Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Drobne swędzące pęcherzyki z cieczą na dłoniach. (254)

 • 08 Lipiec 19:53:15

  Tak u siebie jak i u córki wyleczyłam to moczeniem rąk w płatkach owsianych kilka razy w ciągu dnia ile razy mogłam jak i szare mydło i sól,mydliłam porządnie dłon i wcierałam potem sól ok 5 min troszkę szczypało wolałam jednak to jak pękanie w miejscach pęcherzy, do nawilżania epikrem,maść ochronna z wit A,balsam nagietkowy itp naprzemiennie

  Dokąd nie zaleczyłam dłoni nosiłam rękawiczki nawet latem żeby nie dotykać rzeczy publicznego użytku gołą ręka jeśli nie miałam rękawiczek przez rękaw dłuższej bluzki czy sweterka.

  Można kupić bawełniane cieniutkie rękawiczki ja odcinałam palce i tak nosiłam.

  Problemu nie mam już ok 5 lat zanim jednak zaleczyłam trochę to trwało.

  Warto też zwrócić uwagę na prace jelita grubego inaczej na wypróżnienia czy są regularne,w tym przypadku to bardzo ważne.

  Odkwasić też organizm wodą z cytryną

  Pół cytryny, wycisnąć sok, zostawić na noc zalane wodą a rano wypić jako pierwszy napój.

 • sobota 07:44:24

  Mam podobne objawy i według dermatologa to alergia kontaktowa.Maść Bedicort G albo Hydrocortisonum-obie na receptę.Trzeba używać jak najmniej drażniących środków chem. oraz natłuszczać.Ja zmywam w rękawiczkach i używam szarego mydła (lub biały jeleń),używam kremu dla dzieci,albo Neutrogena.pozdrawiam

 • niedziela 21:51:28

  Proszę oczyścic organizm kaszą jaglaną wg zielarki S. Korżawskiej. Ja nie mam wyprysku od marca, stosowałam oczyszczenie tym sposobem. Winne są toksyny, nie ma co truc się sterydami jak mamy syfa w sobie. Ja miałam wyprysk przez 13 lat- leki, wizyty, testy, badania, pracowałam z lekarzami i nikt mi nie pomógł. Zakrywałam ze wstydu dłonie, tłumaczenie że to nie zaraźliwe, itd. Zaufajcie mi, proszę poczytac książki S. Korżawskiej, wszystko będzie jasne.

 • przedwczoraj 08:29:48

  Mam to samo. U mnie jest to uczulenie na nikiel, dym z kominów domów ogrzewanych węglem. Zwróćcie uwagę na to, czy w Waszym otoczeniu nie śmierdzi tym syfem. Ja mieszkamw sąsiedztwie wieelu domów i 80% z nich kopci gorzej, niż niejedna fabryka.. Poza tym mam tego pecha, że niedaleko mam 2 elektrownie i kopalnię węgla brunatnego.

  Sprawdzajcie też skład kosmetyków i detergentów - strzeżcie się Methylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone. Podrażniają niesamowicie skórę. Co najciekawsze, są one w składzie tzw. hipoalergicznych mydeł i szamponów tzw."naturalnej" firmy Pollena Biały Jeleń...  Łączę się w bólu ze wszystkimi, którzy mają ten problem. Trzymajcie się, kochani.

Zobacz inne dyskusje

 • O co chodzi z tą opryszczką, dlaczego znowu ją mam? Wyleczyłam ją, a...
 • Witam zacznę od początku od kilku miesięcy 2-3 swędziala mnie strasznie...
 • wojnara84
  Od lat borykam się z wysypką na buzi, przeszłam chyba wszystkich...
 • asfalt
  Witajcie. Mam taki problem - jakby nie patrzeć związany ze zdrowiem. Otóż...
 • Polecamy

  http://static2.medforum.pl/cache/logos/iStock_000000120506XSmall-W300H200.jpgFot. medforumTuberkulidy
  W nielicznych przypadkach udaje się wykryć DNA prątków. W...
  Twoja sugestia