Zaloguj
Reklama

Sposoby na łagodzenie i kojenie skóry wrażliwej

Autor/autorzy opracowania:

Źródło tekstu:

  • Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska. Red. Maria Noszczyk. Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Warszawa

Sposoby na łagodzenie i kojenie skóry wrażliwej
Fot. ojoimages
(0)

Osoby o wrażliwej skórze powinny unikać stosowania wielu różnych kosmetyków oraz mechanicznego rozcierania skóry.

Pierwszą rzeczą o którą należy zadbać jest odpowiednie oczyszczanie skóry. Do tego celu należy używać mleczka hipoalergicznego, śmietanki lub kremu zmywającego.

Zamiast peelingów mechanicznych warto wybrać peelingi enzymatyczne, płytko przeprowadzaną oksydermabrazję, czyli zabieg przeprowadzany pod ciśnieniem tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej lub peeling kawitacyjny.

Wśród zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne są masaże, które mogą być bardzo pomocne w pielęgnacji skóry wrażliwej. Powinny być one delikatne, z przewagą ruchów głaskania. Do masażu używa się śliskiego, lekkiego i niewchłanialnego preparatu emulsyjnego. Korzystny jest manualny drenaż limfatyczny, wspomagający odprowadzenie substancji toksycznych.
 fot. ojoimages
 

Maski z alg mają właściwości nawilżające, chłodzące, redukujące zaczerwienienia i podrażnienia. Są bogate w aminokwasy, związki jodu, krzemu, wapnia, magnezu oraz inne mikroelementy. Maski takie dodatkowo mają działanie odżywcze i napinające. Maski kolagenowe poprawiają napięcie i elastyczność skóry. Wykazują też działanie nawilżające, łagodzące i pozwalają na wprowadzenie do skóry większej ilości substancji bioaktywnych.

(0)
Reklama
Komentarze