Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Drobne swędzące pęcherzyki z cieczą na dłoniach. (268)

• 19-09-2014 01:18:33
    Gość 2013-03-05 17:29:51
    Kilka wypowiedzi wyzej jest diagnoza powod jak i u mnie jest jeden czesta masturbacja moze smieszne ale prawdziwe.

co za kretynizm, jak miałem 16 lat to moze byście mi to wmówili
  • 20-09-2014 16:54:49

Witam. Również mam problem z tymi "pęcherzykami". ale raczej nie powstają one z winy dzieci. Winą też nie są brudne ręce czyli świerzb też można wykluczyć (pracuję w gastronomii więc higiena jest podstawą). Jedno co mogę stwierdzić to tylko, że powstają w takich warunkach jak ciepło i pot. Jeśli ktoś zna skuteczną metodę leczenia to poproszę o radę. Od razu mogę powiedzieć, że akurat w moim przypadku muszę wykluczyć wszelkie kremy ze sterydami by nie "włożyć" czegoś od siebie do potraw. Z góry dziękuję. Kuchcik.

• 21-09-2014 14:36:03

Witam. Widze ze nie tylko ja cierpie na to coś. W ciąży a konkretnie w trzecim trymestrze dopadło mnie to. Na dwóch palcach u dłoni były na początku swędzące pęchrzyki które znikały ale pojawiały sie za każdym razem kiedy sie sie drapałam (o ile występowało swędzenie). Myślałam że to tylko w ciąży tak ale jestem prawie dwa miesiące po porodzie i dalej to mam a nawet wygląda jeszcze gorzej bo wcześniej znikalo a teraz mam strasznie suchą skórę często swędzi że nawet nie nadąrza mi sie to goić. Smaruje kremami nawilżającymi bo troche mniej swędzi, od kilku dni nosze w domu rękawiczke żeby skóra nie miała kontaktu z niczym, plusem jest ze mniej swedzi i mam nadzieje ze jak drapac nie bede to w koncu przejdzie bo w sumie jak mam rekawiczke to tak nie swedzi. Wydaje mi sie że to jakaś alergia kontaktowa. Wiem że to na pewno nic zaraźliwego bo ani dzieci ani mąż ani nikt inny tego nie ma tylko ja. Będąc w szpitalu swędzenie troche ustało więc być może to alergia na coś w domu. Jak nie zacznie przechodzić ide do dermatologa bo zwariować można.

• 03-10-2014 20:32:53

Witam,
    po przeczytaniu kilkunastu komentarzy, okazuje się że wszyscy mamy, to samo lub coś bardzo podobnego.
    Ja zmagałam się z tymi pęcherzykami na rękach i stopach.
    Po wielu wizytach u różnych dermatologach, żaden nie był w stanie konkretnie stwierdzić co to jest.
    Od marca tego roku, byłam ciągle na antybiotykach i sterydach (różne tabletki i maści ) pomagało tylko na te czas co brałam, po skończeniu było dalej to samo.
    Męczyłam się strasznie, do tego mama małą córkę i nie mogłam nic przy niej zrobić, tak mnie bolało i swędziało.
    Pod koniec września wyprosiłam od pani dermatolog skierowanie do szpitala .... i tam wszystko wyszło ....
    To alergia kontaktowa i pokarmowa na : nikiel, kobalt,chrom, kathon i kompozycje zapachowe.
    Ta alergia w zasadzie dotyczy wszystkiego czego używamy w domu, sprzęty, detergenty itp. możecie poczytać co w czym jest. Od tygodnia unikam praktycznie wszystkich tych rzeczy i muszę przyznać że poprawa w 100 % i nie biorę żadnych tabletek, tylko jakieś maści nawilżające.
    Zróbcie test a życie okaże się prostsze i bez bólu, pozdrawiam Marysia

• 06-10-2014 14:55:14
    Image

Mi to pomogło
  • 06-10-2014 14:56:14
    Gość 2014-10-06 14:55:14
    Image

Mi to pomogło

Silne i nie wiem czy dostępne w Polsce.
  • 15-10-2014 12:24:38

Witam. Mam 27 lat.
    Z opisaną przypadłością zmagam się już kilka lat (4,5). Objawów nie mam ciągle - pojawiają się co jakiś czas i znikają. Początkowo myślałam, że to świerzb. Dlaczego? Wszystko na to wskazywało: mam dwa koty (domowe), ktore przechodziły świerzb uszny - (ryzyko zarażenia), krostki swędziały głównie w nocy, w książce medycznej widziałam zdjęcia niby świerzbu u człowieka, który wyglądał dosłownie jak moje rany...
    Ale: 1) świerzb koci (uszny, a nie skórny) nigdy, albo prawie nigdy nie przenosi się na człowieka, poza tym koty miałam dużo później po pojawieniu się krost. 2) zdj. z książki zmotywowało mnie do użycia maści na świerzb - 3 dni solidnej kuracji i nie pomogło, a powinno przejść już po jednym dniu, więc wykluczam świerzb!
    Dodam, że przez te wszystkie lata krosty mam tylko na prawej stopie i czasem tylko ma prawej dłoni.
    W aptece kiedyś poprosiłam coś na "wyprysk potówkowy" (termin wyczytałam kiedyś w internetach) i sprzedano mi "sofeo" - maść ma odparzenia pieluszkowe dla bobasów i pomagało!!! Już mi się skończyła, ale już jej podobno nie produkują ;(.

• 15-10-2014 12:30:49

Witam. Mam 27 lat.
    Z opisaną przypadłością zmagam się już kilka lat (4,5). Objawów nie mam ciągle - pojawiają się co jakiś czas i znikają. Początkowo myślałam, że to świerzb. Dlaczego? Wszystko na to wskazywało: mam dwa koty (domowe), ktore przechodziły świerzb uszny - (ryzyko zarażenia), krostki swędziały głównie w nocy, w książce medycznej widziałam zdjęcia niby świerzbu u człowieka, który wyglądał dosłownie jak moje rany...
    Ale: 1) świerzb koci (uszny, a nie skórny) nigdy, albo prawie nigdy nie przenosi się na człowieka, poza tym koty miałam dużo później po pojawieniu się krost. 2) zdj. z książki zmotywowało mnie do użycia maści na świerzb - 3 dni solidnej kuracji i nie pomogło, a powinno przejść już po jednym dniu, więc wykluczam świerzb!
    Dodam, że przez te wszystkie lata krosty mam tylko na prawej stopie i czasem tylko ma prawej dłoni.
    W aptece kiedyś poprosiłam coś na "wyprysk potówkowy" (termin wyczytałam kiedyś w internetach) i sprzedano mi "sofeo" - maść ma odparzenia pieluszkowe dla bobasów i pomagało!!! Już mi się skończyła, ale już jej podobno nie produkują ;(.
    Z tej dyskusji dowiedziałam się o ok. 25 potencjalnych kuracjach i ok. 15 nazw tej choroby lub przyczyn... Wiec ja będę działać intuicyjnie.

Zobacz inne dyskusje

• Witam mam problem z bardzo suchą, skłonną do podrażnień...
  • Od czterech dni zmagam się z czyś takim. Na początku była to zwykła...
  • julicia
    Od około miesiąca w prawej częsci brody mam zaczerwienioną skórę...
  • mati1878
    Witam. Mam ogromny problem z trądzikiem. Wybrałem przez 12 tygodni antybiotyk(chyba to...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/Stres_a_powstawanie_tradziku_hcp59055_ss-W300H200.jpgFot. medforumTrądzik różowaty
    Trądzik różowaty jest przewlekłą, zapalną chorobą...
    Twoja sugestia