Zaloguj
Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Drobne krostki na palcach u ręki. Opis ze zdjęcie. Co to może być??? (208)

• Drobne krostki na palcach u ręki. Opis ze zdjęcie. Co to może być???

(Autor)

Niestety w Polsce mamy takich lekarzy. Narzekają, że mają mało kasy, ale co do czego przychodzi to nic nie robią i nie potrafią nic zrobić...

A ja nadal nie wiem co mam na rękach

Ostatnia edycja:

Mam to samo walcze z tym juz rok i bez skutku Jest to moja zmora najchetniej chodziłbym caly czas w rekawiczkach

Ostatnia edycja:

Ktoś wie moze jak skutecznie walczyc z tym problemem. U mnie te bomble pojawiły sie w zeszłe wakacje. Trzy wizyty u dermatologa i zero poprawy tzn bomble znikaja i po czasie znowu sie pojawiaja

Ostatnia edycja:
  • Reklama

Mam to samo !! Dokładnie od roku. Tylko na jednym palcu (środkowym). Na samym początku wyskoczyło w części palca bliżej dłoni, a teraz przelazło bliżej paznokcia i zniknęło całkowicie z tej poprzedniej części. Objawy to najpierw czerwone krostki, swędzenie, później krostki pękają i coś z nich cieknie (niedużo) następnie robią się takie niby strupki twarde, skóra schodzi, później chwila że nic nie ma i znowu to samo. Do niedawna maiłam to tylko w części grzbietowej a teraz przewędrowało kawałek w dół do części wewnętrznej. Jak smaruje hydroksykortyzonem tym bez recepty to schodzi całkowicie, ale jak odstawie lek (nie chce cholerstwa w ogóle używać) to zadowolone wraca. Podejrzewałam, że to uczulenie na kawę, pomidory, jabłka ale teraz już sama nie wiem... Nie ma reguły kiedy jest większy wysyp a kiedy w ogóle nie ma. Idę w najbliższym czasie do lekarza to powiem Wam jaka diagnoza. Coż to za cholerstwo może być?

I.

Ostatnia edycja:

07-07-2009 o 21:32, gość :

Mam to samo !! Dokładnie od roku. Tylko na jednym palcu (środkowym). Na samym początku wyskoczyło w części palca bliżej dłoni, a teraz przelazło bliżej paznokcia i zniknęło całkowicie z tej poprzedniej części. Objawy to najpierw czerwone krostki, swędzenie, później krostki pękają i coś z nich cieknie (niedużo) następnie robią się takie niby strupki twarde, skóra schodzi, później chwila że nic nie ma i znowu to samo. Do niedawna maiłam to tylko w części grzbietowej a teraz przewędrowało kawałek w dół do części wewnętrznej. Jak smaruje hydroksykortyzonem tym bez recepty to schodzi całkowicie, ale jak odstawie lek (nie chce cholerstwa w ogóle używać) to zadowolone wraca. Podejrzewałam, że to uczulenie na kawę, pomidory, jabłka ale teraz już sama nie wiem... Nie ma reguły kiedy jest większy wysyp a kiedy w ogóle nie ma. Idę w najbliższym czasie do lekarza to powiem Wam jaka diagnoza. Coż to za cholerstwo może być?

I.

czekamy na diagnoze moze to cos nam pomoże
    Ostatnia edycja:

ktos wie jak z tym walczyc ? mam to samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ostatnia edycja:

Witam. Ja też mam takie coś, ale mnie się wydaje, że jest to raczej jakieś uczulenie. Pojawia mi się to od kilku lat, na palcach (najwięcej tego mam na palcach wskazujących), zawsze w lato, a za jakiś czas samo znika. Teraz też mi to wyskoczyło, jakie dwa dni temu. Nie byłam na żadnym basenie żeby jakiegoś grzyba podłapać, a w ostatnie dni robiłam to co zwykle. Koleżanka mojej mamy też miewa takie toś i twierdzi, że to jest jakieś uczulenie na ciepło (może na na wakacje ) ...

Ostatnia edycja:

u mnie występuje to na grzbietowej częsci dłoni koło kostek od palców każdą kostke mam w takich babelkach, trwa to juz jakies 3 miesiace i masni ani nic nie pomagaja samo przechodzi by po pewnym czasie znowu sie pojawic dodatkowo mam bardzo suche łokcie i gdzies tylko nimi dotkne a juz mam na nich wypryski

Ostatnia edycja:

jest na to jakis skuteczne lek ?

Ostatnia edycja:

Witajcie !

jeszcze nie byłam u lekarza bo mi cholerstwo jak na złość zlazło i nie mam po prostu co lekarzowi pokazać Jakby wyczuło że będę walczyć... Ale odkryłam coś co pomaga mojej skórze dojść do siebie po wysypie: sudocrem, ten stosowany na odparzenia. Smaruje na noc dość grubą warstwę a rano skóra jest bardziej miękka i się nie łuszczy. Czekam na nawrót paskustwa i wtedy pruje do dermatologa !

Ps. Tak jak pisałam u mnie jest tylko na jednej części środkowego palca i nigdy nie pojawiło się w innych miejscach...

Ostatnia edycja:
    Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje