Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Choroby skóry

(3)

Wiele czynników wpływa na kondycję skóry. Tutaj znajdziesz informację o chorobach skóry - chcesz zasięgnąć opinii lub masz doświadczenia, które pomogą innym? Napisz

Temat: egzema (70)

• 07.05.2012 20:17:21

POMAGA!!! Mam egzeme na dloniach rak i po miedzy palcami powoli to paskudztwo idzie dalej na internecie poczytalam o ZYWORODCE PIERZASTEJ jest to roslina ktora kiedys moja mama miala na oknie w domu ale ja wyrzucila, ta roslina jest lecznicza!kupilam krem i zel z zyworodki pomaga naprawde miejsca sa nie do poznania a meczylam sie z tym 3 lata skora nie peka pecherzyki sie wysuszyly wraca do prawidlowego stanu kupie jeszcze raz krem i tym razam sok wyprobujea do dermatologa juz nie pojde szkoda mojego czasu do tej pory to tylko sterydowe masci i kremy ktore nic mi nie pomagaly no chyba ze ktos trafil do jakiegos super specjalisty bo ja takiego nie spotkalam na swej drodzeale glowa do gory

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    08.05.2012 12:54:37

Na suchą egzemę krem z nagietka lub rumianku. Przy sączącej-napar z bratka. Wewnętrznie-olej z wiesiołka-2kaps. Brać wit a, b, c, e, magnez, cynk i wapń.

• Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    08.05.2012 13:16:22

Egzema

Unikaj:

- Mleka, jaj i innych produktów, których spozyzie wywoluje reakcje alergiczne

- Kontaktu z materialami lub produktami spozywczymi wywolujacymi zapalenie skóry.

Wypryski na skorze zwane egzemą maja zwiazek, zwlaszcza w przypadku dzieci, z uczuleniem na niektóre produkty spozywcze.

• Liderka opinii
    08.05.2012 13:22:22

Sa dwa rodzaje egzemy :

- kontaktowa, która jest bardziej znana jako zapalenie skóry,

- atopowa

Egzema kontaktowa- powstaje w wyniku podrażnienia skóry, np wełnianymi lub nylonowymi ubraniami, niektorymi metalami, kosmetykami, detergentami, chemikaliami lub w efekcie nadmiernego naslonecznienia.

Skóra może byc także narażona na podrażnienie przez kontakt z produktami spozywczymi, takimi jak surowa ryba, czosnek czy cebula.

Egzema atopowa- czesto atakuje ludzi z rodzin, w ktorych wystepowala astma, katar sienny lub pokrzywka.

Przy obu rodzajach egzemy wystepuja podobne objawy, takie jak: zaczerwienienie skóry, bolesne zwedzenie, pecherzyki wielkości głowki od szpilki, ktore moga pekac, oraz łuszczenie sie skóry. Osoby ktore maja tego typu dolegliwosci, powinny zasiegnac porady lekarza, ktory zaleci odpowiednie kremy lub masci łagodzące podraznienia.

• Liderka opinii
    08.05.2012 13:29:56

Egzema a alergie

Oprócz jaj, mleka i jego przetworów egzeme wywołują prawdopodobnie ryby, skorupiaki, pszenica, pomidory, orzechy, produkty sojowe, droźdże oraz niektóre dodatki do zywności.

Jesli na 2 tygodnie wyeliminuje sie z diety wyzej wymienione produkty, a stan zdrowia sie polepszy, może to oznaczac, że ktorys z produktow wywołuje podraznienie. Stopniowe wprowadzenie do jadlospisu kolejnych produktow z listy pozwoli na ustalenie tych, ktore najbardziej szkodza.

W przypadku niemowlat egzema rozwija sie wtedy, gdy przestaje sie karmic piersia, a zaczyna podawac odżywki mleczne, ktorych dziecko nie toleruje.Jesli egzema rozwija sie na skorze niemowlecia karmionego piersia, matka powinna jak najszybciej skonsultowac sie ze specjalista dietetykiem w sprawie stosowanej przez siebie diety, poniewaz na samo mleko matki niemowleta rzadko reaguja negatywnie.

• Liderka opinii
    08.05.2012 13:34:08

Szukanie środków zaradczych

W niektórych przypadkach egzemy może pomóc olejek z wiesiołka dwuletniego. Również suplementy oleju rybnego przynosza ulge przy egzemie atopowej.

Nalezy pamietać, że spozywanie ryb może wcale nie przyniesc takiego efektu, a w niektorych sytuacjach wrecz odwrotny, poniewaz wiele osob jest uczulona na rybie mieso.

Badano rowniez przypuszczalny zwiazek miedzy egzema a niedoborem cynku, ale bardzo niewielka liczba cierpiacych na egzeme, ktorych skutecznie wyleczono suplementami cynku, nie potwierdzila hipotez przyjetych w tych badaniach.

• Liderka opinii
    08.05.2012 13:37:54

Okłady z kapusty

Niektórzy chorzy stosują, chociaz nie ma naukowych dowodow na skutecznosc tego typu srodkow w leczeniu egzemy, okłady ze swiezych lisci kapusty.

Umytezagniecione i ogrzane zielone liscie klada na bolesne miejsca i owijaja bandażem. Powtarzaja zabieg rano i wieczore.

w niektorych krajach do leczenia egzemy atopowej stuje sie zioła z pochodzace Chin

• 23.05.2012 12:16:03

Wiele lat walczyłem z tą dolegliwością, mogę ci doradzić: Po pierwsze i najważniejsze musisz zidentyfikować alergen, który wywołuje objawy a następnie konsekwentnie go unikać - są specjalne testy.

Wg mnie nie warto leczyć objawów sterydami - tylko sobie skórę zniszczysz a efekty często są niezadowalające. Jeśli chodzi o tzw "leczenie naturalne" to w przypadku mojej skóry najlepsze rezultaty dało połączenie: okładów z naparów ziołowych ( pokrzywa, dziewanny, malwy, bez). Unikanie "sztucznych" tkanin oraz substancji chemicznych. Najważniejsze; po każdej kąpieli, rano i wieczorem, nawilżanie skóry oliwką lub maścią (najlepiej nawilżała maść Scalp 8 Body Ointment, oliwka źle reagowała z moją skórą - piekła i swędziała). Po takiej kuracji wykwity znikały po stosunkowo krótkim czasie i unikając alergenów na dłuższy czas miałem spokój.

powodzenia!

• Początkująca
    24.05.2012 12:15:51

Gdzieś już o tym pisałam ale warto dodać, że atopowe zapalenie / egzema w początkowym stadium często jest mylona z Łuszczyca, obie dolegliwości mają bardzo podobne objawy i często leczy się je w podobny sposób. Wiele leków skutecznych przy pielęgnacji skóry z łuszczycą, sprawdza się w przypadku pielęgnacji skóry atopowej i odwrotnie.

24.05.2012 13:07:46

Na atopowe zapalenie skóry jest bardzo dobry- wiesiołek w kapsułkach.

Zobacz inne dyskusje

• Achtis82
    Witam,Niedawno bo jakies 2 tygodnie temu niestety dostalam tradzik rozowaty moja skora jest...
  • Cześć!Mam zamiar usunac sobie pieprzyka z twarzy. Jestem 2 miesiace po zakonczeniu...
  • moja pani dermatolog zapisala mi ostatnio żel SKINOREN 15% na moj trądzik. Czy...
  • takatamnazwa
    Witam.Wczoraj byłam u dermatologa. Powiedział, że mój trądzik nie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/CHJ04080_kobieta_pot_ojoimages_ce-W300H200.jpgFot. ojoimagesNadmierna potliwość
    Poza przypadkami wtórnej, patologicznej potliwości...
    Twoja sugestia