Zaloguj
Reklama

Oleje stosowane do nawilżania włosów

Oleje stosowane do nawilżania włosów
Fot. medforum
(0)

Olejów na półkach sklepowych jest sporo. Praktycznie wszystkie nadają się do olejowania włosów.

Oleje różnią się konsystencją i zapachem. Najczęściej do olejowania stosowane są:

 • ze słodkich migdałów
  Zmywa się z włosów dosyć łatwo, widocznie poprawia stan mocno zniszczonych włosów już po pierwszym użyciu. Możemy nim także zabezpieczać same końcówki na sucho przed wyjściem na słońce
 • rycynowy
  Jest bardzo uniwersalny. Zatrzymuje wypadanie włosów, wzmacnia je i jest idealnym lekarstwem na połamane i rozdwajające się paznokcie (należy je moczyć w mieszance tego oleju i soku z cytryny). Jest niestety bardzo gęsty, co utrudnia nakładanie go na całą długość włosów. Możemy więc pomieszać go z rzadszym olejem lub podgrzać. Pod wpływem temperatury stanie się bardziej płynny. Trudno także go zmyć z włosów, dlatego włosy należy umyć co najmniej 2 razy.
 • kokosowy
  Naturalnie jest w stanie stałym, aby zmienić go w ciecz wystarczy delikatnie go podgrzać na palniku lub najzwyczajniej w świecie - w mikrofalówce. Ma niezwykle doobroczynne działanie na przesuszone, rozdwojone końcówki. Pięknie pachnie kokosem, co ułatwi stosowanie tym, którym zapach zwykłego oleju się źle kojarzy, jest nieprzyjemny itd.
 • lniany
  Przeznaczony dla włosów wysokoporowatych (zniszczonych, mających skłonności do puszenia się i falowania). Świetnie nawilża i dociąża włosy. Na długich i cienkich włosach może się jednak nie sprawdzić. Jego struktura może dodatkowo obciążyć takie włosy nie przynosząc tym samym odpowiednich rezultatów.
 • oliwa z oliwek
  Może wnieść wiele dobrego w życie naszych włosów, bowiem jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E - niezbędnej do prawidłowego wzrostu włosa. Posiada właściwości przeciwzapalne, czyli pomoże nam w walce z łupieżem. Oliwa ta nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego nie muszą się obawiać jej stosowania nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą głowy. Najlepiej wpływa na włosy średnioporowate. Posiadaczki włosów w kolorze blond oraz rozjaśnianych powinny jednak uważać, ponieważ oliwa może się przyczynić do zmiany odcienia włosów. Najlepiej sięgnąć po tą z pierwszego tłoczenia na zimno. Nie obciąża włosów, dlatego możemy zawsze dodać parę kropel do ulubionej odżywki, aby wzmocnić jej działanie. Rytuał najlepiej powtarzać parę razy w tygodniu, nakładając olej na min. godzinę.
   fot. pantherstock

Należy także stosować odżywki i wszelkie preparaty używane wcześniej (ale bezsilikonowe). Po paru tygodniach zobaczymy diametralną przemianę włosów. Będą lśniące i miękkie w dotyku, a także ich porost znacznie się zwiększy.

(0)
Reklama
Komentarze