Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: czerwone krostki na nogach (19)

• 04-02-2009 09:03:00

witam, odkąd pamietam mam na nogach (najwiecej na udach i troche na lydkach) male czerwone krostki, nie swedza, nie bola ale bardzo nie estetycznie wygladaja moze istnieje jakis lek bez recepty ktory pomoze na ten problem? ostatnio zauwazylam ze pojawiaja sie te krostki rowniez na przedramionach co zrobic?? bardzo prosze o pomoc

Ostatnia edycja: 04-02-2009 09:03:00
  • 13-02-2009 23:18:00

mam ten sam problem ale wybieram sie do dermataloga

Ostatnia edycja: 13-02-2009 23:18:00
  • 17-02-2009 14:48:00

ja mam ten sam problem i jak poszłam na solarium to mi znikły

Ostatnia edycja: 17-02-2009 14:48:00
  • 17-02-2009 14:49:00

ja mam ten sam problem i jak poszłam na solarium to mi znikły

Ostatnia edycja: 17-02-2009 14:49:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    18-02-2009 18:22:00

Też mam krostki na nogach (ale nie na udach). Myslałam, że się na coś uczuliłam i zejdzie, a zamiast tego pojawiły się nowe- właśnie na ramionach i szyji oraz na brzuchu, gdzie zlewają się w plamy. Swędzi strasznie. Nie są one takie jak pryszcze, raczej jak ukąszenie komara, po rozdrapaniu widac krew.

Byłam niedawno u dermatologa, ale z czymś innym, miałam wtedy już te krostki, ale tylko na nogach i myslałam, że same zejdą, nawet ich nie pokazałam (byłam z wysuszonymi dłońmi- stwiierdził kontaktowe zapalenie skóry i zalecił maście z wit.A które niewiele pomagają), i wtedy jeszcze na brzuchu miałam jedną plamę i stwierdził, że mam uczulenie na nikiel i muszę zaklejać guzik od spodni i nosic koszulkę w spodniach Zapisana maść pomogła, ale teraz wyszło tego więcej na brzuchu i wątpię, że to od spodni, bo są też na innych częściach ciała.

Będę musiała jeszcze raz się wybrac do dermatologa

Nie wiem na co mogę byc uczulona, nic nowego do diety nie wprowadziłam. Chyba, że to płyn do płukania ubrań.

Mam nadzieję, że to nie łuszczyca krostkowa

Ostatnia edycja: 18-02-2009 18:22:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    18-02-2009 18:45:00

Swędzące krostki to prawdopodobnie świerzb krostkowy. Niestety, z reguły lekarze nie oceniają tego jako świerzb, bo brakuje typowych dla świerzbu, wg poręczników dermatologii, widocznych kanalików pod naskórkiem.

Można to leczyć NOVOSCABINEM ( do kupienia bez recepty) lub CROTAMITONEM ( na receptę). Jeśli to nie pomoże, pozostaje udać się do Londynu, aby nabyć krem LYCLEAR (permethrin 5%) w aptekach bez recepty. Jedna tubka na jedno smarowanie dorosłej osoby kosztuje prawie 10 funtów. Lepiej zaopatrzyć się od razu na ponowne smarowanie po ok. 7 dniach. Wskazane jest przeleczyć profilaktycznie rodzinę jeśli ma się z nią bliski kontakt.

Ostatnia edycja: 18-02-2009 18:45:00
  • Początkująca
    19-02-2009 15:21:00

Faktycznie, obejrzałam zdjęcia tych krostek i wyglądają jak moje :/ no to raczej mam świerzb... Nie wiem czy gorsza jaest łuszczyca czy świerzb. łuszczyca przynajmniej nie jest zaraźliwa :/ dobrze, że mi te krostki na pośladkach nie wyszły ani stopach, bo czytałam w objawach, że tam chętnie się pojawiają :/ no i na twarzy ich nie ma na szczęście. od czego tym się można zarazić, nie miałam z nikim chorym kontaktu. muszę ostrzec rodzinę

Ostatnia edycja: 19-02-2009 15:21:00
  • 20-02-2009 17:34:00

lepszy świerzb niż łuszczyca. Świerzb można wyleczyć, luszczycy nie. Ale ja chciałam coś dodać o tych małych swędzacych krostkach, które zlewają się i powstają wieksze. Walcze z tym już 9 miesięcy, zaczęło sie niewinnie, teraz mam tego sporo, a lato tuz tuż, wyłączono łuszczyce, świerzb, AZS, padło na kontaktowe. Zrobiłam testy - nic nie wykazały. Lekarzy zmieniałam, każdy zapisywał steryd, w końcu sama się wzięłam za swoje zdrowie. Przebadałam sie wzdłuż i wszerz, okazało się, że mam torbiel na jajniku i tak mi pasuje, że w tym samym czasie rosła torbiel i pomału mnie wysypywało. Moja diagnoza jest taka, że to wina torbielki, w przyszłym tygodniu ide do szpitala i mam nadzieje, że wraz z torbielką pozbędę się tych krostek. Ale ponadto, zakładając, że jednak nie zniknie, zrobiłam sobie badanie zeskrobin ze skóry, wyszły mi dermatofity czyli grzybki jakieś strzępiaste, mam dokładnie rozpoznanego wroga. Pozostaje ić do lekarza i zaatakować to moje *** krostki. Ale już mam jakąś nadzieje, teraz jeszcze troche czasu i koncze z tym.... a moja rada jest taka, żeby nie lekceważyć pojedynczych krostek, bo im dalej tym trudniej się ich pozbyć. Polecam przebadanie całego organizmu, pamiętajcie, ze skóra jest ostatnim organem, który sygnalizuje nam zmiany w organiźmie.

Jak się skończy moja walka to oczywiście napisze.

Ostatnia edycja: 20-02-2009 17:34:00
  • 20-02-2009 17:41:00

dodam jeszcze, że pierwsza krostka pojawiła się na piszczeli, potem na udzie, potem na rekach koło łokcia, potem z tyłu na pupie, a że drapałam to zrobiło się ich więcej. No i tak przybywało. Teraz mam od 2 tygodni jedną na jednej dłoni a drugą nową na drugiej, codziennie obserwuje i zarazy ię powiększają, podeschną, a potem jakieś aktywniejsze sie robią. Reszte mam czystą, bardzo dbam i smaruje maściami, ale to nie jest rozwiązanie, nie mówiąc już o *** tego cholerstwa.... ale jestem dobrej myśli

Ostatnia edycja: 20-02-2009 17:41:00
  • Początkująca
    01-03-2009 12:58:00

Co za ulga, pani dermatolog jednak nie stwierdziła świerzba Powiedziała, że krostki na dłoni tak wygladały, ale reszta to już nie. To jakis wyprysk alergiczny. Rano smaruje maścią robioną i łykam Telfast, a wieczorem smaruję Advantanem i łykam Zyrtec i jakoś schodzi, juz prawie nie widać Będę musiała mieć robione testy alergiczne, bo nie wiem co mnie uczula, była wersja, że nikiel, bo uczulenie wyszło w miejscu guzika od spodni, ale na nogach i rękach to raczej nie od tego... No nic, w każdym razie w tym tyg. idę wreszcie na basen Pozdrawiam!

Ps. Obawiam się trochę tych sterydów, ale mam nadzieję, że nie zaszkodzą No i najśmieszniejsze jest to, że to maść pomaga na te wypryski, kontaktowe zapalenie skóry, a w skutkach ubocznych jest, ze może wystapic zaczerwienienie i świąd- paranoja

Ostatnia edycja: 01-03-2009 12:58:00

Zobacz inne dyskusje

• klauudens
  • wiolka5710
    Witam mam taki problem. Wczoraj rano sie obudziłam z czerwona plamką...
  • Witam mam problem z bardzo suchą, skłonną do podrażnień...
  • daria262264
    Witam ! Trzy dni przed ubiegłym Sylwestrem na moje nieszczęście wyskoczyła...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_oko_panthermedia_1930625_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockZnamię błękitne
    Jest to zazwyczaj obecny od urodzenia guzek o zabarwieniu...
    Twoja sugestia