Serwisy Medforum
Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: czerwony po wypiciu alkoholu (40)

• czerwony po wypiciu alkoholu

to tylko wątroba wysiada spokojnie

W moim przypadku plamy wychodzą gdzy w ciągu dnia nie zjem nic co zawiera witaminy .. jak przychodzą plamy po prostu biore wapno i przechodzi XD a ja pije i ciesze sie życiem

Mam ponad 30lat.Miewałem podobne objawy jak kolega powyżej.Raz robiłem się czerwony po kieliszku lub trzech a innym razem wcale. Po jakimś czasie zacząłem sobie robić badania. Wyszło że mam problem z hormonami tarczycy(niedoczynność). Tu był pies pogrzebany.Nie wiem czy u was to także jest powodem ale proponuję zrobić badanie endokrynologiczne.
    Pozdrawiam

Witam! Po wielu próbach ze zwalczaniem czerwonej twarzy po wypiciu alkoholu znalazłem sposób jak sobie z tym radzić!

Przed rozpoczęciem picia (około 30 min) należy zażyć lek zawierający pepsynę, np. Ranigast Max oraz popić wapnem musującym. Można dodatkowo zażyć rutinoscorbin i witaminę C. Po takiej mieszance ani razu nie stałem się czerwony po naprawdę sporej ilości alkoholu!

Nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych, może oprócz większego kaca na drugi dzień.

zamiast pepsyny chodziło mi o ranitydynę

• Reklama

Witam ! pisze ponieważ tak jak wy nie moge pozbyc sie tego cholerstwa mam 22 lata i gdzies tak od trzech lat zaczelo mi sie to pojawiać probowałem sposobu z tym wapnem i ranigastem i o dziwo działało najlepsze było wapno z kwercetyną czasem nawet ono samo i pomagało ale ostatnio i to zawiodło nie wiem czy organizm przyzwyczaił się do tych specyfików i poprostu już to nie działało :/ nie wiem . Ale znowu mam z tym problem czasem wypije tylko pol piwa i juz to czuje niesmaczny wyziew i dziwna sline uczucie dusznosci w klatce kolatanie serducha zawroty glowy i co najgorsze doslownie krwiste plamy wygladam jak balon weselny ktory zaraz ma odleciec poprostu "Burak " plamy na wszystkich bliznach pryszczach nawet mialem na dupie i stopach wiec hehehe moze to brzmi smiesznie ale serio czujecie napewno to co Ja " Straszny Dyskomfort" nie powiem bo pije sporo ale nawet jak odstawiałem alkohol na ponad miesiac potrafilem naciac sie nawet po tak dlugim czasie przerwy i ciach znowu po piwku wygladalem jak indianin jedni mowia ze to Cisnienie inni watroba jeszcze inni ze brak enzymu albo alergia . i co najlepsze Nie znalazłem spośród wielu stron i komentaży kogoś kto tego sie pozbył :/ i świadomość tego że moge już tak miec do końca życia nie zadowala mnie . Więc jeśli jest ktoś kto ma o tym jakieś konkretne fakty i sposoby na walke z tym TO BŁAGAM BLADA TWARZO
    OSWIEC NAS !!

Jeżeli masz tą twarz czerwona tylko przez krótki okres czasu jeżeli zaczęlaś pic alkohol, (mi sie robi juz po pierwszym łyku piwa, wina czy wódki-każdy alkohol) wystarczy przed piciem alkoholu na 10 min przed, zjeść cytrynę, pomarańcza czy innego cytrusa. Za te plamy odpowiada witamina C. Też borykałem sie z tym problemem parę lat az tu wpadła cytryna POLECAM

Miałem dokładnie to samo co tu większość opisuje:
    Czerone plamy na twarzy i szyji po alkoholu,
    nieraz nawet po jednym szocie.

Czytałem te fora i widzę kilka sposobów,
    ale rzadko kto pisze czy coś mu pomogło..

więc piszę:
    Witamina C + Rutinoscorbin !!
    -przed melanżem.
    nieraz pół cytryny dla pewności.
    [lub kwasek cytrynowy]

testuję to od 3miesięcy i jeszcze nigdy nie zawiodło,
    więc wnioskuję, że działa

inne sposoby o jakich czytałem,
    ale jeszcze nie przetestowałem to:
    -Ranigast Max
    -Wapno (z kwercytyną)
    -Magnez
    -tabletki Alercal (Zdrovit 20) z kwercytyną.

Powodzenia!p

aviomarin, podobno dziala. jedna tabletka przed piciem...chyba, ze lubisz melanz to wszystkie

Siema ja mam tak od kilku lat po alkoholu cały czerwony jak bym miał eksplodowac ale po kilku następnych kieliszkach lub piwach przechodzi pozdro

Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje