Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Drobne krostki na palcach u ręki. Opis ze zdjęcie. Co to może być??? (178)

• 29 Maj 22:24:10

to jest atopowe zapalenie skóry. Mam takie samo.. nie da się tego wyleczyć

• 09 Czerwiec 23:43:29

Ratunku! ostatnio też mi się zrobiło to cholerstwo
    wygląda jak.na tych zdjęciach głównych... Tak bardzo swedzi.. U mnie występuje to ma rękach CALYCH i nogach (( co robić?

• 18 Lipiec 11:38:17

Czy to nie są kurzajki? Też mam te grudki, smaruję Brodacidem.

• 23 Lipiec 17:05:06

to jest straszne wczoraj miałam tylko na jednym palcu a dzisiaj mam cale ręce że wykroczyło poza nadgarstki

• 28 Lipiec 13:25:14

Ale panikujecie... to zwykle potowki, zapewne u większości pojawiają się latem mam to samo od paru lat. Pojawia się znika. Nie leczenia bo po co, slonce bym musical przygasić trochę

• 31 Lipiec 09:20:08

a co jeśli to o świerzb?

• 07 Sierpień 11:54:11

TO NIE JEST EGZEMA !
    Miałem to samo, męczyłem się cały rok z tym gównem, 3 dermatologów, niepotrzebnie wydane 600zł. Po pierwsze zrób sobie wymaz na bakterie gronkowiec, grzybice itp.
    Ja zrobiłem sobie prosty test przeniosłem za pomocą igły z palca na nogę te bakterie, jak by była to egzema to by na stopie nic nie było. Prawdopodobnie jest to połączenie grzybów i gronkowca, które się dostały pod skórę przez ranę, otarcie i maja wspaniałe środowisko do rozwoju. Zaczęło się niewinnie 2-5 bąbli stopniowo postępowało aż cały palec został zajęty i już dłoń atakowało, paznokieć jak przy grzybicy paznokci cały podziurawiony jak ser szwajcarski. Odstawiłem cukier, piłem napary z liści orzecha włoskiego, porzeczki czarnej i brzozy na zmianę (gdzieś wyczytałem sposób na wdychanie dymy ze spalanej brzozy, jest dobry na gronkowca) . Rewolucje przyniósł środek kosmetyczny za 3,99 śmieszne ale prawdziwe. Firma AVON kiedyś produkowała SOS TREATMENT STICK, nakłuwałem bąble, wygniatałem, przemywałem spirytusem i smarowałem środkiem z Avonu. Z tego co zrobiłem rozeznanie to tego produktu już nie produkują, coś podobnego niedawno wypuścili za ok 16 zł, szkoda że składu nie podają. Ale zapewne cudów w tym nie było, jak się domyślam olejek z drzewa herbacianego, kwas salicylowy i aloes. Miałem zamiar jeszcze to zamrozić środkiem na kurzajki ale już nie zdążyłem. Dzisiaj cieszę się zdrowym palcem, jak ludzie piszą że im to powraca, to prawdopodobnie niedoleczone i nawroty występują. A dermatologom to ja podziękuje za takie leczenie.
    Pozdrawiam i zdrowiejcie.

• 10 Sierpień 10:09:24

To nie jest grzybica! To zwykłe potówki. Schodzą same po czasie a smaruje sie je kwasem borowym.

Zobacz inne dyskusje

• jarekciszewski
    WItamMam pewien problem... Problem ten polega na tym, że już od 2 lat schodzi mi...
  • Niedługo miną 3 miesiące od zakończenia kuracji Izotekiem.Krosty mi...
  • Opiszę co mi się dzieję i bardzo prosze o pomoc. Golę się...
  • Pomóżcie co to może być, najpierw wygląda jak ukąszenie ok...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/10ha0136cl_kobieta_rece_paznokcie_ojoimages-W300H200.jpgFot. ojoimagesZespół żółtych paznokci
    Często związana jest z obrzękiem części ciała spowodowany...
    Twoja sugestia