Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: czerwony po wypiciu alkoholu (38)

• 27-02-2011 16:51:50

to tylko wątroba wysiada spokojnie

• 07-04-2011 22:51:29

W moim przypadku plamy wychodzą gdzy w ciągu dnia nie zjem nic co zawiera witaminy .. jak przychodzą plamy po prostu biore wapno i przechodzi XD a ja pije i ciesze sie życiem

• 15-11-2011 09:53:55

Mam ponad 30lat.Miewałem podobne objawy jak kolega powyżej.Raz robiłem się czerwony po kieliszku lub trzech a innym razem wcale. Po jakimś czasie zacząłem sobie robić badania. Wyszło że mam problem z hormonami tarczycy(niedoczynność). Tu był pies pogrzebany.Nie wiem czy u was to także jest powodem ale proponuję zrobić badanie endokrynologiczne.
    Pozdrawiam

• 09-02-2012 23:47:49

Witam! Po wielu próbach ze zwalczaniem czerwonej twarzy po wypiciu alkoholu znalazłem sposób jak sobie z tym radzić!

Przed rozpoczęciem picia (około 30 min) należy zażyć lek zawierający pepsynę, np. Ranigast Max oraz popić wapnem musującym. Można dodatkowo zażyć rutinoscorbin i witaminę C. Po takiej mieszance ani razu nie stałem się czerwony po naprawdę sporej ilości alkoholu!

Nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych, może oprócz większego kaca na drugi dzień.

• 09-02-2012 23:49:35

zamiast pepsyny chodziło mi o ranitydynę

• 19-03-2013 13:07:07

Witam ! pisze ponieważ tak jak wy nie moge pozbyc sie tego cholerstwa mam 22 lata i gdzies tak od trzech lat zaczelo mi sie to pojawiać probowałem sposobu z tym wapnem i ranigastem i o dziwo działało najlepsze było wapno z kwercetyną czasem nawet ono samo i pomagało ale ostatnio i to zawiodło nie wiem czy organizm przyzwyczaił się do tych specyfików i poprostu już to nie działało :/ nie wiem . Ale znowu mam z tym problem czasem wypije tylko pol piwa i juz to czuje niesmaczny wyziew i dziwna sline uczucie dusznosci w klatce kolatanie serducha zawroty glowy i co najgorsze doslownie krwiste plamy wygladam jak balon weselny ktory zaraz ma odleciec poprostu "Burak " plamy na wszystkich bliznach pryszczach nawet mialem na dupie i stopach wiec hehehe moze to brzmi smiesznie ale serio czujecie napewno to co Ja " Straszny Dyskomfort" nie powiem bo pije sporo ale nawet jak odstawiałem alkohol na ponad miesiac potrafilem naciac sie nawet po tak dlugim czasie przerwy i ciach znowu po piwku wygladalem jak indianin jedni mowia ze to Cisnienie inni watroba jeszcze inni ze brak enzymu albo alergia . i co najlepsze Nie znalazłem spośród wielu stron i komentaży kogoś kto tego sie pozbył :/ i świadomość tego że moge już tak miec do końca życia nie zadowala mnie . Więc jeśli jest ktoś kto ma o tym jakieś konkretne fakty i sposoby na walke z tym TO BŁAGAM BLADA TWARZO
    OSWIEC NAS !!

• 24-03-2013 16:19:04

Jeżeli masz tą twarz czerwona tylko przez krótki okres czasu jeżeli zaczęlaś pic alkohol, (mi sie robi juz po pierwszym łyku piwa, wina czy wódki-każdy alkohol) wystarczy przed piciem alkoholu na 10 min przed, zjeść cytrynę, pomarańcza czy innego cytrusa. Za te plamy odpowiada witamina C. Też borykałem sie z tym problemem parę lat az tu wpadła cytryna POLECAM

• 23-06-2013 17:23:09

Miałem dokładnie to samo co tu większość opisuje:
    Czerone plamy na twarzy i szyji po alkoholu,
    nieraz nawet po jednym szocie.

Czytałem te fora i widzę kilka sposobów,
    ale rzadko kto pisze czy coś mu pomogło..

więc piszę:
    Witamina C + Rutinoscorbin !!
    -przed melanżem.
    nieraz pół cytryny dla pewności.
    [lub kwasek cytrynowy]

testuję to od 3miesięcy i jeszcze nigdy nie zawiodło,
    więc wnioskuję, że działa

inne sposoby o jakich czytałem,
    ale jeszcze nie przetestowałem to:
    -Ranigast Max
    -Wapno (z kwercytyną)
    -Magnez
    -tabletki Alercal (Zdrovit 20) z kwercytyną.

Powodzenia!p

Zobacz inne dyskusje

• Zauważyłem dzisiaj na moim napletku czerwoną plamę która...
  • Mam 18 lat i mniej więcej 4 lata temu przy uszach i na czubku glowy przy gnieździe...
  • mk20011
    Witam! Od ponad 4 m-cy zmagam się ze swędzeniem skóry na całym ciele....
  • lukasz211990
    Witam wszystkich Serdecznie. Jestem tu nowy i proszę o zrozumienie. Mam 24 lata i od kilku...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MON060092_kobieta_dziecko_kapiel_zabawa_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKontaktowe zapalenie skóry
    Osoby chore na kontaktowe zapalenie skóry doświadczają...
    Twoja sugestia