Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: czerwone dłonie (12)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    27-12-2008 13:31:00

Mam 18 lat od 4 lat mam pewien problem-czerwone dłonie w porze jesiennej, zimowej i wczesną wiosną latem tylko przy praniu ręcznym w bardzo ciepłej wodzie.Na skórze dloni zaobserwowalam czerwone malutkie kropeczki,Gł. kostki dłoni i palce są czerwone.Tak samo w sytuacjach stresowych dłonie robią się czerwone oraz w czasie wykonywania cwiczen, gry w siatkówkę czy na innych cwiczeniach na wych. fiz. kiedy chodzilam do podstawówki mialam problem ze spierzchnietymi dłonmi(nie zawsze mialam suche rece przy wyjsciu na dwor i bez kremu ochronnego.Teraz czasem pieka mnie dlonie np. lekko przy praniu ręcznym lub czasmai wystepuje samo pieczenie(dosyć lekkiei dosc rzadko na krotki czas) i rece robią sie czerwone probowalam wyciskac sobie sok z cytryny na dlonie ale zaczely na poczatku mnie piec.Dermatolog przepisał mi tabletki na zwezenie naczyn chyba(Venoruton300) i masć(Flucinar)czy to pomoże???stwierdził ze mam rozszezone naczynka i moglam miec odmrozone rece ale ja raczej nic takiegi nie mialam (bo czytalam ze przy odmrozeniu jakies pecherze sie pojawiają a ja ich nie mialam tylko jak było zimno strasznie mialam zimne rece czasem nawet palcy nie czułam przy duzym mrozie pomimo iz małam rękawiczki)Prosze o pomoc i odpowiedz.

Ostatnia edycja: 27-12-2008 13:31:00
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    29-12-2008 15:18:00

Hmm jeszcze jedna myśl nasuwa mi się odnośnie mojego problemu....Moze ma to cos wspolnego ze złym krążeniem....??? Kiedy zostawiam na dłuzszy czas ręce w bezruchu dłonie robią się baaaardzo zimne.

Ostatnia edycja: 29-12-2008 15:18:00
  • 27-12-2008 19:03:00

witaj

wydaje mi się że masz atopowe zapalenie skóry.

poproś lekarza o skierowanie na testy alergiczne.chociaż nie zawsze

wychodzą pozytywnie

Ostatnia edycja: 27-12-2008 19:03:00
  • 29-12-2008 14:51:00

A czy te czerwone dłonie mogą być wynikiem zbyt częstego mycia dłoni? Jakies 4 lata temu mialam wielką fobię do bardzo częstego mycia dłoni.Moze własnie przez wodę zniszczyła mi się flora bakteryjna skóry dłoni i teraz tak ona reaguje? Z tym, że zapomnialam napisac jeszcze o tym, ze na łokciach zauważyłam rogowacenie się skóry i straszną suchość, tzn czasem staje sie ona normalna ale czesto bywa własnie sucha i zrogowaciała. A moze to wszystko to problemy genetyczne?Np. moj tata ma problem z pekającą skorą na piętach. Czy te czerwone dłonie mogą tez miec cos wspólnego z chorobą genetyczną? czy to raczej wynik jakiejsc alergii czy własnie chodzi o tą wodę???Zauważyłam ze problem czerwnych dłoni pojawił mi się dopiero czestym myciu rąk.

Ostatnia edycja: 29-12-2008 14:51:00
  • Początkująca
    29-12-2008 14:54:00

A czy te czerwone dłonie mogą być wynikiem zbyt częstego mycia dłoni? Jakies 4 lata temu mialam wielką fobię do bardzo częstego mycia dłoni.Moze własnie przez wodę zniszczyła mi się flora bakteryjna skóry dłoni i teraz tak ona reaguje? Z tym, że zapomnialam napisac jeszcze o tym, ze na łokciach zauważyłam rogowacenie się skóry i straszną suchość, tzn czasem staje sie ona normalna ale czesto bywa własnie sucha i zrogowaciała. A moze to wszystko to problemy genetyczne?Np. moj tata ma problem z pekającą skorą na piętach. Czy te czerwone dłonie mogą tez miec cos wspólnego z chorobą genetyczną? czy to raczej wynik jakiejsc alergii czy własnie chodzi o tą wodę???Zauważyłam ze problem czerwnych dłoni pojawił mi się dopiero czestym myciu rąk.

Ostatnia edycja: 29-12-2008 14:54:00
  • Reklama

• 10-01-2009 14:08:00

No mnie sie wydaje że może to być cos z krążeniem. ale najlepiej będzie udać sie do lekarza, niech to porządnie zbada. Nie jestem przekonany do AZS ale nigdy nic nie wiadomo. Na raze możesz je smarować jakimś środkiem, np Dardia, może pomoże choc trochę, zwłaszcza jeśli to ten AZS.

Ostatnia edycja: 10-01-2009 14:08:00
  • Początkująca
    02-03-2009 22:14:00

*** lekrzy!*** Ci powiedzą...mam ten sam problem i jeszcze żaden doktorek mi nie pomógł.Na samym początku było stwierdzone odmrożenie,później objawy Reino...a już na samym końcu stwierdzili,że nic mi nie jest ( tak już musi być! ) i *** zostałem z czerwonymi łapami.:/

P.S Podobno francuzi robili układy z własnego moczu na różne dolegliwości.Może warto spróbować.pozdro

Ostatnia edycja: 02-03-2009 22:14:00
  • Początkująca
    02-03-2009 22:15:00

*** lekrzy!*** Ci powiedzą...mam ten sam problem i jeszcze żaden doktorek mi nie pomógł.Na samym początku było stwierdzone odmrożenie,później objawy Reino...a już na samym końcu stwierdzili,że nic mi nie jest ( tak już musi być! ) i *** zostałem z czerwonymi łapami.:/

P.S Podobno francuzi robili układy z własnego moczu na różne dolegliwości.Może warto spróbować.pozdro

Ostatnia edycja: 02-03-2009 22:15:00
  • Początkująca
    02-03-2009 22:15:00

Ostatnia edycja: 02-03-2009 22:15:00
  • Początkująca
    05-03-2009 19:19:00

he he moja ciotka tez kiedys mawiała o takich kuracjach a co stosowałeś???

Ostatnia edycja: 05-03-2009 19:19:00

Zobacz inne dyskusje

• Witam, kilka dni temu obudzilem sie z dziwnie swedzaca krostą na wysokości podbrzusza....
  • Klasyczny
    Witam,na moim penisie w sumie od zawsze znajdowały się mieszki włosowe tylko z...
  • pacjentkapoznan
    Witam.Miałam na dłoni jakąś zmianę skórną, lekarz ją...
  • Wątek: na nosie
    Wyskoczyła ma opryszczka przy nosie!!! Jejku polećcie mi coś skutecznego?
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/Pielegnacja_MYA17425_ss-W300H200.jpgFot. medforumJak pielęgnować skórę ze skłonnością...
    Zdaniem eksperta - dr n. med. Marty Hasse-Cieślińskiej,...
    Twoja sugestia