Zaloguj
Reklama

Wpływ diety na stan skóry

Autor/autorzy opracowania:

Kategorie ATC:


Wpływ diety na stan skóry
Fot. Pantherstock
(0)

Odpowiednia dieta pozwala nam utrzymać zgrabną sylwetkę oraz zdrowie, jednak jej wpływ widać również na skórze. Zdrowa dieta zdecydowanie poprawia stan skóry i pomaga w leczeniu wielu schorzeń, np. trądziku.

Reklama

Antyoksydanty chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zalecane jest jedzenie produktów bogatych w witaminę A, C, E oraz selen.

Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu. Niestety jest ona wrażliwa na wpływ słońca, dlatego trzeba pamiętać o regularnym spożywaniu pokarmów bogatych w witaminę C.

Witamina E chroni błony komórkowe i zapobiega uszkodzeniu przez promieniowanie UV. Selen zapobiega uszkodzeniom od słońca i spowalnia proces starzenia. Poprawia jakość skóry oraz jej elastyczność.

Witamina A wspomaga odbudowę i naprawę komórek skóry. Niestety w dużych dawkach może być toksyczna, dlatego lepiej dostarczać ją z dietą niż poprzez suplementację.

fot. pantherstock


Cynk jest niezbędny do ochrony błon komórkowych i pomaga utrzymywać kolagen. Kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają błony komórkowe. Dzięki nim są one w stanie lepiej pełnić swoją funkcję – przepuszczać wodę i składniki odżywcze oraz usuwać toksyny. Szczególną uwagę należy zwrócić na picie odpowiedniej ilości wody. Odpowiednio nawilżona skóra łatwiej usuwa toksyny. Dodatkowo cera wygląda czysto i jest jędrniejsza, ale nieprzetłuszczona.

Reklama
(0)
Komentarze