Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Grzybica - czy można ją skutecznie leczyć?

(2)

Mini strona poświęcona problemowi grzybicy. wymień się doświadczeniami w walce z grzybicą, zadaj pytanie osobom, które mają na jej temat wiedzę.

Temat: Grzybica- czy mozna ja skutecznie leczyc? (55)

• 03.12.2013 21:03:37

grzybice najlepiej wyleczy lekarz, skuteczne leki sa na receptę. wiem, bo miałam problemy z grzybicą po antybiotyku, dopiero po wszystkim ginekolog zaleciła mi stosowanie probiotyku ginekologicznego provag podczas następnego leczenia antybiotykiem. pomógł, bo grzybicy nie dostałam, a do tego nie musiałam kupować kolejnej osłony na układ pokarmowy.

• 17.12.2013 12:31:12

Witam, od dluzszego czasu borykam się z grzybicą żołądzia. Kilka lat temu dostalem po antybiotyku, bylem u lekarzy juz dziesiatki razy zazwyczaj dostawalem flukonazol + pimafucort i rzeczywiscie dzialalo ale tylko na jakis czas. Bralem tez ketokonazol i triderm, tylko ten drugi pomógł. Zawsze pomaga mi pimafucort, zazwyczaj jak wyskoczą mi białe kropki na truskawce to smaruje i przechodzi. Ale co zrobić żeby już nie wracało? Moja dziewczyna była u lekarza i twierdzi że nie ma nic bo jakby było to lekarz by zauważył i powiedział, sama nie zapyta o to... Nie wiem czy ma to związek ale mam dużą tendencję do łupieżu, jak włosy mi trochę podrosną to muszę szybko ścinać bo inaczej robią się takie ogniska i strupy z łupierzu, wtedy pomaga elocom. Nie jestem brudnym człowiekiem, dbam o higiene i codziennie dokladnie się myje a jednak mam problemy z grzybem.. Może po prostu jestem jakims "grzybicznym" człowiekiem i taki mój los?

• 11 Styczeń 18:16:14

Polecam lekturę " Nie daj się zjeść grzybom candida" Andrzeja Janusa. Męczyłam się z mieszanymi zakażeniami dróg rodnych ponad 2 lata. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby nie Internet, książka i zawarte w niej informacje. Doktor (jest lekarzem medycyny konwencjonalnej jak i naturalnej) opisał tam wszelkie typy grzybic poszczególnych narządów i sposoby ich leczenia preparatami ziołowymi.
    Książka kosztuje ok. 30zł, jednak na pewno zaoszczędzicie dzięki niej sporo pieniędzy (wydawałam na nieskuteczne leczenie ok. 200,00 zł miesięcznie).
    Jestem po 3 miesiącu kuracji ogólnoustrojowej i czuje się coraz lepiej (ostatni wymaz nie wykazał patologicznych mikroorganizmów). Dodam jeszcze, że byłam leczona metodami konwencjonalnymi przez 2 lata (wszystkie możliwe globulki oraz potężne ilości leków przeciwgrzybiczych doustnych, które przestały działać).
    Piszę, aby rozpowszechnić wiedzę, jakiej niestety nie mają nasi lekarze. Zaawansowana grzybica może doprowadzić do sepsy i zgonu.
    Cierpiącym kobietom na zakażenia mieszane dróg rodnych polecam również szczepionkę doustną Femivaxin.

• 30 Maj 11:12:54

Ja polecam przede wszystkim wizytę u lekarza, bo leczyć się doraźnie to można latami. Owszem każdy może stosować ten sam preparat, który polecił mu znajomy, ale w moim przypadku jakoś się to nie bardzo sprawdzało. Po konsultacji ze specjalistą w alfa-leku dowiedziałem się, że w moim wypadku lepsza będzie maść, niż te podobno cudowne tabletki, które łykałem. I, o dziwo, po krótkim czasie zacząłem zauważać efekty. Zatem fajnie jest poczytać takie artykuły, żeby zdobyć wiedzę o możliwych sposobach leczenia, ale jak ktoś naprawdę chce rozprawić się z problemem to powinien przejść się do specjalisty, który z tych wszystkich sposobów wybierze najskuteczniejszy. Wystarczy czasem tylko jedna wizyta, a potem już będziemy wiedzieć, co stosować, aby efekty były dla nas najlepsze. Nie zawsze bowiem to, co polecają znajomi czy autor artykułu w internecie jest najlepsze. Pewnie nie jest złe, ale nie zawsze najskuteczniejsze.

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04 Lipiec 15:01:29

Leczenie grzybicy trzeba zacząć przede wszystkim jak najszybciej. Ja Polecam szybko zaraz po zdiagnozowaniu grzybicy stosowanie maści ew. jakichś ziół.
    Źródło: http://grzybicastop.org/leczenie/

Zobacz inne dyskusje

• Z trądziekiem walczyłam od liceum a mam 30 lat. Biorę izotek d maja, po 2...
  • Opiszę co mi się dzieję i bardzo prosze o pomoc. Golę się...
  • Wątek: ***
    *** 20 mg 30 sztuk w opakowaniu. Oryginalne, apteczne i ważne do 07/2015 roku. Zapraszam...
  • Witam. Piszę bo sam padłem ofiarą tego roztocza. Chcę podac kilka zasad...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/paa504000050_kobieta_paznokcie_bialy_dlon_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesZmiany infekcyjne paznokci
    Grzybica dermatofitowa paznokci powodowana jest głównie...
    Twoja sugestia