Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Izotek, czy ktos stosowal ten proparat? (9921)

• 02.06.2008 15:03:00

28-05-2008 o 14:21, gość :

Hej mam pytanie . Byc moze nie doczytalam ale nie jest napisane zeby strasznie chronic sie przed sloncem tzn radza aby unikac go itd. W takim razie jak to rozumieć? Czy wychodzac np do sklepu mam sie smarowac kremem 50 -tka?Czy jednak chodzi im o opalanie sztruksu na plazy? Drugie pytanie w sumie do dziewczyn : czy fluidy ( podklady nan twarz itd) zatrzymuja promienie sloneczne? Co robicie w aktualnym czasie mam na mysli wiosna lato; co stosujecie ? Ja raczej nie wyjde bez fluidu na twarzy ;/ jak na razie ( mam nadzieje,ze osiagne etap kiedy to bede mogla wyrzucic wszelkie specyfiki do tuszowania) .

Jeszcze jedno pytanie : czy komus zaczela zchodzic skora z powiek??? Strasznie sie rzestraszylam poniewaz na jednej powiece schodzi i za chwil kilka bedzie przekrowione to miejsce . Co mam na to stosowac? Jesli mozna prosic o rade ...

Pozdrawiam Lulu

Witam.

Mam ten sam problem. Mi jeszcze schodzi wewnątrz tuż przy rzęsach na górnej powiece. Porażka. A jak wpadnie do oka to już masakra. Staram się ich nie zdzierać, dopiero jak już \&quotdstaje\" to wtedy delikatnie ściągam.

Generalnie smaruję bardzo często kremem aby ich nie przesuszać. Tylko tyle. Nie ma innej rady.

Pozdrawiam

Agnieszka
    Ostatnia edycja: 02.06.2008 15:03:00
  • 02.06.2008 17:53:00

Cześć.

W czwartek jadę na mazury na spływ kajakowy. Jak najlepiej zabezpieczyć się przed słońcem, żeby się nie poparzyć i nie mieć później jakiś problemów?!

Krzysiek

Ostatnia edycja: 02.06.2008 17:53:00
  • 02.06.2008 21:05:00

Witam! od 12 stycznia biorę izo.Aktualna dawka to 40mg/doba.Mam pewien problem.Od trzech dni walczę ze zmianami w jamie ustnej i w nosie.Na policzkach,na języku.Masakra.Boli jak chol... Lekarz rodzinny razkłada ręce a mój lek prowadzący ma urlop.Pomóżcie...

Ostatnia edycja: 02.06.2008 21:05:00
  • 02.06.2008 21:11:00

przyznam szczerze ze uzywam filtru na twarz SPF100, ale tylko i wyłacznie na twarz... przed słoncem jakos ciezko sie ukryc tym bardziej teraz, zmierzam do tego ze opaliłam sobie rece i to tak nawet solidnie nic mi nie jest..... zaczynam 6 miesiac na izo

Ostatnia edycja: 02.06.2008 21:11:00
  • 02.06.2008 21:15:00

Witam! od 12 stycznia biorę izo.Aktualna dawka to 40mg/doba.Mam pewien problem.Od trzech dni walczę ze zmianami w jamie ustnej i w nosie.Na policzkach,na języku.Masakra.Boli jak chol... Lekarz rodzinny razkłada ręce a mój lek prowadzący ma urlop.Pomóżcie...

Ostatnia edycja: 02.06.2008 21:15:00
  • 02.06.2008 21:33:00

włąsnie teraz jest bardzo silne słonce i ja ne uzwyam zadnych kremów na cialo ..ale mam pytanie czy komuś cos s ie stalo jak przebywał na słoncu...nie opalał sie ale chodzil normalnie po mieście...to zauwazyl ze cos jest nie tak..moze jakaś wysypka czy cos...

pati

Ostatnia edycja: 02.06.2008 21:33:00
  • 02.06.2008 21:43:00

mam delikatna wysypke na dekolcie mam nadzieje ze mi to zniknie chodzilam po dworzu dwa dni bez kremu z filtrem

Magda

Ostatnia edycja: 02.06.2008 21:43:00
  • 02.06.2008 21:52:00

Biorę Tretinex, czyli odpowiednik tego leku o którym mówicie (jakiś tam Izotek). Kosztuje 110zł, więc widzę, że taniej. Leczę się u jednego z najlepszych dermatologów może nawet w Polsce - profesor Silny. Biorę go od połowy kwietnia(jakoś 10-15). Na początku trochę wysypało, później zaraz duża poprawa, którą każdy zauważył mówiąc mi o tym. Teraz troche jeszcze tego wyłazi, ale mam nadzieję, że pomoże. Kogoś kto się leczy Isotretoinoinum (nie koniecznie Tretinex) niech do mnie napisze tutaj lub na gadu-gadu: 6682041. Bardzo proszę! Pozdrawiam i życzę udanego leczenia

PS. A jeszcze mój mail: t.szulda@gmail.com

Ostatnia edycja: 02.06.2008 21:52:00
  • 02.06.2008 23:11:00

hej co do opalania to nie wychodze bez uprzedniego nakremowania sie ( uzywam kremu z filtrem 50 dla dzieci ) . Niby sie czlowiek nie opala ale jak sie chodzi po miescie ( zwlaszcza dzis w kraku bylo masakrycznie) to z pewnoscia mozna sie opalic. Mam bardzo jasna karnacje wiec ryzyko spalenia sie jest wieksze niz u ludzi z naturalna karnacja.Powiem tyle,ze jak na razie jest super: nie opalilam sie .

Natomiast serio zauwazylam pogorszenie sie cery dzis rano . Jak mam byc szczera to padlo slynne : " wychodzic ? czy nie wychodzic? .. oto jest pytanie " . Po dwoch h "tapetowania sie" rzucilam sie na gleboka wode. Ale przez caly czas mialam omamy,ze siewszyscy na mnie gapia . No niestety to psychike tez degraduje.

Acha jestem na 21 dniu wiec to u mnie poczatek ( mam brac izo przez 6 miesiecy)

Pozdrawiam Lulu

Ostatnia edycja: 02.06.2008 23:11:00
  • 02.06.2008 23:11:00

hej co do opalania to nie wychodze bez uprzedniego nakremowania sie ( uzywam kremu z filtrem 50 dla dzieci ) . Niby sie czlowiek nie opala ale jak sie chodzi po miescie ( zwlaszcza dzis w kraku bylo masakrycznie) to z pewnoscia mozna sie opalic. Mam bardzo jasna karnacje wiec ryzyko spalenia sie jest wieksze niz u ludzi z naturalna karnacja.Powiem tyle,ze jak na razie jest super: nie opalilam sie .

Natomiast serio zauwazylam pogorszenie sie cery dzis rano . Jak mam byc szczera to padlo slynne : " wychodzic ? czy nie wychodzic? .. oto jest pytanie " . Po dwoch h "tapetowania sie" rzucilam sie na gleboka wode. Ale przez caly czas mialam omamy,ze siewszyscy na mnie gapia . No niestety to psychike tez degraduje.

Acha jestem na 21 dniu wiec to u mnie poczatek ( mam brac izo przez 6 miesiecy)

Pozdrawiam Lulu

Ostatnia edycja: 02.06.2008 23:11:00

Zobacz inne dyskusje

• Od jakiegoś czasu mam na penisie widoczne na zdjęciach zmiany. Nie wiem co to jest. Te...
  • Wątek: demodex
    Witam, jeśli ktoś męczy się z leczeniem tego paskudztwa, to proszę...
  • Zaczyna sią od drobnych krostek wypełnionych cieczą, następnie krostki...
  • Obserwuje wiele wpisów i postanowiłem założyć wątek o tej siarce...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/CHJ04080_kobieta_pot_ojoimages_ce-W300H200.jpgFot. ojoimagesNadmierna potliwość
    Poza przypadkami wtórnej, patologicznej potliwości...
    Twoja sugestia