Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Kiła (20)

• 17-05-2008 07:55:00

Witam. Od kilku dni wiem, że mam kiłę. Ja i mój partner jestesmy sobie wierni.Wiem bo zrobiliśmy oboje testy i okazało sie że tylko ja jestem zarażony. Zupełnie nie wiem gdzie mogło dojść do zakażenia. Mam pytanie jak można sie zarazić inaczej niż przez stosunek płciowy. Na poczatku miałem jedną zmiane na skórze wokól genialii a potem rozprzestrzeniło sie to po całym ciele. Poszedłem do lekarza i po badaniu WR orazało sie iż jestem zarażony. Załamałem sie. W pracy pojawiły sie pchły, czy to jest mozliwe aby to one mnie zaraziły?? Około miesiąc temu byłem w delegacji, spałem w hotelu, który "niegrzeszył" czystoscia? Szukam porady wszędzie bo sam już nie wiem jak to się stało.

Pozdrawiam,

Ostatnia edycja: 17-05-2008 07:55:00
  • Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    17-05-2008 16:58:00

słuchaj nie jeżeli jest to kiła to nie ma innej możliwości zarażenia jak sex. A pchły czy brudny pokój nie jest rzadna wymówka. Poprostu albo ty się zakaziłeś od drugiej osoby albo ktos zaraził ciebie - ALE TYLKO PRZEZ STOSUNEK PŁCIOWY: ANALNY, ORALNY - każdy . Jak brałeś komus do buzi albo ktos tobie to również mogłeś sie zarazic. Stosunek oralny to też sex.

pozdrawiam. przyjmij pełna serię penicyliny, owodzenia

Ostatnia edycja: 17-05-2008 16:58:00
  • 18-05-2008 11:21:00

Dzięki za odpowiedź, wiem, dużo czytałęm na temat Kiły. Lekarz wenerolog stwierdził, iż kiła jest u mnie od max 1 miesiąca, ponieważ mam wysypkę i wszelkie objawy wskazujące na ten etap choroby. Moj facet jest zdrowy ( potwierdzone badaniami ) a ja jestem chory. Od czasu kiedy jestesmy razem nie było tzw. \"skok w bok \" z mojej strony. Dlatego dziwi mnie to bardzo w jaki sposób mogłem sie zarazić, dlatego tez bardzo mnie to nurtuje i drąże temat. Nie przyjmuje penicyliny, a zastępczy antybiotyk doustnie (UNIDOX) przez 30 dni 2 razy dziennie. Mam nadzieje ze medycyna posunie sie tak daleko i bede mógł wyjaśnic ten dziwny sposób zakażenia mojego organizmu kiłą. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 18-05-2008 11:21:00
  • 16-07-2008 19:11:00

co ten brzezoo gada za glupoty dopiero co czytalam artykul jakiegos znanego ginekologa i kile

i jest ta wyraznie napisane

KIŁA MOZNA SIE ZARAZZIC NAWET PRZEZ GLUPI POCALUNEK ITP

bo nie jest ona umiejscowiona tylko na narzadach plciowych

Ostatnia edycja: 16-07-2008 19:11:00
  • 24-12-2008 22:46:00

Witam, czytajac to co napisał pierwszy tego forum. Mam taki sam problem, wiem ze jestem chory ale badania poszły dalej na potwierdzenie. Tez miałem tak samą sytuacje rzadnych skok w bok, A jednak jestem zarażony tym świństwem. Myslę ze zarazic się można takze przez niebanalne podanie reki z zakażonym w II etapie kiły gdzie występują już owrzodzenia na rece. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 24-12-2008 22:46:00
  • 10-01-2010 20:30:02

jezeli moja kolezanka jest chora ale nie ma zadnej wysypki a ja uzywalam tych samych sztuccow czy spalam w jej lozku ale bez motywu sexualnego jak kolezanki to moge sie zarazic ? przez codzienny kontakt typu ta samam toaleta albo szczotka do wlosow ? albo jedzenie ta sama lyzka jedzenia ?????

• 07-08-2010 23:06:38

Proszę o wyjaśnienia ponieważ mój znajomy ma kiłę a seksu nie uprawiamy wogóle i są udzielane całusy w policzek czy też mogę się zarazić ?od zeszłego m-ca jest na leczeniu bierze antybiotyki nie miał wysypki w trakcie leczenia.Czy jest możliwe zarażenie,czy powinnam zrobić badanie krwi.Zaznaczam żaden rodzaj seksu nie wchodzi w grę

• 19-10-2010 16:45:58

Witam... dzisiaj w punkcie krwiodastwa zostałem poinformowany, że mam kiłę, dwa miesiące temu nie miałem. Szczęka mi opadła ! Czytałem o sposobie zarażenia i go rozumiem, ale co w przypadku gdy od pół roku nie jestem związany z nikim i nie miałem żadnych kontaktów seksualnych. Jak to się ma do kiły jako choroby wenerycznej. Byłem dzisiaj również już u lekarza, na razie przez miesiąc mam brać doxycyclinum. A co jeśli badanie krwi jest błędne???

• 29-11-2010 15:13:28
    Gość 2010-10-19 16:45:58 Witam... dzisiaj w punkcie krwiodastwa zostałem poinformowany, że mam kiłę, dwa miesiące temu nie miałem. Szczęka mi opadła ! Czytałem o sposobie zarażenia i go rozumiem, ale co w przypadku gdy od pół roku nie jestem związany z nikim i nie miałem żadnych kontaktów seksualnych. Jak to się ma do kiły jako choroby wenerycznej. Byłem dzisiaj również już u lekarza, na razie przez miesiąc mam brać doxycyclinum. A co jeśli badanie krwi jest błędne???

Ja tez mam podobny problem jesteśmy z mężem ze sobą już 7 lat po ślubie mamy syna 6 letniego i do tej pory było wszystko ok. Obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży i na samej jej początku dowiedziałam się że jestem chora na ta cholerną chorobę.Co w związku z tym??? ja jestem siebie pewna żadnego skoku w bok nie było!!! to jest pewne więc pomyślałam o mężu że to on na pewno nie jest wierny. I co się okazało? on jest zdrowy.Więc nikt mi nie potrafi wytłumaczyć jak to możliwe, bo pewnie lekarze myślą że ja się gdzieś zaraziłam co jak już wspomniałam nie jest możliwe. Wiec nic z tego nie rozumiem.
  • 19-11-2011 10:25:35

Witam
    generalnie wszyscy mają tutaj po niekąt rację
    również się zaraziłem i nie wiem skąd żadnych skoków w bok itp itd.
    ale opowiem od początku co jes najgorsze
    w momecie pojawienia się owrzodzenia no co biegiem do urologa "renomowany prywatnie jedyne 150,00 zł wziął" (a nadmienie że faceci jakoś nie mają nadmiernej ochoty na tego typu wizyty) diagnoza wysypka opryszka czy jakoś tak maście itp itd mijają 2 tygodnie a zmian na lepsze nie widać kolejna wizyta też urolog nowa diagnoza i podejrzenia i tu się udało samemu zrobiłem badania okazało się że to kiła
    ponieważ nie mam sobie nic do zażucenia o wszystki poinformowałem partnęrkę która o stanie mojego przyrodzenia akurat była na bierżaco zrobiliśmy wszystkim badanie łącznie z dziećmi iż jak wyczytałem wówczas że właśnie w 2 etapi kiły moża się zarazić przez dotyk trudno nie uściskać dziecko nie dać mu buziak jak i również pomóż przy kompaniu w momencie kiedy jest małe
    na szczęście wszystko oki nikt oprócz mnie nie ma
    i co dalej
    lekarz pierwszego kontaktu- trzeba udać się do poradni wenyrologiczoo-dermatologicznej ale tu zapisy sa ojjjj długie na kase chorych każą iść prywatnie
    BZDURA
    W momencie zarażenia kiłą po badaniu krwi na taka informacja trafia to tej że instytucji i jesteś przyjmowany poza kolejnością iż masz w sobie chorobę zakaźną

I to co najgorsze wszyscy lekarze mówią o jakimś wskaźniku kiły ile jej w sobie masz ale nikt jeszcze ani nigdzie tego nie wyczytałem co i o o czym mówi ten wskażnik - jedyna informacja to oj wysoki wskaźnik

jak długo trwa leczenie kiły też nie ma odpowiedzi

reasumując
    z tym świństwem nie ma żartów

Zobacz inne dyskusje

• Zdesperowany23
    Witam mam 23 lata i grubo od ponad roku mecze się z wszelakimi okropieństwami na...
  • omarjo
    Witam wykryto u mnie pokrzywkę barwnikową, poziom tryptazy mam na poziomie 8,4,...
  • Limoneska
    Witam serdecznie Od pewnego czasu szukam wszelkich przydatnych informacji na temat...
  • Jagodawolska
    Witam ! Od dłuższego czasu występuje u mnie uciążliwe swędzenie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MTR00822_kobieta_kwiaty_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesTrądzik młodzieńczy
    Szczyt zapadalności przypada u dziewcząt między 14 -17 rokiem...
    Twoja sugestia