Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: grzybica paznokci - jak leczyć -da się wyleczyć (430)

• 12.08.2007 16:43:00

12-08-2007 o 08:06, gość :

czesc wszytkim,ja tez zmagam sie zgrzybica stop i paznokci,bo grzybica paznikci czesto prowadzi do grzybicy skory stop.Zeby wyleczyc grzybice paznokci trzeba byc bardzo systematycznym i cierpliwym,bo trzeba smarowac paznokcie az nie odrosna calkowicie zdrowe,czyli ok roku!!!Grzybice skory stop bardzo dobrze leczyc lamisilem,ale ja jeszcze dodatkowo dwa razy w tygodniu zakladam zmoczone w occie winnym skarpetki i nosze je ok 2 godzin.Ocet zabija grzyba i dodatkowo powoduje rozmiekczenie skory i wtedy po umyciu stop wcieram lamisil .Zabieg ten powoduje,ze masc glebiej dociera w skore i lek lepiej dziala.Obuwie dezynfekuje wkladajac waciki nasaczone 10% formalina i zamykam w woreczku foliowym na min dobe.To samo robie ze skarpetkami i potem je piore.Zarowno odkazanie butow jak i skarpetek czesto powtarzam,bo niewyleczone stopy powoduja ponowne zakarzenie obuwia i skarpetek.I tak az do widocznej poprawy.Zeby pozbyc sie tego swinstwa trzeba sie naprawde natrudzic i leczyc ok roku,inaczej caly nasz trud na marne.

Nieprawda, że paznokcie trzeba smarować aż całkowicie odrosną!!! Kto Ci takich rzeczy naopowiadał? Pewnie lekarz, który chce Cię z torbami puścić, bo to kosztowne leczenie. Wystarczą 3-4 pulsy a do tego smarowanie 2 razy w tygodniu paznokci specjalnym lakierem. Jak paznokieć odrasta to już widać, czy odrasta zdrowy, czy jeszcze trzeba kontynuować kurację. A rzeczywisty efekt widać dopiero, jak zrośnie zupełnie. Nie obraź się, ale może zmień lekarza, bo jeśli od niego się takich rzeczy dowiedziałeś, to coś z nim nie jest tak.
    Ostatnia edycja: 12.08.2007 16:43:00
  • 12.08.2007 16:55:00

A propos odkażania obuwia i odzieży. Nie potrzeba formaliny. W aptece można kupić preparat w aerozolu "AERODESIN", który zwalcza grzyby i inne świństwa. Wystarczy buty dobrze spryskać i wysuszyć - nawet tak bardzo nie śmierdzi. Rajstopy czy skarpetki też należy spryskać i po czasie podanym na opakowaniu wyprać.

Jednak ręczniki i pościel dobrze jest wygotować. Moja lekarka powiedziała, że ten preparat to dobra rzecz. Życzę wszystkim i sobie powodzenia i wygranej walki z grzybkami

Ostatnia edycja: 12.08.2007 16:55:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    19.08.2007 18:10:00

11-12-2006 o 12:11, d0ra :

Choć z wielu artykułów dowiecie się, że leczenie jest bardzo trudne, dlugie albo nie da się tego wyleczyć chcę podzielić się prostym, nieszkodliwym i bardzo tanim sposobem wyleczenia grzybicy paznokcia - na dodatek nie jest to reklama żadnego leku. Wyleczyła się każda z 4 osób które wypróbowały ten sposób. Otóż: przez conajmniej dwa tygodnie przykłada się na paznokieć i skórę wokół rozgnieciony plasterek kitu pszczelego (propolis). Jeśli paznokieć jest zdeformowany i ma zagłębienia tam też należy wciskać propolis. Propolis zachowuje swoją aktywność nawet kilka dni więc nie trzeba zmieniać go codziennie. Najlepiej mieć kit z kilku źródeł, ponieważ nie każdy rodzaj jest aktywny. Bierze się to stąd, iż propolis pełni w ulu różne funkcje. Np. służy zabezpieczaniu nieczystości produkowanych przez pszczoły (i dlatego posiada tak silne właściwości bakteriobujcze i grzybobujcze), uszcelnianiu ramek itd. Kit jest twardy, ale pod wpływem temperatury (ugniatania w palcach) stanie się miękki i możliwy do dokładnego obłożenia chorego miejsca. Należy unikać długotrwałego moczenia rąk (czy nóg) - naczynia, pranie. Pomocne mogą być rękawiczki gumowe. Propolis można kupić w sklepach pszczelarskich. Najlepiej ugnieść rozdrobniony propolis w kulkę i przechowywać w słoiczku. Wszystkim życzę zdrowia. Jak się już wyleczycie to polecajcie innym. Poczytajcie o propolisie. Ostatnio coraz bardziej docenianym. Pozdrawiam

-----------------

dora

Ostatnia edycja: 19.08.2007 18:10:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    19.08.2007 18:37:00

bardzo sie ciesze ze udalo mi sie znalezc to FORUM!!!, i rady Dory, ktore jak przeczytalam inni zaczeli stosowac i maja juz sukcesy... ja zaczelam te walke niedawno i to dopiero po tym jak udalo mi sie w koncu prawdilowo zdiagnozowc moj duzy palec u nogi, bo w Anglii gdzie mieszkam od 2 lat badalam paznokiec i caly czas dostawalam informacje, ze to nie grzybica!!!! Nikomu nie zycze chorowac w Anglii....tuatj podejscie lekarzy do grzybicy jest takie, ze z tym mozna zyc (byc moze nie dotyczy to az tak wielu procentowo osob jak w Polsce) i nie zalecaja leczenia tabletkowego bo uwazaja ze jak ktos ma sklonnosc to grzybow to i tak za jakis czas znowu zaatakuja, bo one sa wszedzie!!!! a tak ryzykuje sie uszkodzeniem watraby co moze byc bardzo powazne czasami. W kazdym razie mnie z tym bylo na tyle zle i na tyle wyglad mojego paznokcia nie dawal mi spokoju ze podczas niedawnego pobytu w Polsce zrobilam badanie mykologiczne no i okazalo sie to najstraszniejsze bo 2 rodzaje grzybow!!! dermofity i drozdzaki w tym jednym paznokciu. Pani dr. zapisala mi kuracje pulsowa Orungalem ale niestety juz po pierwszej dawce moja watroba zaczela mocno korzyczec i kuracje przerwalam...teraz maluje paznokcie lakierem Lyrocolem i smaruje mascia Mycosporem i za kilka miesiecy pani dr (w Polscer oczywiscie)., ma ewnetualnie zdecydowac czy sprobuje jeszcze raz jakies tabletki.....

wiec tak czytajac tutaj Wasze przezycia i rady bardzo mi sie podoba kuracja zalecana przez Dore.....prosba jeszcze do Darka - napisz jak aktualnie wygladaja Twoje palce ...czy ciagle coraz lepiej...moim najwiekszym problemem to jest wiedziec jak postepowac z tym piekielnym obuwiem i skarpetkami/rajstopami....to drugie to nie problem i wyrzucilam, ale pozbywac sie calego obuwia to bardzo kosztowne, ale slyszalam, ze wlasciwie zadne srodki tego paskudztwa nie sa w stanie zniszczyc....wiec dobrze, ale jesli wyrzucic i zmienic na nowe to mam pytanie KIEDY????? naprawde nie wiem, czy teraz jak maluje i smaruje paznokcie to znaczy ze NIE ZARAZAM JUZ? i do nowych butow grzyby sie nie przeniosa....kiedy te buty wymieniac...dostalam jakis plyn w sprayu w Polsce i wypryskalam nim buty wkladajac do folii etc, ale mam powazne obawy czy aby skutecznie......czy np na klapkach, otwartych butach to te pasozyty te sa???? probowalam sie czegos dowiedziec od lekarza na ten temat, ale niewiele sie dowiedzialam...prosze o rade...pozdrawiam serdecznie ona z yorkshire.

-----------------

dora

Ostatnia edycja: 19.08.2007 18:37:00
  • 22.08.2007 18:55:00

siemka mam pt\ytanie odnośnie tego kitu trzeba go nosić cały czas na palcu czy z przerwami.i niewiem czy ten spirytus jest konieczny? pozdrawiam czekam na jakieś wieści

Ostatnia edycja: 22.08.2007 18:55:00
  • 25.08.2007 17:49:00

a mój sposób na palucha to moczenie w occie winnym 2 x dziennie i 3x dziennie acifungin forte i tak 2 tygodnie i widze nowy paznokieć

Ostatnia edycja: 25.08.2007 17:49:00
  • 04.09.2007 17:01:00

02-02-2007 o 18:31, gość :

Pomimo ogromnego rozwoju medycyny akademickiej, chorób wciąż przybywa. Leczenie farmakologiczne, inżynieria genetyczna czy też transplantacja komórek macierzystych nie są działaniami przyczynowymi wobec ponad 90% występujących chorób. Dlatego metody te wypiera nowa medycyna, która bez inwazji w organizm usprawnia komunikacje komórkowe oraz ich wymianę z centralnym układem nerwowym.

Codzienne życie, jak również starzenie, nie musi już nieść ze sobą cierpień. Dopóki człowiek żyje, dopóty większość komórek jego organizmu funkcjonuje prawidłowo. Jeśli co pewien czas, odświeżymy pamięć komórek i jej wymianę z centralnym układem nerwowym, (podobnie jak to czynimy w komputerze), wówczas mózg samoczynnie uaktywnia procesy samozdrowienia całego organizmu. Jest to możliwe, również w przypadkach większości chorób uznawanych za nieuleczalne.

Stowarzyszenie Przeciwdziałania Powstawaniu Chorób i Kalectwa „Siła Życia” oraz Międzynarodowy Instytut Zdrowia w Gliwicach, organizują bezpłatne szkolenia połączone z prezentacją nowej bezinwazyjnej metody przywracania organizmowi zdolności do samoregulacji oraz samonaprawy. Pierwsze subiektywnie zauważalne zmiany regulacyjne występują w organizmie już w ciągu kilkudziesięciuminut i są potwierdzane medycznym sprzętem pomiarowym.

Z metodą tą możecie się zapoznać biorąc udział w bezpośredniej transmisji telewizji internetowej „TV Zdrowie” na stronie www.zdrowieSOS.pl we wtorki i czwartki o godz. 1700 lub na bezpośrednim bezpłatnym spotkaniu w gliwickim Instytucie. Na stronie tej znajdziecie „kopalnię wiedzy” o prawdziwych przyczynach chorób i sposobach skutecznego ich leczenia, a filmy o zdrowiu są emitowane całą dobę. Filmów tych będzie coraz więcej i będą grupowane tematycznie.

Metoda ta jest wrogo przyjmowana przez świat medycyny akademickiej, ponieważ każdy po przeszkoleniu może ją stosować w domu wraz z całą rodziną nie posiadając wykształcenia medycznego. Zapoznajcie się z nią sami, zanim uwierzycie w jakiekolwiek oszczerstwa.

Monopolistyczna medycyna akademicka, przy współudziale niektórych nieuczciwych mediów, z całą mocą zwalcza tę metodę, ponieważ uznaje ją za zagrożenie dla własnych interesów oraz ogromnych wpływów z reklam nieskutecznych leków.

Więcej informacji znajdziecie na www.kłamstwamedialne.pl

Informacje telefoniczne 032 2345 777 codziennie w godz. od 800 do 2000.

Ostatnia edycja: 04.09.2007 17:01:00
  • 04.09.2007 17:40:00

OBUWIE, RAJSTOPY, SKARPETKI MOŻNA DEZYNFEKOWAĆ PREPARATEM "AERODESIN 2000" do nabycia m. in. w aptekach, cena ok. 50 zł za butelkę z rozpylaczem. Moja pani dermatolog powiedziała, że ten preparat jest ok. Natomiast pościel i ręczniki wygotowałam.

Ostatnia edycja: 04.09.2007 17:40:00
  • 04.09.2007 17:43:00

Aha! "AERODESINEM 2000" spryskać porządnie obuwie, szczególnie czubki butów i pozostawić do wyschnięcia. To wszystko.

Ostatnia edycja: 04.09.2007 17:43:00
  • 05.09.2007 19:51:00

Kochani, od kitu o wiel wygodniejszy jest puder propolisowy, leczy, wysusza paznokieć (grzyb lubi wilgoć), długo sie utrzymuje prz brzegach. Widzę juz nowy paznokiec, trzeba go teraz pilnowac przed zrazeniem. Polecam puder propolisowy.Powodzenia.

Ostatnia edycja: 05.09.2007 19:51:00

Zobacz inne dyskusje

• m_doruch12
    Witam. Od jakiś 4 lat mam uczulenie na które zaostrza się w kontakcie ze...
  • Witam, mam 21 lat od dawna mam tego typu problemy ze schodzącą skórą....
  • Witam,Pisze do Państwa ponieważ udało mi się opracować w zeszłym...
  • natalia9971
    Witam rok temu miałam problem z duzymi krostami wyskakujacymi na nodze oczywiscie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/chc09044_kobieta_maseczka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesTrądzik – leczenie w gabinecie
    W leczeniu pomogą nam profesjonalne metody. Należą do nich...
    Twoja sugestia