Zaloguj
Reklama

Skóra ubrana „na cebulkę”

Autor/autorzy opracowania:


Skóra ubrana „na cebulkę”
Fot. ojoimages
(5)

Siarczysty mróz i wiatr przypuściły atak na naszą skórę. Dlatego każda świadoma polarniczka zimą nie zapomina, że jej skóra potrzebuje ciepła, troski i odpowiedniej pielęgnacji. Kilka prostych prawd pomoże nam zrozumieć jej potrzeby i uniknąć przesuszenia, zaczerwienienia i podrażnień.

Zimą możemy pozwolić naszej skórze na niedźwiedzi sen. Zanim biedaczka uda się na spoczynek, musimy ją ciepło ubrać stosując wielokierunkową pielęgnację, której zadaniem będzie nawilżenie, zabezpieczenie przed słońcem i porządne odżywienie, które da jej zastrzyk energii na zimowe miesiące.

Ciepły płaszcz hydro-lipidowy…

…stanowi naturalną barierę ochronną dla skóry. – To rodzaj naturalnej emulsji ochronnej  złożonej z wody i tłuszczów, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody ze skóry. Jego ubytki sprawiają, ze skóra traci wilgoć i przesusza się - wyjaśnia specjalista z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej, dr Agnieszka Bliżanowska. Niska temperatura, wiatr, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach powodują naruszenia warstwy lipidowej, dlatego tak ważny jest odpowiedni krem ochronny, który będzie wspierał nasz płaszcz. Wymaga tego szczególnie skóra sucha, najbardziej narażona na dodatkowe przesuszenia. Najlepsze będą kremy półtłuste, zawierające oleje roślinne, woski, glicerynę, ceramidy i witaminy A i E.

Specjalnego podejścia wymaga także skóra wrażliwa. Tutaj stawiamy na regenerację, wody termalne i kremy mające w składzie alantoinę i sukralfat. W wyjątkowo mroźne dni nakładajmy wielowarstwowo kosmetyki bogate w nawilżające oleje roślinne i wzmacniające witaminy A, C, E, K. Odpowiednie natłuszczenie zapewnią skórze kosmetyki zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe, masło Shea i olej Macadamia.

Substancje te regenerują i spowalniają rogowacenie naskórka. Dzięki nowoczesnym formułom kremów takich jak,,woda w oleju” lub,,olej w wodzie”, nie obciążamy już skóry ciężką i tłustą warstwą.

(5)
Reklama
Komentarze