Reklama:

Odbudowa komórkowa zimą

Revitacell, informacja prasowa, zdjęcia: ojimages

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Odbudowa komórkowa zimą

ojoimages

Zima, śnieg

Zaczerwienienia, przesuszenia i podrażnienia. Zima nie oszczędza delikatnej skóry twarzy. O mroźnych problemach i nowym sposobie ich zwalczania – komórkach macierzystych – opowiada dermatolog dr Edyta Engländer – ekspert marki znanych kosmetyków.

Reklama:

Mroźny wiatr, duże amplitudy temperatur i suche powietrze to główne z czynników, które zimą wpływają negatywnie na kondycję skóry, przynosząc zaczerwienienia, podrażnienia, a także niekomfortowe uczucie szczypania i ściągnięcia. Zimową ochronę kremami zabezpieczającymi i odbudowującymi warstwę lipidową twarzy można teraz uzupełnić kuracjami zapewniającymi  regenerację na poziomie komórkowym.

Przesuszenia

Mroźne miesiące wymuszają na nas przejście z ciepłych, suchych pomieszczeń na zewnętrz, gdzie temperatury są najczęściej ujemne. Zimą skóra narażona jest na skok temperaturowy oscylujący nawet w okolicach 25 stopni! Takie amplitudy, przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach, niewłaściwa pielęgnacja – to główne powody nadmiernego przesuszania się skóry zimą.

- W efekcie dochodzi do naruszenia płaszcza hydro-lipidowego skóry, który stanowi jej naturalną barierę ochronną, zabezpieczającą przed nadmiernym odparowywaniem wody. Kiedy ulega uszkodzeniu, skóra łatwiej traci wilgoć i trudniej zatrzymuje wodę, co automatycznie doprowadza do jej przesuszenia – wyjaśnia dr Edyta Engländer, dermatolog, ekspert. – Warto pamiętać, że w zimie skóra wymaga  przede wszystkim natłuszczenia i dodatkowych czynników wspomagających, takich jak masło shea, alantonina czy chociażby witamina E – dodaje.

 

fot. ojoimages

 

Zaczerwienienia

Jednym z głównych zimowych problemów skóry, oprócz dokuczliwych przesuszeń, jest jej zaczerwienienie. Jego przyczyną są zarówno skoki temperatur, zimne powietrze, wzmożone opady śniegu lub deszczu, ale też predyspozycje genetyczne, zatem naturalna skłonność do ,,rumieńców”.

- Na zaczerwienienia w okresie zimowym narażony jest każdy, jednak szczególnie dotyczą one osób, które mają predyspozycje np. do pękających naczynek. Zmiany skórne nasilają się pod wpływem czynników zewnętrznych. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po kosmetyki ze składnikami wzmacniającymi ściany naczyń krwionośnych, czyli działających dogłębnie, a nie tylko na powierzchni skóry - podkreśla dr Edyta Engländer. – Pomocna będzie wizyta u dermatologa, który dobierze odpowiednie preparaty. Pamiętajmy, że nieleczony rumieniec często przechodzi w trądzik różowaty, który jest kłopotliwy  w terapii – dodaje.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Uroda

Kamyczek pod skórą
Dzień dobry, niedawno znalazłam na skórze ciemne przebarwienie, jakby coś było podejść spodem. Jednak nie dało się tego wycisnąć, ani to coś nie wystawało. Nacięłam w tym miejscu skórę, żeby się tego...
Krosta na palcu
Dziś zauważyłam taką krostkę na kciuku. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co to jest? Czy udać się z tym do dermatologa? Pozdrawiam
Czerwona kropka
Witam, od 4 dni mam taką kropkę na penisie, gdy ja dotykam jest twarda w środku, nie boli i nie przedskadza w życiu codziennym. Proszę o pomoc
Taka krosta na mosznie??
Co to jest? (Zdjecie jest powiekszone)czarna czy poprostu ciemna kostka na mosznie co to może być?
Co to jest
Miesiąc temu mi się to pojawiło może mi ktoś powiedzieć co to
CZERWONE NIEREGURALNE PLAMY NA DEKOLCIE (znikają i wracają)
Hej 23.03 będąc na szlaku w górach ( pogoda igła słońce, śnieg - miałam okazję się zgrzać ) odczuwałam ból połykając ślinę, sądziłam, że to przez brak wody, która nam się skończyła 40 min przed końce...
Reklama:
Reklama: