Reklama:

Jak wyleczyć alergię nie rezygnując z aktywnego życia?

Odczulanie.info

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Jak wyleczyć alergię nie rezygnując z aktywnego życia?

Panthermedia

Katar alergiczny

Jesteś alergiczką i prowadzisz aktywne życie? Do tej pory odczulanie wiązało się z regularnymi, comiesięcznymi zastrzykami i wizytami u alergologa. Teraz można jednak poprosić specjalistę o zalecenie zdecydowanie mniej absorbującej i uciążliwej metody. Nowoczesna szczepionka w formie kropel lub tabletek podawanych pod język zyskuje coraz więcej entuzjastów także w Polsce.

Reklama:

W pierwszej, wstępnej fazie, która trwa do 3 miesięcy, należy przyjąć nawet kilkanaście zastrzyków, aż do uzyskania maksymalnej, dobrze tolerowanej przez pacjenta dawki. Potem w tzw. fazie podtrzymującej trzeba co 4-6 tygodni zgłaszać się na kolejne zastrzyki. Oznacza to, że musimy przystosować wszystkie nasze życiowe plany do rozkładu wizyt, szczególnie, kiedy do alergologa mamy daleko.

Problem ten znika jednak, kiedy przyjmujemy szczepionkę podjęzykowo. - Alergicy odczulani podjęzykowo o wiele rzadziej muszą odwiedzać lekarza. Z kolei alergolodzy mogą dzięki temu objąć fachową opieką większą grupę chorych – mówi prof. Krzysztof Buczyłko, kierownik Centrum Alergologii w Łodzi, jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce alergologów, stosujący tę metodę od wielu lat.

Alergia, fot. ojoimages

Leczenie wstępne w immunoterapii podjęzykowej trwa kilka do kilkunastu dni, przy czym w gabinecie przyjmuje się tylko pierwszą dawkę kropli lub tabletek. Druga faza - leczenie podtrzymujące - polega na samodzielnym, codziennym przyjmowaniu ustalonej dawki leku. Szczepionkę taką można przyjmować w domu, a także zabrać ją ze sobą w podróż. Do przewiezienia kropli wystarczy termos, który utrzyma je w niskiej temperaturze, a w przypadku tabletek problem ten znika zupełnie, mogą być przechowywane poza lodówką.

Metoda popularna na Zachodzie

Zdaniem specjalistów, szczepionki podjęzykowe to przyszłość immunoterapii. Już teraz są one bardzo popularne we Francji, Belgii i Włoszech. Stanowią tam ponad 80 procent szczepionek przepisywanych do odczulania. W Holandii, na Słowacji i w Czechach ponad 60 procent, powyżej 40% w Austrii, a w Niemczech i Hiszpanii od 25 do 40%.

W Polsce jest to metoda wciąż jeszcze mało popularna – szczepionki podjęzykowe to zaledwie 11,2 proc. spośród wszystkich szczepionek odczulających.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

Guz na żołędziu prącia.
Witam, mam 18 lat i od jakiegoś czasu zauważyłem takiego guza. Czy wygląda na raka lub na coś innego? Dodam że mam stulejkę i szykuje sie na zabieg.
Guz na penisie
ostatnio zauważyłem biały jakby guz na penisie na żołędziu. przy nacisku nie boli ani nic
Już brak sił
Jak to rozwiązać?
gość
Forum: Włosy
Skóra glowy
Od paru lat mam coś takiego. Na skórze głowy. Kiedyś była jedna wybroczyna teraz 3,i ta czerwona skóra wokół. Co to może być. Czy mam się martwić?
Szukamy już wszędzie
Czy naprawdę to działa .Czytam każdy post .Większość z was jest zadowolona z tego produktu .Pytanie na jak długo to wystarczy
KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Reklama:
Reklama: