Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Drobne swędzące pęcherzyki z cieczą na dłoniach. (268)

• 26-09-2008 12:14:00

I mnie tez dopadalo, tyle ze pod zgieciem kolana, mam bomble z ciecza lekko zoltego koloru w miare klarowny plyn. Bylem dzien wczesniej na kreglach - a tam jak wiadomo koniecznosc wypozyczenia obuwia do gry. Tego samego dnia nafaszerowalem sie lekami (rutinacea cplt. + jakis syrop na gradlo + Strepsils Intsv) gdyz "zaczyanalo mnie brac" przeziebienie. Na drugi dzien na zgieciu kolana czerwony placek i swedzenie. Mysle moze w obuwiu zonk, ale wyskoczylo z tylu kolana, dziwne moze od pezdawkowania Rutinacei ? Po tygodniu lykania Ca, zbladlo i spoko, myslalem ze mam spokoj. Przeziebienie sie nasililo i lyk syropu wykrztusnego na noc, rano "bach" placek na zgieciu i swedzenie, po kilku godzinach 'bach' bomble. Mysle, ze to uczulenie na jakis skladnik w dziadowskim syropie. martwia mnie te pecherze, sa kurna spore...smaruje fenistiem, ulga na 10 min, potem uczucie "sciagania". Moze znacie inna masc na pozbycie sie czegos takiego, a moze to sprawa do odtrucia organizmu >?

Ostatnia edycja: 26-09-2008 12:14:00
  • 26-09-2008 13:13:00

Witam. Poszukajcie na forum dermatologicznym bo juz ten watek byl. (chyba zatytułowany dziwne krostki) .Nawa tego badziewia to albo wyprysk kontaktowy albo potnicowy. Ja dlugo mialam to na reku od szerokiej obraczki. Przestalam ja nosic ale nadal babelki pojawialy sie i znikaly. W koncu zaczelam robic pranie reczne w duzej ilosci proszku i zeszla mi cala skóra wraz z babelkami. Potem smarowalam i nawilzalam to bardzo czesto. Od kilku tygodni mam spokój. Nie pojawilo sie wiecej.aga

Ostatnia edycja: 26-09-2008 13:13:00
  • 27-09-2008 16:27:00

Witam mam podobne objawy do paru osob które tu pisały polecam krem clotrimazolum i areozol dexapolcort (na recepte) naprawde pomaga

Ostatnia edycja: 27-09-2008 16:27:00
  • 01-10-2008 11:03:00

Witam! Mam objawy takie jak wiekszość tu piszących czyli: pęcherzyki wypełnione płynem, pękają a nastepnie skóra się złuszcza i jest wrażliwa. Kochani - lekarzem który wam pomoże jest alergolog a nie dermatolog.

Często oprócz reakcji na detergenty (np: mydło w płynie) przyczyną są alergie pokarmowe (np: mleko, jajka) - ale skłonność do tego to cecha genetyczna. Jeżeli macie pewność że na wszych rękach nie ma grzybów, ani świerzbu to pomagają kortykosteroidy np: flucinar (na receptę). Niestety mają liczne ograniczenia i przeciwskazania więc lepiej najpierw się upewnić u lekarza że możemy je stosować. (Nie za długo). Ulga jest szybka , Niestety jeżeli nie wyeliminujemy przyczyny (np: uczulającego pokarmu) po jakimś czasie problem powróci .

Pozdrawiam

Nutka1

Ostatnia edycja: 01-10-2008 11:03:00
  • 19-10-2008 15:12:00

26-05-2008 o 18:57, gość :

Witam! Ja ma cos takiego:

http://www.imagic.pl/public/pview/138645/Kopie%20von%20P1010001.JPG

http://www.imagic.pl/public/pview/138646/Kopie%20von%20P1010007.JPG

Na poczatku pojawiaja sie czerwone kropki, nastepnie grudki,

przewaznie bezbarwne, czasem w kolorze zoltym. Po kilku dniach grudki, (czy pecherzyki) pekaja i wycieka bezbarwna ciecz. Nastepnie skora luszczy sie. W dwoch miejscach popekala mi skora, goi sie juz okolo 3 miesiece ale nie widac poprawy.

Chcialbym zaznaczyc, ze skora mnie NIE SWEDZI.

Na poczatku choroby zmiany byly niewielkie, teraz jest naprawde zle.

Ostatnio zauwazylem, ze na stopach (podbiciu) tez pojawiaja mi sie

czerwone kropki. Na razie jest ich malo ale nie wiem, co bedzie za

jakis czas.

Bylem u kilku dermatologow, zaden nie wie co mi dolega. Dostalem m.in. Alertec, Amertil, do smarowania Linola Fett, Lipobase, Lorinden. Zaden z tych lekow mi nie pomogl.

Jesli u Was tez tak to wyglada, to mamy to samo chorobsko.

Probowalem juz wszystkiego, by znalezc przyczyne.

Ostatnio jestem na etapie roztoczy i innych takich. Wydaje mi sie, ze jest poprawa (kupilem odpowiednia posciel, spray, odkurzacz). No ale to sie dopiero okaze za jakis czas.

Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 19-10-2008 15:12:00
  • 19-10-2008 15:14:00

Moja córeczka miała identycznie to samo, pediatra powiedział że to szkarlatyna i że to zawsze zaczyna sie od czerwonych kropek.Dostała antybiotyk i maść Bajkaderm.Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 19-10-2008 15:14:00
  • 26-10-2008 10:43:00

Ja męczę sie z tymi krostkami od dwóch lat....

Grzybica wykluczona.

Panie Jacku, u mnie również pojawiło się po pojawieniu sie dzidziusia......

ja smaruje mascia clotrimazol i troszke pomaga, ale nie znika

Ostatnia edycja: 26-10-2008 10:43:00
  • 16-11-2008 11:36:00

rozwniez miewam male pecherzyki na dloniach, ktore pekaja i wyplywa z nich bezbarwna ciecz, ktora zakaza jeszcze zdrowe miejsca. swedzi, piecze i boli, bo skora jest bardzo wrazliwa i sama peka. bylam u kilku dematologow, alergologow i stosowalam od kortyzonow po antyhistaminowe leki chyba wszystko, bez wielkiego efektu.

ULGE PRZYNIOSLA MI RADA EMERYTOWANEJ LEKARKI OD CHOROB DZICIECYCH. KAZALA KUPIC WODNY ROZTWOR FIOLETU GENCJANOWEGO 1%

pecherzyki juz nie pekaly tylko wysychaly. nalezalo smarowac chore miejsca dwa razy dziennie. maly ekety uboczny to fioletowa reka, ale pecherzyki znikaly szybciej niz dalo sie zmyc fiolet,

polecam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia i pieknej skory

Ostatnia edycja: 16-11-2008 11:36:00
  • 20-11-2008 12:05:00

Witam serdecznie. Polecam do kupienia w aptece mydełko naturalne z nanosrebrem. Jest na okolo 600 grzybów i wirusów, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo.

Mydełko w kostce kosztuje w aptece 3.7 PLN pachnie jak szare mydlo nie ma zadnych dodatków mozna myc nim cale cialo nawet wlosy. Mam je od kilku dni i myje czesto rece (mam te cholerne wypryski na lewej rece) babelki sa wysuszone i skóra złagodniała. Jest jeszcze lekko zaczerwieniona ale juz nie to co bylo.

Na mydelku jest jeszcze adres strony na której mozna o nim poczytac ale jak tam weszlam to jest napisane ze chwilowo nie maja w sprzedazy tego mydla nie wiem jak to jest bo u mnie w aptece spokojnie je nabylam.

www.mydelkonaturalne.com.pl

Powiem jeszcze ze nie mam zadnych korzysci z podawania wam tej informacji o produkcie a po prostu wiem jak tego gowna ciezko sie pozbyc bo mi to juz wraca kolejny raz. Zalamac sie mozna.

Mi to mydlo polecila znajoma farmaceutka. Moze wam tez pomoze. Pozdrawiam

Aga

Ostatnia edycja: 20-11-2008 12:05:00
  • 29-11-2008 12:51:00

mi to paskudzctwo pojawiło się w sobotę wygląda to tak czerwone jak by bąbelki wypełnione płynem miescowo żółte plami najgorsze że mam to na całych rękach wewnątrz i na palcach i na prawej stopie maego bombla ... nie wiem jush co robić pomóżcie!!! Z TEGO CO TU PISZECIE TO DERMATOLOG NIE POMAGA MAM SKIETROWANIE DO ALErgologa nie mam kiedy iść a narazie to mnie strasznie denerwije ... (((((

Ostatnia edycja: 29-11-2008 12:51:00

Zobacz inne dyskusje

• wiolka5710
    Witam mam taki problem. Wczoraj rano sie obudziłam z czerwona plamką...
  • marek4321
    Witam nie wiem co to jest za plama znajduje sie miedzy brzuchem a penisem i ma taki sam kolor...
  • Witam od około miesiąca zmagam się z dosyć dziwnymi schorzeniami na penisie....
  • x3happyend
    Witam. Od kilku dni swędzi mnie skóra. Najbardziej na rękach, plecach,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/08ar0068cl_mezczyzna_dlonie_cr-W300H200.jpgFot. medforumŚwierzb
    Choroba pasożytnicza skóry wywołana przez roztocze,...
    Twoja sugestia