Reklama:

Wiosenna aura budzi alergię i astmę?

ALERT MEDIA Communications Sp. z o.o.

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Wiosenna aura budzi alergię i astmę?

ojoimages

Kobieta

Uroki wiosny mogą cieszyć astmatyka i alergika w takim samym stopniu jak osoby zdrowe. Zdrowa dieta, wysiłek fizyczny oraz profilaktyczne leczenie zapobiegają nasileniom astmy i alergii wiosną.

Reklama:

Uniknięcie, a przynajmniej znacznie zredukowanie uciążliwych objawy alergii i astmy są możliwe. Wodnisty wyciek z nosa, kichanie, któremu towarzyszy zwykle intensywny świąd nosa, łzawienie i swędzenie oczu nie muszą towarzyszyć astmatykom i alergikom. Niestety szczególnie mocno osoby uczulone odczuwać będą skutki pylenia roślin w wietrzne, słoneczne, wiosenne dni, kiedy to pogoda wydaje się być wymarzona do długich spacerów, bo stężenie pyłków roślin w powietrzu jest wtedy największe. Co więc można zrobić, by wiosenna wycieczka nie zakończyła się zaostrzeniem choroby alergicznej albo astmy u dziecka?

Dekalog alergika

1. Rodzice powinni zgłosić się do alergologa lub pulmonologa już przy pierwszych objawach mogących wskazywać na istnienie pyłkowicy u dziecka tj. wodnisty katar, świąd nosa, nasilone kichanie, świąd i łzawienie oczu, suchy kaszel po kontakcie z alergenami( bazie, spacer po kwitnącej łące)

2. Każde dziecko mające objawy pyłkowicy musi być zdiagnozowane i powinno mieć wykonane badania alergologiczne (testy skórne, badanie poziomu IgE specyficznego) celem potwierdzenia alergii i ustalenia rodzaju alergenów (pyłków) na które jest uczulone i ograniczenia kontaktu z alergenami.

3. Rodzice powinni znać wyniki badań dziecka, ustalić z lekarzem sposób postępowania i eliminacji alergenu z otoczenia dziecka. Rodzice powinni zapoznać się z kalendarzem pylenia roślin na danym terenie .

4. Po kontakcie z alergenem należy umyć ręce (unikać pocierania nosa i swędzących oczu), po spacerze zmienić odzież, wykapać się i umyć włosy.

5. W okresach pylenia pokój dziecka nie powinien być bezpośrednio wietrzony, również pościel wystawiana na powietrze powinna być zabezpieczona przed kontaktem z alergenami pyłkowymi

 

fot. ojoimages

6. Dziecko powinno być pod stałą opieką Poradni Alergologicznej, gdzie po przeprowadzonej diagnostyce i ustaleniu rozpoznania lekarz specjalista zleci konieczne leczenie farmakologiczne i ustali dalsze postępowanie z dzieckiem. Zapytaj o możliwość odczulania dziecka (immunoterapia ).

7. Należy pamiętać, że zleconego leczenia nie wolno przerywać na własna rękę, można go modyfikować jedynie po konsultacji z lekarzem

8. Jeżeli objawy uczulenia są szczególnie gwałtowne towarzyszy im kaszel, duszność lub wystąpi gorączka rodzice powinni zgłosić się natychmiast do lekarza, bez oczekiwania na często odległy termin wizyty specjalistycznej.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

Guz na żołędziu prącia.
Witam, mam 18 lat i od jakiegoś czasu zauważyłem takiego guza. Czy wygląda na raka lub na coś innego? Dodam że mam stulejkę i szykuje sie na zabieg.
Guz na penisie
ostatnio zauważyłem biały jakby guz na penisie na żołędziu. przy nacisku nie boli ani nic
Już brak sił
Jak to rozwiązać?
gość
Forum: Włosy
Skóra glowy
Od paru lat mam coś takiego. Na skórze głowy. Kiedyś była jedna wybroczyna teraz 3,i ta czerwona skóra wokół. Co to może być. Czy mam się martwić?
Szukamy już wszędzie
Czy naprawdę to działa .Czytam każdy post .Większość z was jest zadowolona z tego produktu .Pytanie na jak długo to wystarczy
KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Reklama:
Reklama: