Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Bolące pryszcze na głowie (14)

• 21-06-2011 21:32:33

Dzień dobry.
    Od jakiegoś już czasu (z dwa lata) - często pojawiają się u mnie bardzo bolące małe pryszcze(wrzody/potówki?) na głowie - które przy ew wyciśnięciu - dają ropna wydzielinę.
    Jest to bardzo bolesne - nie będę ukrywał
    Jest okres 3-5 dni ze nic się nie pojawia. Po ponoszeniu czapki lub kasku ochronnego na magazynie (nie koniecznie po tych czynnościach), na następny dzień pojawiają się w różnych okolicach głowy pod włosami grudki. Każdego jednego da się wycisnąć po 1 dniu z ogromnym bólem - z wspomniana ropna wydzielina. Pojawia się tez uporczywe swędzenie głowy.

Lat 30. Z trądziku wyrosłem. Włosy raczej do 2 cm długości max, myte minimum co 2 dni rożnymi szamponami (Palmolive, Nivea). Próbowałem Nizoralu - ale brak efektów. Chociaż ew objawy łupieżu pojawiają się również.

Jakieś sugestie? Bo nie ukrywam ze robi się to irytujące.

• 22-06-2011 12:18:07

W jakiś sposób uszkadzasz sobie mieszek włosowy a w niego wnika S. aureus, i wywołuje stan zapalny - go się nie pozbędziesz.

szampon, który możesz stosować, po noszeniu tego kasku na głowie to: Polytar Liquid

Gdy już zrobi się pryszcz, to posmaruj go pastą cynkową/maścią Tormentiol/ maścią ichtiolową, gdy będzie strasznie duży i bolący posmaruj Nifuroksazyd maść/ Tribiotic maść.

Obowiązkowo vitaminum B compositum raz dziennie po dwie tabletki przez/po posiłku.

A szampon do codziennego mycia Babydream z Rossmana.

Umyj a najlepiej zdezynfekuj ten kask np płynem Manusan 4 %

Jeśli masz znajomego lekarza, który Ci wypisze tę miksturę za 5 zł to Ci podam:
    Rp.
    Neomycini 1.0
    Resorcini 1.0
    Ac. salic 1.5
    Zinci oxyd. 5.0
    Glyceroli 10.0
    Spir. Vini 70 % ad 100.0
    M.f.susp.

Raz dziennie, wtedy gdy się te krostki na głowie pojawią.

• 27-05-2012 21:36:49

Witam jestem nowy i znalazlem w koncu to czego tak dlugo szukalem mam ten sam problem co kolega ale czy to mozna wyleczyc calkowicie ja mam to od ok 5 lat,

• 14-02-2013 23:39:39
    Treść zablokowana przez moderatora
  • 15-02-2013 16:32:36
    Treść zablokowana przez moderatora
  • 15-02-2013 22:37:49
    Gość 2011-06-21 21:32:33 Dzień dobry.
    Od jakiegoś już czasu (z dwa lata) - często pojawiają się u mnie bardzo bolące małe pryszcze(wrzody/potówki?) na głowie - które przy ew wyciśnięciu - dają ropna wydzielinę.
    Jest okres 3-5 dni ze nic się nie pojawia. Po ponoszeniu czapki lub kasku ochronnego na magazynie (nie koniecznie po tych czynnościach), na następny dzień pojawiają się w różnych okolicach głowy pod włosami grudki. Każdego jednego da się wycisnąć po 1 dniu z ogromnym bólem - z wspomniana ropna wydzielina. Pojawia się tez uporczywe swędzenie głowy.

Lat 30. Z trądziku wyrosłem. Włosy raczej do 2 cm długości max, myte minimum co 2 dni rożnymi szamponami (Palmolive, Nivea). Próbowałem Nizoralu - ale brak efektów. Chociaż ew objawy łupieżu pojawiają się również.

• 11-06-2013 22:19:45

• 18-07-2013 18:26:43

Ja mialam takie swedzace krosty na glowie bardzo mnie piekla glowa mialam je bardzo dlugo . Papryka chuli/pieprz/ rozmoczylam w wodzie nalozylam na krosty dosc duzo owinelam glowe recznikem i tak trzymalam kilka godzin czulam takie przyjemne pieczenie na drugi dzien powtturzylam juz delikatniej umylam glowe i posmarowalam mascia cynkowa Naprawde krosty zniknely w miedzyczasie pilam tez wapno

• 18-07-2013 18:28:46

Ja mialam takie swedzace krosty na glowie bardzo mnie piekla glowa mialam je bardzo dlugo . Papryka chuli/pieprz/ rozmoczylam w wodzie nalozylam na krosty dosc duzo owinelam glowe recznikem i tak trzymalam kilka godzin czulam takie przyjemne pieczenie na drugi dzien powtturzylam juz delikatniej umylam glowe i posmarowalam mascia cynkowa Naprawde krosty zniknely w miedzyczasie pilam tez wapno

• 25-10-2013 01:36:35

Zobacz inne dyskusje

• cris2706
    Witam, od jakiegoś miesiąca wyszła mi spora plama na szyi i do końca nie...
  • Od czterech dni zmagam się z czyś takim. Na początku była to zwykła...
  • Wątek: PÓŁPASIEC
    Witam.A ja tutaj napiszę o swoim przypadku.Zaczęło mi się od bólu...
  • mati1878
    Witam. Mam ogromny problem z trądzikiem. Wybrałem przez 12 tygodni antybiotyk(chyba to...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/EDW25014_kobieta_smutek_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCiemne plamy na twarzy w ciąży.
    Zmiany pigmentacyjne skóry twarzy powstające wskutek zmian...
    Twoja sugestia