Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Białe krostki na ustach (23)

• 27-02-2013 17:22:34
    Gość 2010-03-08 11:36:09 Witam. Mam 17 lat na górnej wardze jakiś czas temu pojawiły mi się dziwne białe krostki. Myślałem, że zejdą same ale narazie bez zmian. Zastanawiam się co to może być i jak się tego pozbyć. Krostki nie bolą ani nic po prostu są. Z góry dziękuję za pomoc. Niżej załączam jak to wygląda: http://img15.imageshack.us/i/beznazwyvt.png/
  • 27-11-2013 17:06:31

Jak ni emasz pewnosci to jest dermatolog i sie nie radzcie internetu lekazr nie boli . Sadze ze w 95 % sa to tzw zmiany Fordycea czy jakoscs tam 3/4 ludzi w mniejszym lub wiekszym syopniu je ma na narzadach plciowych ustach powiekach

• 11-07-2014 10:48:31

Też chciałbym wiedzieć co to. Od trzech tygodni prowadzę internetowe śledztwo, z którego wynika, że prawdopodobnie przyczyną może być wirus HPV. Jest dużo wypowiedzi ludzi, którzy zaobserwowali identyczne objawy po przypadkowych stosunkach oralnych. Szczególnie na anglojęzycznych forach. W zasadzie żaden lekarz nie wiąże tego z infekcją. Ja konsultowałem się z pięcioma dermatologami, ginekologiem i nikt nie umiał mi odpowiedzieć co to jest. Zdążyłem usłyszeć, że to przemieszczone gruczoły łojowe, które mogą się przemieścić nagle, a przyczyna nie jest znana. Usłyszałem też, że takie przemieszczenie nie jest w ogóle możliwe. Słyszałem, że to może od grzybicy, słyszałem też, że nie ma takiej możliwości. Lekarze widać nie mają pojęcia o co chodzi. Jeden z lekarzy na forum internetowym zasugerował przemieszczenie gruczołów łojowych jako skutek zakażenia wirusem HPV. Zatem na chwilę obecną przyjmuję, że to jest przyczyna. Oczywiście jeżeli grudki nie pojawiły się nagle czy w dużej ilości, jak najbardziej mogą to być tzw. plamki Fordyce'a, rzecz naturalna i niegroźna. Ja jednak cały czas mam nadzieję, że to nie objaw HPV :/

Zobacz inne dyskusje

• Jakiś czas temu w pachwinie pojawiła mi się ciemna plamka (wygląda...
  • Pomocy trądzik różowaty już pół roku biorę antybiotyk i...
  • Ostatnio przy goleniu przez przypadek zaciąłem sie i właśnie akutat na...
  • karolcia0o05
    Witam. Na mojej skurzę zobaczyłam małe czerwone krostki jest ich 4-5...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_oko_panthermedia_1930625_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockZnamię błękitne
    Jest to zazwyczaj obecny od urodzenia guzek o zabarwieniu...
    Twoja sugestia