuste mleczka lub śmietanki (dla cery tłustej i mieszanej stosować żele hipoalergiczne)
    - Przed pierwszym zastosowaniem kosmetyku wykonać próbę uczuleniową
    - Stosować kosmetyki pielęgnacyjne specjalnie przeznaczone dla cery wrażliwej najlepiej bez konserwantów, środków zapachowych i barwiących
    -Stosować kosmetyki o sprawdzonej tolerancji, jeśli dobierzemy kosmetyk, który nie uczula ani nie powoduje reakcji zapalnej, należy przy nim pozostać przez jakiś czas
    -Do makijażu używać kosmetyków hipoalergicznych, o jak najbardziej naturalnych barwach ( czym mniejsza zawartość barwników tym mniejsze właściwości drażniące )
    - Stosować sprawdzone kosmetyki przeciwsłoneczne z wysokim filtrem
    - Po kąpieli w morzu, jeziorze lub basenie starannie opłukać skórę i zastosować krem pielęgnacyjny
    - Pielęgnacje rozpocząć już w wieku 15-16 lat
    - ochrona skóry przed zimnem i wilgocią – stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno- zimowym
    - unikać przegrzania skóry w saunie, stosować nawilżenie w pomieszczeniach ogrzewanych i suchych
    -uzupełnić niedobory witamin – głównie C, B2, PP
    -zadbać o dietę bogatą w witaminy i minerały, spożywać dużo wody mineralnej
    Można zażywać Rutinoscorbin, AscoRutiCal, nalewkę z kasztanowca, preparaty z gingko biloba (miłorząb japoński), arniką, korą dębu.
    - W przypadku nerwicy naczyniowej stosować ziołowe środki uspokajające
    - Kwas laktobionowy (np. NeoStrata Bionic Face Cream) – polihydroksykwas charakteryzujący się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, zwalcza wolne rodniki. Hamuje działanie enzymów przestrzeni zewnątrzkomórkowej naskórka tzw. metaloproteinaz, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczenia skóry. Wzmacnia mechanizmy naprawcze (poprzez pobudzenie syntezy kolagenu), stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV;
    - Stosowanie technik relaksacyjnych
    - Warto dwa razy w roku (wiosną i jesienią) poddać się serii zabiegów wzmacniających naczynka
    - W przypadku poddania się zabiegom zamykania naczyń nie należy czekać aż będą bardzo rozszerzone

-codzienne picie naparu ze skrzypu polnego lub łykanie tabletek z wyciągiem z niego, po jakimś czasie, zależy to od osoby w jednym przypadku wystarczy miesiąc w innym pół roku, przynosi bardzo dobre efekty. Naczynka obkurczają się i przestają być tak widoczne.
    -Jeśli ma się cerę z rozszerzonymi naczynkami z diety należy wykluczyć białe pieczywo, słodycze, tłuste i ciężko strawne potrawy, natomiast wskazane jest picie napoju drożdżowego, jedzenie pomarańczy, picie soku z czarnej porzeczki i jedzenie otrąb pszennych.
    -do diety należ wprowadzić jogurt z kiwi plus łyżka zarodków pszennych ponieważ zawiera on dużo wapnia który odpowiedzialny za prawidłową pobudliwość nerwową i mięśniową oraz za kondycję naczyń krwionośnych, wspomaga też witaminę C w budowaniu włókien kolagenowych tkanki łącznej.
    -Sok oraz olej z ogórecznika lekarskiego zmniejsza zaczerwienienie skóry i zapobiega powstawaniu nowych "pajączków".
    - do diety należy wprowadzić także : kalarepę, ogórki, ryby, korzeń lukrecji, kurkumę, jaja, oleje roślinne, czarne jagody

Zobacz inne dyskusje

• Jakiś czas temu w pachwinie pojawiła mi się ciemna plamka (wygląda...
  • klauudens
  • omarjo
    Witam wykryto u mnie pokrzywkę barwnikową, poziom tryptazy mam na poziomie 8,4,...
  • Od czterech dni zmagam się z czyś takim. Na początku była to zwykła...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/lekarz_badanie_lupa_znamie_przebarwienie_nowotwor_skory_panthermedia_a16756410_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockRak skóry – czy mam duże ryzyko...
    Nowotwory skóry to najczęściej raki. Wśród nich rak...
    Twoja sugestia