Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: czerwona wysypka na twarzy, suche krostki, łuszczenie się skóry, swędzenie (12)

• 24.08.2009 13:03:00

Witam. Mam dośc powazny problem ze skórą twarzy, nigdy wcześniej takich problemów nie miałem i nie wiem gdzie szukać pomocy. U dermatologa byłem dwa razy, ale przepisują mi co wizyte nowe maści które nic nie dają ! Czuje się jakby zgadywali co mi jest, a twarz oglądają z 2 metrów. Otóż jakiś rok, półtora temu miałem łupież, oraz łuszczącą się skóre głowy, mogłem zrywać płatki skóry między włosami, w sumie szampony niewiele pomagały, ale można powiedzieć, że problem w 90 % zniknął, jedynie włosy dość szybko mi się przetłuszczają ale łupieżu jużraczej nie mam. Jakiś rok temu zauważyłem u siebie suszącą się skóre na skrzydełkach nosa, Nie szczególnie mi to przeszkadzało i nie zwracałem za bardzo na to uwagi. Mój kolega miał podobnie, Stosowałem zwykły krem i nie przejmowałem się tym... Problem jednak zaczął się nasilać, pewnego razu po goleniu skóra na całej twarzy dostała takiej wysypki że zaczeły mi wychodzi na podrażnionych miejscach ogromne grudki, przestraszony pojechałem do szpitala, ale w poczekalni problem znikał... wszystko było ok i stwierdzono że to mogła być reakcja uczuleniowa... (nie mam żadnych uczuleń.. nigdy nie mialem z tym problemu i nie wiem czy jestem na cokolwiek uczulony, nie uzywam zadnych nowych kosmetykow, jem to co zawsze) identyczna sytuacja już mi się nigdy nie przydazyla. Od kilku miesięcy natomiast mam czerwone plami na całej twarzy, oraz zgubienia skóry na policzkach, brodzie, pod nosem, i na czole, i suchą skure na całej twarzy. Wygląda to mniej więcej tak... wstając rano skora wygląda normalnie, po godzinie pojawiają się czerwone plamki (jakby pryszczyki ale takie podskórne nie wypukłe, później zaczyna się swędzenie skóry i moge ją zrywac z twarzy, poniewaz tak jakby sama odchodzila, i denerwują mnie te grudki.Po drapaniu i zrywaniu skóra jest znowu podrażniona, smaruje ją kremem i swędzenie przechodzi. Ide spac. I od rana zaczyna się kolajny raz to samo. Czy ktos z Wam moze mi jakos doradzic co z tym zrobic. Dermatolog mowila cos o diecie, ze mam nie jest tlustego i pikantnego, ale ja nie jem pikantnych rzeczy bo nie lubie, a tlusto raczej sie nie odzywiam. Wiec nie wiem skad sie wzielo u mnie to cos na twarzy. Twarz wyglada okropnie, nie jest gładka tylko grudkowata, w swietle wole sie nigdzie nie pokazywac. PROSZE O POMOC kogos kto wie skad sie to wzielo i jak sie tego pozbyc ! POZDRAWIAM

Ostatnia edycja: 24.08.2009 13:03:00
  • Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    24.08.2009 13:11:00

Najlepiej bedzie jak dasz fotke tzn linka do fotki. Zobaczymy pogadamy. Zrób kilka fotek z różnych częsci twarzy. Powodzenia. [addsig]

Ostatnia edycja: 24.08.2009 13:11:00
    Image
    Goja
  • 29.12.2009 13:46:11

Witam .
    Ja mam niestety ten sam problem :/
    walcze juz z tym 4 miesiace, wizyty u dermatologow, lekarstwa i nic nie pomaga juz niewiem co mozna na to poradzić..zostawie emaila moze mi ktoś pomóż aniakulczyk@interia.pl

• 23.06.2010 22:35:02

Hej !!
    Na pryszcze jest dobre szare mydlo mi pomoglo nie zaleznie od tego czy masz sucha czy tlusta cere... ale ja mam problem teraz z czym innym od paru dni tzn od 2-3 mam jakies uczulenie czy cos takie male krosteczki. Czy moze to byc od czegos tzn. moze zjadlam cos co mi zaszkodzilo bo normalnie nie mam takiej cery
    Prosze o pomoc ...
    Z gory dziekuje. Vodi

• 25.03.2011 13:27:05

czesc,
    testowalam na swojej skórze niesamowicie duzo kosmetyków,rowniez leków.kulkumiesieczne wizyty u dermatologa,złuszczajace leki,czerwona,pieczaca-jak poparzona skóra.masakra! odstawilam leki.Mydlo nie jest dobrym rozwiazaniem.. Myje twarz juz od kilku lat tylko Phisiozelem-zel myjacy(kupisz w aptece) Bez wody,tylko emulsja i sciagasz wacikami. rowniez do sciagniecia makijazu uzywam płyn micelarny np La Roche. Mimo tego wychodzily kolejne chrosty,a po nich zostawaly blizny.bez makijazu nie bylo szans wyjsc. Postanowilam zadzialac od srodka. Pije duzo wody min lub zrodlanej. rzadko jem smazone,fast-food rowniez. Noi najwaziejsze belissa sun(skrzyp,beta-karoten,wit E,C).Pewnie inne rodzaje belissy tez sa ok,ale nie probowalam. Stosuje dopiero od ok 20dni, efekty sa super! Skóra jest jędrna,odzywiona,nie wychodza pryszcze! teraz zrozumialam,ze najpierw trzeba "nakarmic"skore potrzebnymi witaminami. Noi nie dotykaj twarzy,nie draznij jej,nie wyciskaj. daj jej czas na zregenerowanie,a zobaczysz efekty! Do tego lekkie kremy nawilzajace np Phisiozel hypoalergiczny krem. Wszystkie kosmetyki powinny byc bezzapachowe i bazalkoholowe,to bardzo wazne! To wszystko.Spróbuj przez miesiac,a potem ocen efekty. Pozdrawiam

• 24.01.2013 12:35:27

krostki na czole,sucha skura między brwiami i na czole tez i na policzkach szara taka .Przesto nie moge sie umalować co robic pomocy,poracie cos skutecznego Help,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

• 24.01.2013 12:36:53

krostki na czole,sucha skura między brwiami i na czole tez i na policzkach szara taka .Przesto nie moge sie umalować co robic pomocy,poracie cos skutecznego Help,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

• 30.09.2013 11:26:41

przez cale zycie mialam problemy z cera, czerwone plamy pod nosem ktore rozszerzaly sie az do brody, sucha skora, twarda, jakby nie moja. Probowalam wszystkiego, doslownie wszytskiego poczynajac od witamin od wapna po sterydy i nic. Az w koncu poszlam do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, najslabsze jakie istnieja i juz nie mam takich problemow. Wiele dziewczyn wsrod moich znajjomych rowniez zauwazylo ze od tabletek skora im sie diametralnie poprawila. Wiec dziewczyny jezeli macie chlopakow zainwestujcie w tabletki, nie dosc ze ochroni was to przed ciaza to jeszcze bedziecie pieknie wygladaly

• 01 Czerwiec 20:57:36

a mnie właśnie wysypało po tabsach. tak przypuszczam. odstawiam zaraz i czekam na efekt

• 31 Lipiec 10:39:39

najlepiej żebyście kupili wodę utlenioną i posmarowali sobie to mi to pomaga

Zobacz inne dyskusje

• Obserwuje wiele wpisów i postanowiłem założyć wątek o tej siarce...
  • Wątek: ***
    *** 20 mg 30 sztuk w opakowaniu. Oryginalne, apteczne i ważne do 07/2015 roku. Zapraszam...
  • Witam Forumowiczów, W ostatni poniedziałek obudziłem się z...
  • Opiszę co mi się dzieję i bardzo prosze o pomoc. Golę się...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/0084_08-07-09_0033-W300H200.jpgFot. medforumStulejka
    Stulejką nazywamy stan, kiedy napletek nie może być zsuniety z...
    Twoja sugestia